2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Estate Point Direktörü Burcu Günsoy Bozkut Gazimağusa Maraş Bölgesini Değerlendirdi

25 Nisan 2022

Gazimağusa Maraş, son dönemde tercih edilen ve çok araştırılan bir bölge haline geldi. Peki Maraş bölgesinde konut ve arsa fiyatları ne kadar? En çok hangi konutlar var, yatırım yapacaklar nelere dikkat etmeli? Estate Point Direktörü Burcu Günsoy Bozkurt Gazimağusa Maraş bölgesini değerlendiriyor.

gazimağusa maraş konut fiyatları arsa fiyatları

Gazimağusa yerli ve yabancı yatırımcının dikkatini çeken, tarihi dokusunu korumayı başarmış bir bölge. Hem kültürel hem de modern mimarinin izlerini taşıyan Gazimağusa Maraş bölgesi de özellikle Kapalı Maraş’ın açılması gündeme geldiğinde neredeyse tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı.

Gazimağusa Maraş bölgesinde konut fiyatları, arsa fiyatları, tercih edilen konut tipleri ve bölgenin gelişimi gibi birçok detayı Estate Point Direktörü Burcu Günsoy Bozkurt değerlendiriyor.

Keyifli okumalar..


“Maraş Kuzey Kıbrıs’ın En Popüler Bölgesiydi”

Bize Gazimağusa Maraş bölgesini anlatır mısınız?

Maraş bölgesi 1974’ten önce Kıbrıs’ın en popüler yerleşim yeri bölgesiydi. Savaştan sonra Türkiye’den gelen vatandaşların ve Kıbrıs Türklerinin genelde mücahit puanları ile yerleştiği bir bölge haline geldi.

Gazimağusa Maraş’ta hangi konut tipleri tercih ediliyor son zamanda?

Bölge müstakil, ikiz müstakil ve iki katlı evlerden oluşuyor. Ve tercih edilen ev tipleri bunlar.

“Maraş’ta Ödeme Kolaylığı Sunulan Yeni Projelere İhtiyaç Var”

Hangi konut tiplerine ihtiyaç var? Konutlarda hangi özellikler tercih ediliyor?

Maraş bölgesinde özellikle ailelere yönelik her tür konut tipine ihtiyaç var. Şu an itibari ile Maraş bölgesinde 2.el satılık müstakil evler azaldı.

Gazimağusa Merkez’de kentsel dönüşüm uzun bir süre önce başladığı için ve özellikle çok çocuklu aileler çocuklarının yaşam alanını genişletmek için bahçeli müstakil evleri tercih ediyorlar.

Özellikle de fiyatlar Maraş bölgesinde cazip olduğu için bu bölgeye doğru bir eğilim var dolayısı ile ödeme kolaylığı olan yeni projelere ihtiyaç var.

Gazimağusa Maraş Konut Fiyatları

Konutların metrekare satış ve kiralama fiyatı nedir bu bölgede?

Konutlar genelde 3+1 ve kapalı alanı 130-140 metrekare yarım arsa üzerinde ikiz müstakil ve tam müstakil evlerden oluşuyor. Satış fiyatları 40-45.000 GBP civarı başlıyor. Kiralar ortalama 1500-2000 TL arası.

Gazimağusa Maraş Arsa Fiyatları

Arazilerin ortalama satış fiyatları nedir?

Arsaların satış fiyatları 20-25.000 GBP’den başlıyor. Tarlalar ise imar durumuna göre değişiyor.

İnsanlar bu bölgeye yatırım yaparken nelere dikkat etmeli?

Gazimağusa Merkez’e çok yakın konumda Maraş Bölgesi. Ayrıca geleceği olan bir bölge. Bu bölgeye yatırım yaparken dikkat etmeleri gereken tek şey aslında ihtiyaçlarına göre bir ev bulmak ve dolayısıyla onları doğru yönlendirebilecek bir acente ile çalışmak.

“Maraş Bölgesi Yatırım İçin Doğru Tercih”

Sizin yatırım için tavsiye ettiğiniz bir bölge mi?

Maraş bölgesinde yatırımın, doğru projenin yapıldığında ve doğru fiyat ile çıkıldığında satışların kolay olabileceğini düşündüğüm bir bölgedir.

“Son 10 Yılda Maraş Bölgesinde Gayrimenkul Piyasası Hareketli”

Maraş bölgesinin son 10 yıldaki değişimini nasıl yorumluyorsunuz?

Son 10 yılda eski müstakil 2.el evlerin satın alınıp görünümlerinin yenilendiğini görüyoruz. Bölgede yatırım hızlanarak devam ediyor. Özellikle Kapalı Maraş’ın açılması haberleri ile oldukça hareketlendi. Uluslararası yatırımcının da talep ettiği bölge haline geldi.

Gelecek 5 yıl içerisinde beklentiniz ne yönde?

Gelecek 5 yıl için Maraş bölgesinin yeni projelerle gelişeceğini düşünüyorum.

Ayrıca dünyanın tarıma ağırlık verdiği bu dönemde bu bölgenin verimli tarımsal arazilerinin de tarım sektöründe verimli olabileceğine inanıyorum.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır