2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama

Emlak Rehberi

Kıbrıs emlak dünyasında bazı kelimelerin anlamları farklı. O yüzden Emlak Terimleri köşemizde, size sektörel terimleri sunuyoruz. Emlak acenteleri, emlak danışmanları ve inşaat firmalarıyla görüşürken, konuya yabancı kalmayın. Merak ettiğiniz terimler, bu sayfada.

Rezidans nedir?

Neden ev alırken rezidanslar tercih ediliyor? Bunun nedeni çoğu zaman rahatlık ve konfor olarak açıklansa da aslında yaşam tarzıyla da alakalı bir durum. Gelin yakından bakalım.

Pafta nedir?

Haritaların nasıl meydana geldiğini merak ediyor musunuz? Nasıl ölçülüp küçültülüp size kimlerin sunduğunu? Yazımıza alalım sizi.

Dubleks nedir?

Kıbrıs emlak ilanlarında, özellikle de Girne villa ilanlarında dubleksi sık sık görüyoruz. Peki dubleksin kelime anlamı ne? Kıbrıs Emlak Merkezi emlak sözlüğünde dubleks nedir sorusuna yanıt verdik. İşte detaylar.

Köşk Nedir?

Kıbrıs Emlak Merkezi ilanlarında çok özel portföylerde karşılaştığımız, villalara göre nispeten büyük köşkleri işledik bu kez emlak sözlüğünde. Köşk nedir? İşte köşk kiralamadan ya da satın almadan önce yazımıza buyurun.

Kat mülkiyeti nedir?

Kat mülkiyeti tapusu konut veya iş yeri sahiplerinin eline verilen bir ispat belgesi niteliği taşıyor. Kat mülkiyeti nedir?

Akıllı bina nedir?

Akıllı bina sistemleri çeşitli teknolojik sistemlerin bir arada kullanıldığı, ev ve iş yeri sahiplerine birçok avantaj sağlayan, fonksiyonel faydalarının yanı sıra düşük enerji kullanımı ile maliyetlerin düşürülmesine de yardımcı olan, genellikle otomasyon esasına dayanan teknolojik yapılar bütünüdür.

Nazım planı nedir?

Bir yerleşim alanının gelecekte nasıl bir biçim alacağını hangi planla gösterilir? İşte detaylar...

İkiz villa ne demek?

Kıbrıs emlak ilanları arasında yatırımcıların dikkatini çeken ikiz villa, Kıbrıs konut projelerinde sıkça tercih ediliyor. Peki ikiz villanın avantajları ve dezavantajları neler? Kıbrıs Emlak Merkezi emlak terimleri köşesinde detaylandırdık.

Hisseli tapu nedir?

Kuzey Kıbrıs emlak sektöründe oldukça duyulan hisseli tapu ne demek? Hisseli tapuda, hangi bilgiler yer alır ve hangi bilgiler yer almaz? Hisseli tapu satışı nasıl yapılır? Hisseli tapuyla ilgili merak ettikleriniz Kıbrıs Emlak Merkezi’nde…

Gayrimenkul değerleme uzmanlığı nedir?

Bankaların satın almak istediğiniz ev için kredi vermesi aşamasında evin gerçek değerini öğrenmeleri gerekiyor. O aşamada ise araya gayrimenkul değerleme uzmanları giriyor. Peki, gayrimenkul değerleme uzmanlığı nedir? İşte yanıtı...

 • Ara

  Merak ettiğiniz konular hakkında arama yapabilirsiniz.

 • Tavsiye Edilen Kelimeler KEM

  Kıbrıs emlak merkezinde en popüler kelimeleri inceleyin.

 • Hızlı Mesaj

  Hızlı İletişim Formu

  Listeleri Karşılaştır