yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım ve yaşamak için 10 güzel neden!

27 Şubat 2021

Akdeniz’in güvenli adası Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak ister misiniz? Kıbrıs Emlak Merkezi olarak sizin için KKTC’de yaşamın güzelliklerini sıraladık.Akdeniz’in incisi Kuzey Kıbrıs, yatırımcıların da gözdesi. Kıbrıs emlak ilanları ve KKTC konut projelerine gösterilen ilgi artıyor. 

Avrupa, Rusya ve İskandinav ülkelerinden birçok aile, yatırım için Kuzey Kıbrıs’ı tercih ediyor. Kıbrıs villaları ve KKTC tatil evleri en çok ilgi görenler arasında. 

Peki Kuzey Kıbrıs neden bu kadar öne çıkıyor? 

Kıbrıs’ta emlak ve inşaat sektörünün en iyilerinin buluştuğu Kıbrıs Emlak Merkezi olarak, size 10 başlık sıraladık. 

Güvenli 

Kıbrıs adası dünyanın en güvenli ilk beş ülkesi arasında. Kuzey Kıbrıs da aynı şekilde, suç oranının minimumda olduğu bir ülke. KKTC’de alışveriş merkezi gibi yerlere girerken X-ray cihazı kullanılmıyor. Birçok kişi otomobilinin kapılarını kilitlemiyor. Birçok evin anahtarı üzerinde duruyor. O yüzden güvenli bir yaşam hayal edenler, Kıbrıs Emlak Merkezi üzerinden yatırım fırsatlarını araştırıyor. 

Huzurlu 

Güvenli ülke KKTC, aynı zamanda huzurun da adresi. Adada yaşayanlar genel olarak sakin ve stressiz bir yaşam sürüyor. Bu da hayatın her aşamasına yansıyor. Doğası, manzarası ve iklimiyle KKTC huzurlu bir yaşam sunuyor. 

Ucuz 

Türk Lirası kazanan için değil, fakat döviz geliri olan için KKTC ucuz bir ülke. Evler ve araçlar dövizle satılıyor. Marketlerde Türk Lirası fiyat var, fakat döviz yükseldikçe alım gücü de artıyor. O yüzden turistler KKTC’de yaşamı ve yatırımı çok seviyor. Güney Kıbrıs’ta yaşayanlar bile alışveriş ve benzin almak için Kuzey Kıbrıs’a geçiyor. 

Lezzetli 

Akdeniz’in lezzetli sofra kültürü var KKTC’de. Hafta sonu yanan mangallar, sınırsız meze çeşidiyle hazırlanan rakı sofraları eşsiz. Özellikle Şeftali Kebabı ve hellim bölgenin en popüler yiyecekleri arasında. Kıbrıs’ta yemek keşfine çıkarsanız, bol bol kilo alabilirsiniz. 

Yakın 

Kuzey Kıbrıs’ta trafik sorunu, Avrupa ile kıyaslarsanız yok diyebiliriz. Her yer birbirine çok yakın. Girne ile Lefkoşa arası ortalama 30 km. Tüm KKTC’yi iki saatte dolaşabilirsiniz. O yüzden KKTC’de araç kullanmak da oldukça keyifli. Kıbrıs’ta otomobillerin sağ direksiyon olduğunu da hatırlatalım. Trafik soldan ilerliyor. 

Samimi

Komşuluk ilişkileri Kıbrıs’ta devam ediyor. Adada yaşayanlar samimi bir şekilde yaklaşıyor gelenlere. Bu da eski günleri özleyenler için güzel bir nokta. Özellikle İngiltere’de yaşayan birçok Kıbrıslı Türk, sırf bu samimiyeti tekrar yaşayabilmek için ülkelerine geri dönüyor. 

Eğlenceli 

Gece kulüpleri de var, casinolar da. Kuzey Kıbrıs’ta eğlence adına birçok seçenek mevcut. Özellikle de otellerin ünlü sanatçılarla düzenledikleri konserler, magazin dünyasında çok meşhur. 

Keşfedilmeye Hazır

Doğayı seviyorsanız, Kuzey Kıbrıs tam size göre. Gezmek için çok fazla seçenek var. Her hafta sonu yepyeni gezilecek yer keşfedebilirsiniz. Fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmayın. 

Kazançlı

Yatırımcı için kazançlı bir yer. Yatırımın amortisman süresi 10 yılın altında. Yani yatırımınız ortalama 10 yıl gibi kısa bir sürede kendini ödüyor. Üstelik KKTC gayrimenkulleri her yıl yüzde 10 değer kazanıyor. 

Potansiyel Vaat Ediyor

Bu kazançlı duruma ek, bir de Avrupa Birliği potansiyeli var. Eğer görüşmeler olumlu devam eder ve KKTC de Güney Kıbrıs gibi Avrupa Birliği’ne dahil olursa, gayrimenkul fiyatlarında yaklaşık üç kat artış olması tahmin ediliyor. Bu da yatırımcıyı cezbediyor. 

 

Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak – haber – ilan portalı Kıbrıs Emlak Merkezi olarak gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. Haberleri okuyabilir, ilanları inceleyebilir, firmaları yakından tanıyabilirsiniz. 

Araştırmadan, yatırıma karar vermeyin. 

Ayrıca Kuzey Kıbrıs’ı şehir şehir incelemek isterseniz Kıbrıs Bölge Rehberi, KKTC’de yatırım detaylarını öğrenmek için de Kıbrıs’ta Yatırım sayfalarımızı okuyabilirsiniz.

Kıbrıs Emlak Merkezi

 


Etiketler: ,

Yorum yap

Listeleri Karşılaştır