2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Noyanlar Satış Direktörü Zarif Noyan Değişen Yatırımcı Alışkanlıklarını Değerlendirdi

27 Ekim 2021

Deniz, kum, güneş ve kazandıran bir yatırıma ne dersiniz? Kuzey Kıbrıs’ın sahil şehri İskele sizi çağırıyor. İskele Long Beach bölgesini, pandemi sonrası değişen talepleri ve yeni planları Noyanlar Satış Direktörü Zarif Noyan ile konuştuk. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.

zarif noyan iskele

Son yıllarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yatırımın parlayan yıldızı İskele bölgesi. Hem yüksek yaşam standardı, hem denize sıfır konumu, hem de uygun ödeme seçenekleriyle yatırımcıyı cezbediyor.

İskele’nin gelişiminde, değişiminde ve değerlenmesinde rol oynayan aktörlerden biri de hiç tartışmasız Noyanlar. Bölgede inşa ettikleri konutlar, dünyanın birçok noktasında yürüttükleri tanıtım faaliyetleri ve bölgeye kazandırdıkları global yatırımcılarla İskele’nin marka haline gelmesinde payları büyük.

Peki pandemi sonrasında durum nasıl? Yatırımcı alışkanlıkları değişti mi, özellikle Forbes dergisinin yazısı sonrası İskele’ye ilgi ne yönde?

Konuğumuz Noyanlar Şirketler Grubu Satış Direktörü Zarif Noyan.

Keyifli okumalar…

“Dubleks Konutlara Eğilim Oldu”

Uzun yıllardır satış alanında tecrübenize dayanarak soruyoruz, pandemi sonrası değişen yatırımcı alışkanlıkları neler?

İnanın pandemiden sonra o kadar çok şey değişti ki, saymakla bitmez. Aslında hala bu sürecin içerisindeyiz. Şimdiye kadan olan talepler değişiklik gösterirken bundan sonra da değişmeye devam edecek gibi duruyor. 

Şunu belirtmek de fayda var, her gelen yatırımcı korku ile geliyor. Çünkü bu dönemde kimse önünü göremiyor.  Sonrasında tanıdıkça, güveni arttıkça durum değişiyor tabi ki. 

En önemlisi ve üzerinde durduğumuz konu ise, adamız dış ülkelere göre daha güvenli ve yatırımcılar geldiğinde bunu fark ediyor.  Bu durum bize artı katıyor. 

Konut tiplerindeki değişime değinecek olursak eğer, daha fazla dubleks konutlara eğilim oldu pandemi sonrası.  

Müşteri portföyüne baktığımızda aileler olarak daha yoğunlukta. Güvenli bir ada ülkesinde ailece yaşamak ya da tatil yapmak mükemmel bir fikir ve yatırımcılar da bunun bilincinde.

“Tüm Dünyanın Dikkatini Çekti”

Her kriz bir fırsat olabilir. Peki Kuzey Kıbrıs yıllardır anlatılan avantajlarını pandemi ile birlikte dünyaya gösterdi mi bir kez daha? Doğru değerlendirildi mi bu süreç?

Yıllardır anlattığımız avantajlarımızı göstermiş olduk, evet. Özellikle Forbes dergisinin adamızla ilgili yaptığı güzel haber, tüm dünyanın dikkatini üzerimize çekti. 

Adamız daha çok güvenli ve huzur dolu bir ada olarak lanse edilmesi bizlere de artı değer kattı. Özellikle Long Beach bölgesinin bir yatırım fırsatı olarak belirtilmesi, bu bölgedeki şirketlere bir o kadar daha değer kattı ve tabi yatırımcıları da bu bölgeleri inceleme imkanı tanıdı.  

“Hayat Kalitesini Artıran Yaşam Üniteleri İnşa Ediyoruz”

Yatırımcılar neden İskele Long Beach bölgesini tercih ediyor? Aynı şekilde neden Noyanlar ön plana çıkıyor?

Noyanlar ile çalışmanın birden çok faydası var. Bu söyleyeceklerim sadece birkaçı olacak. Saymakla, yazmakla bitiremeyiz çünkü.

Biz uzun yıllardır İskele Long Beach bölgesinde hayat kalitesini artıran yaşam üniteleri inşa ediyoruz. Bu bölgenin şu anki gelişiminde ve Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası arenada tanıtılmasında önemli bir rolümüz var. Dolayısıyla İskele Long Beach bölgesi ya da Kuzey Kıbrıs’ta konut almak isteyen ve bu konuyu araştıran herkesin bildiği ve tanıdığı bir firmayız. 1500’ün üzerinde konut teslim ettik bu güne kadar ve bu da bir o kadar aileyi ev sahibi yaptık demek. Bunun vermiş olduğu güçle birlikte ilerliyoruz, dolayısıyla insanlar bizden konut satın alırken güven problemi yaşamıyor aksine yatırımcılara göre bizi tercih ederek işlerini sağlama alıyorlar. 

Gelişen teknolojiyi takip ediyor ve inşaatlarımıza uyguluyoruz her zaman. Hem de müşteri memnuniyeti doğrultusunda çalışıyor ve kendimizi bu konuda devamlı güncelliyoruz. 

İskele Long Beach bölgesine gelince, tek kelime ile yatırım bölgesi olduğundan dolayı tercih ediliyor. Denize yakın projeler her zaman daha değerli. 

“40’tan Fazla Ülkeden Yatırımcımız Var”

Hangi ülkelerden yatırımcılar geliyor ve ortalama yaş aralıkları nedir?

Birçok farklı ülkeden birçok farklı yatırımcılar görüyoruz. Yaklaşık kırktan fazla ülkeden yatırımcımız var.  

Yaş grubu için net bir rakam vermek pek mümkün değil çünkü her yaş gurubundan yatırımcılar görüyoruz ve çalışıyoruz. 

Döviz kurundaki belirsizlik nasıl etkiledi satış sürecini?

Döviz kurundaki hareketlilik sadece Türkiyeli yatırımcıyı ve yerli halkımızı etkiledi. Çünkü kazancı döviz değil. 

Ancak yurt dışı yatırımcıları için ise bir avantaj haline geldi. 

Yeni Projeler İçin Geri Sayım

Hayallerin, hayatların ve planların ertelenmek zorunda kaldığı bir dönem yaşadık. Yavaş yavaş herkes toparlanmaya geçti. Noyanlar 2022’ye nasıl hazırlanıyor?

Evet, uzun ve zor bir dönemdi dünya için bu pandemi dönemi. Ancak bununla birlikte yaşamayı öğrendik ve planlarımızı, tedbirlerimizi aldık. 

Noyanlar olarak 2022 yılına birçok farklı fikirler ve yeni projelerle hızlı bir şekilde girmeye hazırlanıyoruz. İnşallah salgındaki rakamlar daha fazla artış göstermez ve yine dünya kapanmaya gitmez diyorum. Bunun dışında üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. 

“Yatırımcılar ve Firmalar İçin Büyük Avantaj”

Herkesin karalar bağladığı günlerde, Kıbrıs Emlak Merkezi olarak, hem sektörde pozitif hava estiren içeriklerle çözüm ortaklarımızın yanında olduk, hem de değişen dünyada doğru hedef kitleye erişimi hızlandırmak adına Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak 3 dilde yayına geçtik. Fuarlar ertelense de, 3 dilde 365 gün açık bir dijital fuara çevirdik portalımızı. Siz bu değişimi nasıl yorumluyorsunuz?

Kıbrıs Emlak Merkezi ile her zaman gurur duyuyorum. Uzun yıllardır da birlikte çalışıyoruz. Kendini yenileyen, yenilikçi bir merkez. Dijital ortamda yapılan tüm bu hazırlıkları başarılı buluyorum. Çünkü artık dünya dijital ortama taşındı. Portalın 3 anadil kullanıyor olması ise yatırımcılar ve üye firmalar için büyük avantaj.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır