yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Yapım İnşaat Direktörü Ceren Köse Kuzey Kıbrıs emlak-inşaat sektörünü değerlendirdi.

15 Haziran 2021

Kıbrıs emlak sektörünün tecrübeli ismi Yapım İnşaat Direktörü Ceren Köse, Kuzey Kıbrıs gayrimenkul sektörü ile ilgili güncel durumu paylaştı. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.

ceren-köse-yapım-inşaat-kktc-konut-projesi-lefkoşa-girne (1)

Yapım İnşaat Direktörü Ceren Köse Kuzey Kıbrıs emlak-inşaat sektörünü değerlendirdi.

Yapım İnşaat Kuzey Kıbrıs’ın neredeyse her bölgesinde hizmet veriyor. Hem müteahhitlik hizmeti veren hem de kendi adına projeler geliştirip üreten Kıbrıs’ın tecrübeli inşaat firmalarından.
Firma Direktörlerinden Ceren Köse konuğumuz. Kuzey Kıbrıs emlak-inşaat sektörünü detaylı olarak konuştuk, bölgesel olarak değerlendirdi.
Lefkoşa, Girne, Güzelyurt.. Proje satışları nasıl gidiyor, yeni proje çalışmaları var mı? Ve daha bir çok detay röportajımızda.

Keyifli okumalar..

“Lefkoşa’da Yeni Projeler Başlıyor”

Piyasanın şu anki durumunu nasıl yorumluyorsunuz?

Aslında tüm piyasadaki paydaşlarımız gibi özellikle son dönemde durgun olduğunu söyleyebilirim. Ancak bizim projelerimizin satışı gayet iyi gitti. Dereboyu’nda açtığımız apartman projelerin satışlarını tamamlamak üzereyiz, inşaatlarını da. Lefkoşa’da yeni projeler başlatacağız.

Girne’de de 2 projemiz var şu an yapımı devam eden, onların da inşaatları bitmek üzere. Güzelyurt projemiz zaten ODTÜ’de çalışan veya okuyan kişileri hedef alan bir proje. Eylül’e kadar o bölgede çok fazla hareket beklemiyorum.

Piyasanın durağan olması bizim durağan hareket ettiğimiz anlamına gelmiyor tabi ki. Biz üzerimize düşeni yapmaya, üretmeye ve proje geliştirmeye devam ediyoruz.

“Girne ve Lefkoşa İçin Yeni ve Farklı Konseptler Çalışıyoruz”

Uzun zamandır beklenen bir haber geldi, seyahat kısıtlamalarının azaltılmasıyla piyasa hareketlenir mi? Beklentiniz ne yönde?

İlla ki bir hareketlenme olacaktır. Ancak hemen tüm piyasa ayağa kalkmaz. Biraz süreci takip etmek gerekiyor. Biz her türlü senaryo için hazırlığımızı yaptık. Yeni projeleri çalışmaya başladık. Hem Lefkoşa hem de Girne’de yeni ve farklı konseptler geliştiriyoruz.

Şuan satışı devam eden projelerimizde de tanıtım kampanyalarımızı hızlandırdık.

Pandemi dönemini nasıl geçirdiniz?

Pandemi döneminde çalışmaya ve üretmeye devam ettik. Normal zamana göre durgun ve belirsiz bir dönem geçirmiş olsak da buna göre planlama yaptığımız için beklenilen senaryoları yaşadık. Müşteri memnuniyeti gibi konulara olan özenimizi hiç elden bırakmadık ve bu döneme göre güzel diyebileceğimiz satışları tamamladık.

Elinizde nasıl bir emlak stoğu var?

Lefkoşa bölge için değerlendirirsek, elimizde stok kalmadı. Çünkü projelerde son 1 daire kaldı satışta. Güzelyurt projesi için biraz stok var diyebilirim, onda da Eylül olmadan, öğrenciler, öğretim görevlileri adaya gelmeden çok fazla bir hareket başlamaz diye düşünüyorum. Girne projelerinde de biraz stok var ancak Girne piyasasının hareketlenmesiyle bu stok hızlıca eriyecektir. Çünkü projelerimiz hem konumları hem de konseptleriyle ön planda.

“Hem Yeni Projeler Hem De Yeni Yatırımlar Var”

Yeni proje planınız var mı?

İnşaat konusunda yeni proje çalışmalarımız var. Lefkoşa ve Girne bölge ağırlıklı yeni projeler üzerinde çalışmaya başladık. Lefkoşa’da yine apartman projelerimiz başlayacak. Girne’de çok güzel bir bölgede parselizasyon çalışmamız olacak. Detaylar belli oldukça sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

İnşaat dışında da yeni projelerimiz var. Birkaç farklı kolda çalışmalarımız devam ediyor. Çok yakında bunları da aktif edip, paylaşacağım.

Kıbrıs emlak sektöründeki gelişmeleri, yatırım fırsatlarını ve emlak ilanlarını portalımızdan Türkçe, İngilizce ve Rusça olarak takip edebilirsiniz. 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: ,

Yorum yap

Listeleri Karşılaştır