yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Neden Kıbrıs’ta Yatırım?

girne limanı

Kıbrıs emlak acentesinin veya Kıbrıs inşaat firmasının kapısından giren müşteri, genelde adada yatırım niyetine girmiş, araştırmasını yapmış / yapıyor ve kendine uygun seçeneği bulmak için turluyordur. 

Ancak sektörde emlak pazarını büyütmek için yeni yatırımcılar katmak gerek adaya. O yüzden gerçek anlamda ‘yatırımcı’ her zaman büyük önem taşıyor. 

Emlak profesyonelleri ve konut projesi satış ekiplerinin yatırımcılara yaptıkları sunumlarda, en sık aldıkları bir soru var: “Neden Kıbrıs’ta yatırım yapayım veya yapmalıyım?”

Soru çok basit gelebilir, fakat en net soru diyebiliriz yatırım sunumlarında karşılaşılan.. 

Eğer yeterli bilgiye, birikime ve ikna kabiliyetine sahip değilseniz, işiniz zor. 

Kıbrıs emlak piyasasının, diğer ülkelere göre doğal bir ikna potansiyeli var bu konuda. 

Kısaca sıralayacak olursak:

— Alırken Kazançlı 

— Sonrasında Karlı 

— Potansiyeli Yüksek

— Yaşamı Keyifli

 

Akdeniz’in en büyük üçüncü adası Kıbrıs, dünyanın en güvenli yaşam merkezleri arasında ilk beşte sıralanıyor. 

Yani birçok ülkenin adını ve yaşandığı günleri bile hatırlamadığı “güvenlik” Kıbrıs adasının avantajları arasında. Örneğin hala birçok evin anahtarı kapının üzerinde, birçok kişi aracını park edince kapısını kilitlemiyor. Örneğin AVM’ye girerken X-Ray cihazından geçmiyorsunuz. Güvenli yaşam teması, bu duyguya hasret birçok yatırımcının Kıbrıs için tercih öncelikleri arasında yer alıyor. 

 

Alırken kazançlı dedik, m2 fiyat ortalaması başta sınır komşumuz Güney Kıbrıs olmak üzere, tüm Avrupa ile kıyasladığınızda, neredeyse üçte — dörtte bir oranında. 

 

Sonrasında karlı, çünkü kira çarpanı yüksek. Amortisman süresi dünyaki gayirmenkul yatırımları arasında en karlılar listesinde… Alacağınız konut projesine göre değişiyor elbet. Fakat ortalama olarak uzun dönem kiralamayı tercih ederseniz, 12–15 yıl arasında yatırımınız geri dönüyor. Eğer sistemi oturmuş bir inşaat firması ile birlikte kısa dönem kiralama yaparsanız, 5 yılda bile kendini ödeyen konut projeleri var. İnanılmaz bir rakam bu. 

 

Potansiyeli yüksek, Avrupa Birliği toprağı Kıbrıs adası. Her ne kadar Avrupa’nın iki yüzlü politikası gereği şimdilik yönetim olarak sadece Güney Kıbrıs üye… Fakat Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin üyelik potansiyeli her dönem yatırımcıyı teşvik ediyor. 

 

Yaşamı keyifli, tadına doyamazsınız… Denizi, havası, doğası ve her şeye rağmen stresten arındırılmış yaşam tarzıyla, birçok kişinin ikinci bahar tercihi. 

İstanbul ile uçuş mesafesi 1 buçuk saat, Mersin’den — Antalya’dan feribotla geçebiliyorsunuz. Casinoları var, alkol ucuz, meyhaneleri lezzet patlaması… 

 

Hem yatırım hem de yaşam düşünenler, işte bu yüzden Kuzey Kıbrıs emlaklarını tercih ediyor. 

 

Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber ilan portalı Kıbrıs Emlak Merkezi olarak, sektörün güçlü markalarını tek çatı altında toplayarak, sizlerle buluşturuyoruz. 

 

Yine Kıbrıs’ta bir ilk olarak Türkçe, İngilizce ve Rusça yayınlarımızla, her gün binlerce ziyaretçimize gönüllü danışmanlık yapıyoruz. 

 

Sormak istediğiniz bir konu olursa, canlı destek sistemimiz üzerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

 

Yatırım Yapmak İstiyorum

Kıbrıs'ın kazançlı fırsatlarıdan haberdar olmak için, e-mail aboneliğimize katılmanız yeterli.
Kıbrıs'ta Yatırım Yapmak

Birçok yöntemi var bunun. 

Adaya gelerek, evi görerek alabileceğiniz gibi, online ziyaretle bile Kıbrıs’tan ev sahibi olabilirsiniz. Fakat limitler çerçevesinde…

Daha detaylı bilgi ve örnekler için “Kıbrıs’tan nasıl ev alınır” başlıklı bilgilendirme yazımızı okuyabilirsiniz.

“Parası olan, canı isteyen alır, kime ne” diyorsanız, maalesef yanılıyorsunuz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasındaki ‘ateşkes’ sebebiyle, emlak satın alma sürecinde belirli kısıtlamalar var. Vatandaşı olduğunuz ve konut almayı planladığınız bölgelerin kırmızı çizgileri var. Detaylı bilgileri okumak, örneklerle süreci daha iyi anlamak için “Kıbrıs’tan Kimler Ev Alabilir” başlıklı bilgilendirme yazımıza göz atabilirsiniz. .

Kıbrıs ekonomisinde gördüğü  fırsatları değerlendirmek isteyen birçok kişi Kıbrıs’ta iş kurmak seçeneğini değerlendiriyor. Uygun fiyatlarla iş kurarak ayrıca emlak satın alma limitini arttırmak mümkün. Peki mali müşavir seçerken nelere dikkat edilmeli, şirket kurarken hangi belgeler istenecek ve ortalama maliyeti ne kadar? Daha detaylı bilgi almak isterseniz, “Kıbrıs’ta Şirket Kurmak” isimli bilgilendirme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs emlak yatırımcılarının en merak ettiği sorulardan biri KKTC emlak vergisi. Özellikle de havuzlu villaların emlak vergisi çok soruluyor bize. Peki nasıl hesaplanıyor, nereye ödeniyor? Bu konuda daha detaylı bilgi almak için “Kıbrıs’ta Emlak Vergisi” başlıklı yazımız hazır…

KKTC emlaklarını rakip pazarlardan öne çıkaran bir belirgin bir fırsat bu. Kıbrıs’tan satın aldığınız evler hem her yıl değer kazanıyor, hem de yüksek kira getirisi ile kısa sürede kendini ödüyor. Peki yatırımın amortisman süresi ne kadar ve nasıl hesaplanıyor? Hangi kiralama yöntemi daha çok kazandırıyor? “Kıbrıs Emlaklarının Amortisman Süresi” başlıklı yazımızda, sizlere süreci örneklerle anlattık.

Daha önce Türkiye’de yaşayan yatırımcıların çok sorduğu bir soruydu, artık İngiltere, Rusya ve İskandinav ülkelerinden gelen yatırımcılar da kredi istiyor. Tek amaç bankaya borçlanmak değil, banka kredisi ile satınalma yaparak kendini güvence altına almak. Peki Kıbrıs banka kredilerinde süreç nasıl işliyor? Kimler, hangi şartlarda kredi alabilir? Ortalama faiz oranları nasıl? “KKTC Banka Kredileri’ yazımız, aradığınız orulara tek tek yanıt veriyor. 

Arsa sahiplerinin çok sık araştırma yaptığı bir konu bu. Peki Kıbrıs’ta kendi evini yaptırmak isteyenler hangi prosedürlerle karşılaşıyor? Bu işlemler ve onay süresi ne kadar sürüyor? İnşaat maliyeti nasıl hesaplanıyor? Hangi firmalar taşeronluk hizmeti veriyor? “Kıbrıs’ta ev yaptırmak” sorunuz ile ilgili her detay, Kıbrıs’ın tek emlak haber — ilan portalı Kıbrıs Emlak Merkezi’nde sizi bekliyor. 

Yıldan yıla farklılığın önemi azalsa da, bilmelisiniz ki KKTC tapuları çeşit çeşit. Peki bu çeşitler neler, avantajı — dezavantajı, hatta riski var mı? Bankalar hangi tapulara kredi veriyor? “Kıbrıs’ta Tapu Çeşitleri” başlıklı yazımızda sıraladık.

Doğru yerde, doğru zamanda, doğru projeye yatıran kazanır. Sizler için Kıbrıs emlak sektörünün öne çıkan fırsatlarını tek çatı altında topluyoruz. Hemen teslim konutlar, kampanyalı konut projeleri, kredisiz faizsiz elden ödeme imkanları ve çok daha fazlası “Kıbrıs’ta Yatırım Fırsatları” yazımızda.

Konut veya arazi satınalma sürecine nasıl başlamalısınız? Bu kazançlı fırsatları yakalamak isterken, hangi riskler çıkabilir karşınıza? Size güvenli ve avantajlı yatırım için izlemeniz gereken yol haritasını çiziyoruz. Detaylar “Kıbrıs Yatırım Rehberi” başlıklı tavsiye metnimizde. 

Kıbrıs’ta yatırım niyetine girenlerin, özellikle canlı destek üzerinden bize sorduğu bir soru bu. Bütçenize göre, ihtiyacınıza göre, yatırım planınıza göre değişen yanıtları var aslında. O yüzden bu başlığı 

 

Kıbrıs Daire Fiyatları 

Kıbrıs Villa Fiyatları 

Kıbrıs Arsa Fiyatları


olarak üç alt başlıkta sıraladık. Kıbrıs daire fiyatları başlığımızda, genelde dairenin yaşı ve konumu önem taşıyor. Kıbrıs villa fiyatlarının belirleyicisi ise villanın konumu ve metrekaresiyle birlikte havuz ve bahçe gibi aranan opsiyonları. Arsalara gelince. Son yıllarda talebi artan Kıbrıs arsa fiyatları için önemli etken toprağın niteliği ve çevresi. Hepsini tek tek sizler için kaleme aldık.

Listeleri Karşılaştır