2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Neden Kıbrıs’ta Yatırım?

girne limanı

Neden Kıbrıs’ta Yatırım?

Kıbrıs emlak acentesinin veya Kıbrıs inşaat firmasının kapısından giren müşteri, genelde adada yatırım niyetine girmiş, araştırmasını yapmış / yapıyor ve kendine uygun seçeneği bulmak için turluyordur.

Ancak sektörde emlak pazarını büyütmek için yeni yatırımcılar katmak gerek adaya. O yüzden gerçek anlamda ‘yatırımcı’ her zaman büyük önem taşıyor.

Emlak profesyonelleri ve konut projesi satış ekiplerinin yatırımcılara yaptıkları sunumlarda, en sık aldıkları bir soru var: “Neden Kıbrıs’ta yatırım yapayım veya yapmalıyım?”

Soru çok basit gelebilir, fakat en net soru diyebiliriz yatırım sunumlarında karşılaşılan..

Eğer yeterli bilgiye, birikime ve ikna kabiliyetine sahip değilseniz, işiniz zor.

Kıbrıs emlak piyasasının, diğer ülkelere göre doğal bir ikna potansiyeli var bu konuda.

Kısaca sıralayacak olursak:

— Alırken Kazançlı

— Sonrasında Karlı

— Potansiyeli Yüksek

— Yaşamı Keyifli

Akdeniz’in en büyük üçüncü adası Kıbrıs, dünyanın en güvenli yaşam merkezleri arasında ilk beşte sıralanıyor. 

Yani birçok ülkenin adını ve yaşandığı günleri bile hatırlamadığı “güvenlik” Kıbrıs adasının avantajları arasında. Örneğin hala birçok evin anahtarı kapının üzerinde, birçok kişi aracını park edince kapısını kilitlemiyor. Örneğin AVM’ye girerken X-Ray cihazından geçmiyorsunuz. Güvenli yaşam teması, bu duyguya hasret birçok yatırımcının Kıbrıs için tercih öncelikleri arasında yer alıyor. 

 

Alırken kazançlı dedik, m2 fiyat ortalaması başta sınır komşumuz Güney Kıbrıs olmak üzere, tüm Avrupa ile kıyasladığınızda, neredeyse üçte — dörtte bir oranında. 

 

Sonrasında karlı, çünkü kira çarpanı yüksek. Amortisman süresi dünyaki gayirmenkul yatırımları arasında en karlılar listesinde… Alacağınız konut projesine göre değişiyor elbet. Fakat ortalama olarak uzun dönem kiralamayı tercih ederseniz, 12–15 yıl arasında yatırımınız geri dönüyor. Eğer sistemi oturmuş bir inşaat firması ile birlikte kısa dönem kiralama yaparsanız, 5 yılda bile kendini ödeyen konut projeleri var. İnanılmaz bir rakam bu. 

 

Potansiyeli yüksek, Avrupa Birliği toprağı Kıbrıs adası. Her ne kadar Avrupa’nın iki yüzlü politikası gereği şimdilik yönetim olarak sadece Güney Kıbrıs üye… Fakat Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin üyelik potansiyeli her dönem yatırımcıyı teşvik ediyor. 

 

Yaşamı keyifli, tadına doyamazsınız… Denizi, havası, doğası ve her şeye rağmen stresten arındırılmış yaşam tarzıyla, birçok kişinin ikinci bahar tercihi. 

İstanbul ile uçuş mesafesi 1 buçuk saat, Mersin’den — Antalya’dan feribotla geçebiliyorsunuz. Casinoları var, alkol ucuz, meyhaneleri lezzet patlaması… 

 

Hem yatırım hem de yaşam düşünenler, işte bu yüzden Kuzey Kıbrıs emlaklarını tercih ediyor. 

Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber ilan portalı Kıbrıs Emlak Merkezi olarak, sektörün güçlü markalarını tek çatı altında toplayarak, sizlerle buluşturuyoruz. 

 

Yine Kıbrıs’ta bir ilk olarak Türkçe, İngilizce ve Rusça yayınlarımızla, her gün binlerce ziyaretçimize gönüllü danışmanlık yapıyoruz. 

 

Sormak istediğiniz bir konu olursa, canlı destek sistemimiz üzerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

 

Yatırım Yapmak İstiyorum

Kıbrıs'ın kazançlı fırsatlarıdan haberdar olmak için, e-mail aboneliğimize katılmanız yeterli.

Listeleri Karşılaştır