2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Emtan Construction Direktörü Ragıp Tanlı Kuzey Kıbrıs Alsancak Konut Projesi Emtan Olive Hill’i Anlattı

9 Kasım 2021

Girne Alsancak konut projelerinden Emtan Olive Hill ile tanıştınız mı? Projenin detaylarını, avantajlarını ve sunduğu fırsatları Emtan Construction Direktörü Ragıp Tanlı ile konuştuk. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Emtan Construction Direktörü Ragıp Tanlı Kuzey Kıbrıs Alsancak Konut Projesi Emtan Olive Hill’i Anlattı

Girne şehri, hiç şüphesiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin incisi. Konumu, yaşamı, doğası, manzarası ile hepsi bir arada… Fakat son yıllarda oldukça kalabalıklaştı. Özellikle mesai saatlerinde İstanbul trafiğinden farkı yok artık Girne’nin. Mesafeler kısa olsa da, ulaşımı güçleşiyor.

İşte bu yüzden şehrin gürültüsünden uzak, fakat konum olarak da araya çok mesafe koymayan bir bölge var. Son yılların da popüleri… Alsancak’tan bahsediyoruz. Girne Alsancak hem inşaat firmalarının, hem de konut alıcılarının yakından izlediği bir lokasyon.

Kuzey Kıbrıs inşaat sektörünün köklü markası Emtan Construction da, bir süredir Alsancak bölgesine markalı konut projeleri kazandırıyor. Girne Merkez ve Çatalköy bölgesindeki lüks projelerine Alsancak’ta da devam eden firma, Emtan Green park ile ilk adımı attı.

Konumu, proje konsepti ve yüksek standardı ile farkını ortaya koyan Emtan, Alsancak projelerine devam ediyor.

Emtan West Park ile daha da yükselen kalite çıtası, şimdi Emtan Olive Hill ile öne çıkıyor.

Girne Alsancak’ın yeni ve lüks projesi Emtan Olive Hill’i, projenin yaratıcılarından Emtan Construction Direktörü Ragıp Tanlı ile konuştuk.

“Manzarası Hiç Kapanmayacak”

Yeni projeniz hayırlı olsun. Uzun zamandır mevcut projelerle birlikte yeni proje açma telaşındaydınız. Emtan Olive Hill nasıl bir proje?

Projenin konumu Alsancak’ta. Alsancak bizim Girne Merkez ve Çatalköy’den sonraki üçüncü hedef bölgemiz. Girne’de 10 kat yasası geçmeden önce 90’lı yılların sonundan 2010 yılına kadar hep Çatalköy bölgesinde proje inşa ettik, çünkü talep o yöndeydi. 

2010 yılında 10 kat yasası geçince Girne Merkez’e yöneldik. Son 10 yılda yaklaşık 10 tane rezidans projesi yaptık ve teslim ettik. Daha sonrasında müşterilerden gelen talep doğrultusunda yatırımlarımızı Alsancak bölgesine kaydırdık. 

Alsancak’ta bir site projemizi tamamladık, Emtan Green Park. Proje teslim edildi, yaşam başladı ve satışları da tamamlandı. İkinci projemiz olarak Emtan West Park’ı hayata geçirdik, yapım aşamasında şu an. 14-15 ay sonra teslim edilecek ve projenin %60’ı satıldı. 

Bölgedeki üçüncü projemiz, yeni projemiz olan Emtan Olive Hill. Yaklaşık 10 bin metrekare üzerine kurulu olacak. İki farklı 2+1 dairelerden oluşan toplam 90 konutumuz var projede. 

Lokasyonu çok çok iyi. Dağ eteğinde bir proje. İçerisinde yaklaşık 100 adet zeytin ağacı var projenin, ismi de buradan geliyor. Tepelik bir bölge olduğundan manzarası hiç kapanmayacak. Proje 3 katlı. Birinci ve ikinci katlarda (penthouse) olan dairelerin manzaraları hiç kesilmiyor. Zemin katların bile deniz manzarası var. 

En çok talep alan Necat British School’a çok yakın bir konumda. Bu özellikle yabancı yatırımcı için çok önemli bir ayrıntı. Hem şehrin içi, hem de şehrin dışında diyebiliriz. Girne Merkez uzak gibi görünse de 10 dakikada merkezdesin. Etrafında market ve restoran gibi kuruluşlar çok fazla. Bunun yanı sıra plajlara ve otellere de yakın bir konumda. 

Emtan Olive Hill Konut Tipleri

İki farklı konut tipi dediniz. Detayları açar mısınız biraz?

Projenin detaylarına gelirsek; 90 daire var hepsi 2+1. İki farklı tip var, köşe ve orta dairelerimiz var.  Zemin katlarda bahçe kullanımı, birinci katlarda balkon, ikinci katlarda bulunan penthouseların da teras kullanımı var. Zeminde bulunan köşe dairelerin bahçeleri L şeklinde ve daha büyük. Bahçe seven insanlar için oldukça geniş bahçeleri var.  Ortada bulunan dairelerin de metrekareleri daha büyük ve en-suit olarak tasarlandı. Köşe daireler tek banyo olarak tasarlandı. 

Zemin katta köşe daireler 88 metrekare, orta daireler 99 metrekare kullanım alanına sahip. Üst katta köşe daireler 4 metrekare büyüyor, saçak tasarımından dolayı. 92 metrekareye çıkıyor toplam alan. Orta daireler aynı metrekarede. Balkonları da yaklaşık 10 metrekare. Kuzey cephesinden muazzam bir deniz manzarası, güney cephesinden de çok iyi bir yeşil ve dağ manzarası var. 

Penthouse olan ikinci katlarda metrekareleri birinci katlarla aynı. Çatı terasları var ve her dairenin 70 metrekare terası var. 360 derece manzaraları var, muhteşem bir manzarası var. 

2 Bin Metrekare Yeşil Alan

Emtan Green Park da lüks bir projeydi. Üzerine bir de gelenekselleşen Emtan dokunuşları eklediniz, fark daha da ortaya çıktı. Peki bu projede hangi ayrıcalıklar olacak? 

Klimalar bizim tüm projelerimizde fiyatlara dahildir, burada da böyle devam ediyoruz. Salon ve mutfakta otel tipi dediğimiz gömme klima, yatak odalarında da standart duvar tipi klima kullanıyoruz. 

Bir diğer avantajımız ise, tüm mutfak beyaz eşya ürünleri fiyata dahil. Marka olarak da Bosch’u tercih ettik. Dünyaca bilinen bir marka bizim için önemli. Şimdiye kadar herkes memnun oldu bu seçimden. 

Bunun yanı sıra Lapitec / Italstone veya muadili mutfak tezgahı kullanıyoruz. Kesilme, yanma yapmayan ve uzun yıllar boyunca rahatça kullanabileceğiniz ürünleri tercih ediyoruz. 

Projede 330 metrekare havuz var. Çocuklar için ayrı, büyükler için ayrı bir havuzumuz var. 

Yaklaşık 2 bin metrekare yeşil alanımız var projede. Çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları var bu alanın içinde. 

Daha birçok Emtan standardı da yine bu projede müşterilerimizle buluşacak.

“Yüzde 25 Değer Artışı Bekliyoruz”

Gelelim rakamlara… Satış fiyatları nasıl? Ve ilerleyen süreçte nasıl bir değer artışı öngörüyorsunuz? 

Fiyatlarımız da 84.500 GBP ile 137.500 GBP arasında değişiyor. Bunlar lansman fiyatları. Yaklaşık iki ay önce satışa çıktık ve projeye de 15 gün önce başladık. Projenin teslim süresi 32 ay gibi öngörüyoruz, pandemi dolayısıyla bir sıkıntı çıkmazsa. Haziran 2024 tarihinde yaşamın başlamasını planlıyoruz. 

Belirli bir satış oranını yakaladıktan sonra fiyatlar artacak tabi. Teslimine kadar olan süreç de %20-25 değer artışı bekliyoruz. Zaten yaptığımız tüm projelerde de %20-30 değer artışı oldu. 

Fiyatlar kullanılan malzemelere göre, konumuna göre ve bölgedeki diğer projelerin kalitesine göre uygundur aslında. Bunun geri dönüşünü satışlar vasıtasıyla çok iyi aldık diyebiliriz. 

Yaklaşık 5-6 ay içerisinde showhouse yapmayı planlıyoruz. 

Yüzde 30 Peşinat, Faizsiz Taksit

Emtan Olive Hill için nasıl bir ödeme planı sunuyorsunuz?

Size standart rakamları söyleyeceğim. Müşterilerin talebi doğrultusunda ödeme planları kişiye göre tekrar düzenlenebilir. %30 peşinat alıyoruz, teslime kadar bir %30 daha alıyoruz. Teslime kadar %60’ı ödenmiş oluyor. Geriye kalan tutar için de 1 yıl faizsiz ödeme imkanı sunuyoruz. Ya da vade farkını yansıtıp 3 yıla kadar ödeme kolaylığımız var.  

“Yabancı Müşterileri Hedef Alıyoruz”

Yeni bir proje, fakat şimdiden popüler oldu.Hangi ülkelerden Emtan Olive Hill’e ilgi var?

Projenin bulunduğu bölge daha çok yabancılara hitap eden bir bölge. Ekonomik sıkıntılar, pandemi ve döviz kurlarındaki artık yerli ve Türkiyeli müşterinin uzak kalmasına sebep oldu. O yüzden biz de 3-5 yıldan beri yabancı müşterileri hedef alıyoruz.

Bölgede İngiliz ve Alman yatırımcı çok var. İranlı yatırımcı da artıyor günden güne. Biz en çok talebi İranlılardan aldık. Aynı şekilde Rusça konuşan ülkelerden gelen yatırımcılar da güzel talep gösteriyor projemize.  

“Bu Projeye Çok İyi Hazırlandık”

İlk izlenimler nasıl? Projeyle ilgili ne tür dönüşler alıyorsunuz?

Çok iyi bir tabloyla karşılaştık. Çok da iyi bir talep aldık. Biz bu projeye çok iyi hazırlandık. 360 sanal turundan tutun da tüm detaylarıyla projeyi anlatan videomuz satışla birlikte yayına girdi. Sizin gibi bizi dünyaya anlatan bir platformun desteği de çok önemli. Satışların da bize söylediği bu açıkçası. 

Bu arada projenin daha iyi anlaşılması için maketimiz de hazır, ofisimizi ziyaret eden müşterilerimiz maket üzerinden projeyi daha net inceleyebilirler. 

NOT: Bu araya bir not girelim. Emtan Construction Kuzey Kıbrıs’ta pek sık rastlanmasa da, Emtan Olive Hill projesinin maketini yaptırmış. Satış ofisinde bulunan maket, size tam anlamıyla projeyi yansıtıyor. Konut seçimi için gelen müşterilerin ve satış ekibinin işini kolaylaştıran proje maketini yerinde inceleyebilirsiniz. 

“Çok İyi Bir Satış Grafiği Yakaladık”

Biraz da gündemi konuşalım… Pandemi etkisinin bitmediği bir dönemdeyiz hala. Cesurca bir hamleyle, yeni projeyi açtınız. Nasıl yorumluyorsunuz bu dönemi?

Kuzey Kıbrıs’a genel olarak bakarsanız bir kriz var, özellikle geçen yıl bu sıkıntılar daha yoğundu. Fakat zamanında alınan tedbirler ve aşılanma süreci gibi gelişmelerle, süreci iyi yönettiğimizi düşünüyoruz. Tabi biraz da insanlar bu korkuyu attı, bunun da etkisi var.

İnşaat sektöründe geçen yıl satışlar durma noktasına geldi ancak biz erken toparladık. Belki de 88 yılından bu yana kazanmış olduğumuz tecrübe buna olanak sağladı. İnsanlar her şirketten değil de araştırma yaparak daha güvende olacakları evleri almaya başladılar. Daha önce sadece fiyata bakarak her firmadan alırlardı,” ancak sonrasında problem yaşıyorlardı. Zaten bu firmalar da krizi kaldıramadı, güçlü olanlar ve planlı olan firmalar yoluna devam etti. Biz pandeminin içinde bile çok iyi bir satış grafiği yakaladık. Sizin vasıtanızla müşterilerimize de teşekkür ederim. 

Biz işte bu yüzden projelerimiz durdurmuyoruz ve devamlı yeni bir proje açıyoruz. İyi bir satış grafiğimiz vardı, son dönemde daha da arttı. Hala devam eden sıkıntılar var mı bazı sektörlerde? Evet var ancak 2022 yılının 2. Yarısında bunlar da çözülecek bence. 

“Yeni Proje Çizim Aşamasında”

Peki 2022 yılı için planınız nedir?

Şu an iki şantiyemiz var. West Park ve Olive Hill. İlk hedefimiz 2022 yılının sonunda West Park’ı bitirmek ve Olive Hill’in yaz aylarında karkas işlerini bitirmeyi planlıyoruz. Daha sonra hedefimizde yeni projelerimiz var, şu an çizim aşamasındalar. Bu şekilde ilerlersek projelere devam etmeyi planlıyoruz. Satış grafiğimiz böyle devam ederse 2022 yılında üçüncü şantiyeyi de açacağız. 

“Dil Seçeneği İnşaat Şirketleri İçin Muhteşem Bir Avantaj”

Röportaj sırasında bilinçlenen tüketiciden bahsettiniz. “Sadece fiyata bakarak veya her şirketten değil, araştırarak seçim yapıyorlar” mesajı verdiniz… Kıbrıs Emlak Merkezi olarak yıllardır bu bilincin oturması için çabalıyoruz. Ve pandemi döneminde her yer kapanırken, biz çözüm ortaklarımıza üç dilde markalarını ve projelerini doğru hedef kitleye ulaştırma fırsatı sunduk. Siz nasıl yorumluyorsunuz bu değişimi?

Kıbrıs Emlak Merkezi’yle biz kurulduğu günden bu güne yaklaşık 6 yıldır çalışıyoruz. Zaten bu süreç ne kadar memnun olduğumuzun bir ispatı. Biz çalıştığımız yerlerden bize gelen dönüşlere bakıyoruz ve bu sistem bu konuda çok başarılı. Özellikle son dönemde firmaları ve projeleri araştıran müşterilerin artmasıyla, yeriniz daha da önemli bir noktaya taşındı. 

Özellikle üçüncü dil olarak Rusça dilinde özgün içerikler hazırlıyor olmanız çok takdir edilecek bir konu. Bugün Rusça konuşan ülkelerden gelen yatırımcılar ciddi bir hacme ulaştı ve bu dil seçeneği inşaat şirketleri için muhteşem bir avantaj. 

Yıllardır iyi firmalarla çalışan bir portalsınız. Siz iyi firmaları tercih ediyorsunuz, iyi firmalar da sizi ve bu yıllardır böyle. Bu yönde başarılarınızın devamını diliyorum. 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır