yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Gayrimenkul Danışmanı Gönül Çağlar ile Kıbrıs emlak sektörü değerlendirmesi

15 Nisan 2021

Kıbrıs emlak sektörünün tecrübeli Gayrimenkul Danışmanı Gönül Çağlar yatırımcıya dikkat çeken bir mesaj verdi. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde…

gönül çağlar kıbrıs

Gayrimenkul Danışmanı Gönül Çağlar ile Kıbrıs emlak sektörü değerlendirmesi

Kıbrıs’a yatırım sürecinde en kritik rollerden biri, gayrimenkul danışmanlarında. Emlak acenteleri, inşaat firmaları, konut projeleri daha çok gündemde olsa da, aslında süreci doğru yönettiği taktirde satışı kapatan kişiler, gayrimenkul danışmanları.

Yatırımcı ile ilk diyaloğu, kurduğu güçlü iletişim, doğru bilgilendirme ve tecrübesiyle güven ortamı yaratması satışa giden birkaç başlık…

Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber-ilan portalı Kıbrıs Emlak Merkezi’nde, sektöre yön veren başarılı danışmanları konuk ediyoruz. Henry Charles Estates ekibinin kıdemli ve tecrübeli Gayrimenkul Danışmanı Gönül Çağlar konuğumuz.

Son dönemde yılda birkaç acente gezen danışmanlar varken, Gönül Çağlar uzun zamandır Henry Charles Estates ekibinde satış direktörü olarak görev yapıyor

Arkasındaki güçlü marka, güçlü ekip ile yatırımcısına zengin bir portföy sunan Gönül Çağlar ile Kıbrıs’ta yatırım sürecini konuştuk. Dilerseniz röportajın İngilizce versiyonunu da okuyabilirsiniz.

DAÜ Mezunu Gayrimenkul Danışmanı

Sizi tanıyarak başlayalım. Kendinizden bahseder misiniz, neler yapıyorsunuz?

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde inşaat teknisyenliği eğitimi aldım. 2002 yılında Gazimağusa bölgemden ayrılıp, en sevdiğim şehir olan Girne’ye taşındım. O yıllardan itibaren de emlak hayatım başlamış oldu.

 “Bu Meslek Benim Hayatım Oldu”

– Emlak sektörüne nasıl başladınız, hangi alanlarda uzmanlaştınız?

2002 yılında Girne Merkez’e taşındım ve herkes gibi iş aramaya başladım. Aynı yıl bir emlak firmasında iş bulup emlak dünyasına adım atmış oldum. Bu meslek, benim hayatım oldu diyebilirim. İşimi çok seviyorum. Dışarıdan bakıldığında çok kolay bir meslek sanıyor bazıları, fakat tam tersine çok büyük sorumluluk ve dikkat gerektiren bir meslek. Uzun yıllar bu işle uğraştığım için uzmanlık alanım, portföyümüzde olmayan taşınmaz malı bulup, müşterilerimizi memnun etmektir. Bizde böyle bir emlak yok maalesef deyip müşterilerimizi geri çevirmemeye çalışıyoruz. Resale (yeniden satış) satışları uzmanlık alanım.

“Yerli Alıcı Acil Satılıkları Tercih Ediyor”

– Hangi ülkeler ile çalışıyorsunuz? Çalıştığınız bölgede ki yatırımcıların gayrimenkul alımında ki önceliği nedir?  

Firmamız Henry Charles Estates, her ülke ile çalışıyor. İngiltere, Rusya, Arap ülkeleri, yurt dışında yaşayan Türkler ver yerel piyasa. Yatırımcıların genelde öncelikleri Girne ve yakın çevresindeki mülkler. Kira getirileri daha yüksek ve kiralama süreleri dış bölgelere göre daha hızlı olduğu için bu bölgeleri tercih ediyorlar. Yerli halk yatırımlarını daha çok acil satılık olan mülkere yapıyor. Dış ülkelerden gelen yatırımcılar, ekonomik yönden daha rahat olduğu için emlak seçimlerinde daha rahat hareket edebiliyorlar. Alım güçleri daha yüksek. 

 “Zengin Bir Portföye Sahibiz”

– Porftöyünüzde neler var, ne tür gayrimenkuller pazarlıyorsunuz?

Porföyümüz gayet geniş. Başta Girne olmak üzere diğer şehirlerde de oldukça güçlüyüz. Villalar, daireler, yatırımlık arazi ve arsalar, ticari mülkler ve yeni projeler. Her alıcı hedef kitlesine uygun, en özel fırsatları kolaylıkla sunabiliyoruz yatırımcılarımıza. Bu zengin portföyümüz, yıllardır bizi tercih etmelerinin sebeplerinden biri. 

 “Karantina Kalkar Kalkmaz Piyasa Canlanacak”

– Açılım başladı. Yurt dışı yatırımcısından gelen ilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yurt dışındaki yatırımcı uzun zamandır açılım bekliyor. Aylardır Kuzey Kıbrıs’ı inceliyorlar, yatırım fırsatlarını araştırıyorlar. Bu güzel ülkede yatırım düşünenlerden bayağı telefon alıyoruz. Açılımla birlikte yeni bir dönemin başlayacağını düşünüyorum. Adamıza gelmek isteyen müşterilerimizi heyecanla bekliyoruz. Onlar da çok heyecanlı. Karantina kalkar kalkmaz, süreç doğru ve sağlıklı yönetilirse, gerçek anlamda piyasamız canlanacaktır.

“Keşke Dememek İçin”

– Yatırımcılara mesajınız var mı? 

Kıbrıs’ta fiyatlar diğer Akdeniz ülkeleriyle karşılaştırırsak, çok daha uygun. Harika iklim şartları, dağ ve denizi eşsiz. Ve global ölçekte de artık bir yatırım fırsatı olarak sunuluyor. Kıbrıs bir tatil cenneti olacak. Siz de bu cennette yaşamak istiyorsanız, yıllar sonra ‘keşke’ dememek için Kuzey Kıbrıs’ı seçin.
Yatırım sürecinizde, değerli yatırımcılara yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Yorum yap

Listeleri Karşılaştır