2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Parvista Mare Development Satış Müdürü Canan Okolie Kıbrıs Emlak Merkezi’ne Konuk Oldu

31 Ağustos 2022

Kuzey Kıbrıs İskele Long Beach bölgesine farklı bir soluk getiren Vista Mare projesinin detaylarını, firmanın satış müdürü Canan Okolie ile konuştuk. Detaylar röportajımızda.

vista mare cyprus

İskele Long Beach Kuzey Kıbrıs’ın en çok yabancı yatırımcı çeken bölgelerinden. Gelişen konseptler, farklı mimariler ve muhteşem Akdeniz etkisiyle günden güne gelişmeye, yenilenmeye devam ediyor.

Bu defa yine İskele’de mimari olarak ve konsept olarak dikkat çeken Vista Mare projesindeyiz. Proje otel konseptinde tasarlanıyor ve içerisinde bir alışveriş merkezi bulunuyor. Projenin Satış Müdürü Canan Okolie konuğumuz. Detayları kendisinden dinleyelim..

Keyifli okumalar..


Biz sizi tanıyoruz ancak okurlarımız için bize hem kendinizden hem de şirketinizden bahseder misiniz?

8 yıldır bu şirkette çalışıyorum. Şirketimizin otel konseptinde kendine ait daireleri bulunuyor. Satış ve kiralama yapıyoruz. Yaklaşık 6 yıldır bu dairelerin kiralamasıyla ilgileniyorum.

Bunun yanı sıra Vista Mare projesinin satışından sorumluyum. Acentelerle temaslar ve proje tanıtımı işlerini yürütüyorum.

“Misafirlerimize Daire Değil, Yaşam Sunuyoruz”

İskele Long Beach’de inşa edilen çok özel bir proje Vista Mare. Bize projeden bahsedebilir misiniz?

Projemiz otel konseptinde tasarlandı. Projemizin farklılığı, sadece bir daire değil,  bir yaşam satın alıyorsunuz. Site alanına ya da proje alanına girdiğinizde alışveriş merkezinden tutun da, SPA’ya, çocuklara yönelik aktivite alanlarına, basketbol sahasından, tenis kortlarına, Türk hamamına, masaj odaları, spor alanlarına, ATM’lere kadar bulabileceğiniz dışarı çıkmak zorunda olmayacağınız bir konsept. İskele bölgesinde size küçük bir İskele yarattık diyebilirim.

Mimari olarak da çok özel bir proje Vista Mare.

Tasarım, şekil ve görüntü olarak şu an için o bölgede bizim tasarımımıza yakın olabilecek bir proje yok. Yükseklik olarak yarışabileceğimiz binalar var ama şekil olarak yarışabileceğimiz bir proje görmüyoruz. Proje tamamen panaromik bir görüş açısına sahip.  Özellikle öndeki üç bloğumuz 360 derece deniz görebilen dairelerdir.

Projede stüdyo daire bulunmuyor. 1, 2, 3 ve 4 yatak odalı daireler olarak tasarlandılar. Aynı zamanda havuz başı ve üç binanın alt katlarında özel bahçeleri olan loft tarzında iki katlı daireler tasarlandı. Dairede bulunan her şeyi en ince ayrıntısına kadar, en güzel şekilde konfor için tasarladık.

-2 katlarıyla birlikte 14 katlı iki blok var, bir tane de 22 katlı blok var. -2 katlarda da lobiler, alışveriş merkezleri, arabalar için özel park alanları, ortak alanlar bulunuyor.

“Alışveriş Merkeziyle de Çok Dikkat Çekecek”

Aslında sadece bir yaşam merkezi değil aynı zamanda bir alışveriş merkezi tasarlıyorsunuz. Bu yönüyle de dikkat çeken bir proje. Ticari üniteleri anlatır mısınız?

Şu an için tasarladığımız AVM konseptinde 38 ticari ünite var ama müşterilerin kullanım amacına göre üniteler bölüneceğinden bu sayı 52’ye kadar çıkabilir.

Projemizin 1.etabı bitme aşamasına geliyor ve 3 ay sonra teslime hazır. Anahtar teslim yaptığımızda aktivite alanları bitmiş olacak ve buna ticari üniteler de dahil olacak.

Projeyi genel olarak düşünürsek, 410 dairelik bir rezidansta yediden yetmişe herkesin ihtiyacına yönelik eczane, giyim, elektronik, aksesuar gibi dükkânların projemizde bulunmasını istiyoruz.

Bu AVM sadece site kullanıcılarına ait olacak.

“Mevcutta 4 Tane Hazır Projemiz Var”

Vista Mare inşaatı sona doğru yaklaşıyor peki ilerleyen dönemde farklı projeleriniz olacak mı? 

Evet, yeni projelerimiz var. Vista Mare projemizin 2023 yılı ortasında teslim edilmesi için tam gaz ilerliyoruz.

Şu an 4 adet çizilmiş ve tasarlanmış projemiz mevcut. İki adet Lefkoşa ve İskele, Girne bölgeleri için düşündüğümüz projelerimiz var. Şu an önceliğimiz Vista Mare.

Projemizin doğmasını bekliyoruz.

“Show House Dairelerimiz 1 Ay İçerisinde Hazır”

Şimdiye kadar kiralamayla gittiniz. Vista Mare projesiyle yap-sata geçtiniz. Bundan sonraki projeler yap-sat mı, kiralama mı olacak?

Vista Mare projemizde aynı şekilde 24 daireyi kiralanmak için hazırlıyoruz. Ama bu kiralık dairelerden de satın almak isteyen bir müşteri olursa, satışı gerçekleştirebiliriz. Sadece kıyafetlerinizi alıp, hemen içine taşınabileceğiniz bir şekilde hazır olacak. İç mimarımız, modern tarz olarak tasarımı gerçekleştiriyor. Sezonluk ve yıllık olarak kiralanabilir bu daireler. 24 daire kiralık, geri kalan bütün daireler satılık olarak düzenlendi.

Bu arada bir detay paylaşmak istiyorum, 1 ay içinde Show House ve üç boyutlu görsellerimizin tamamlanmasını hedefliyoruz.

Satışlara yeni başladınız, nasıl gidiyor, yorumlar nasıl?

Konut satışlarına yeni başladık. Çünkü öncesinde bir ön hazırlık aşamamız oldu. Bölgede piyasa araştırması yaptık. Konseptimiz diğerlerinden farklı olduğu için fiyatlarımız da farklı oldu. Ve bunu araştırıp sağlamasını yapmadan satışı başlatmak istemedik.

Fiyatlarımız 110 bin sterlinden başlıyor. Peşin ödemelerde veya birden fazla daire alımlarında indirim olanağımız var.

Projenin hedef kitlesinde kimler var?

Projemizde yerli yatırımcıyı da istiyoruz yabancı yatırımcıyı da. Forbes dergisinde, İskele en iyi yatırım bölgelerden biri olarak gösterildi. Biz de oraya elimizden geldiğince farklı bir bakış açısı katmaya çalıştık. Bu yüzden bu projenin yabancı yatırımcıların daha çok ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. 

Kıbrıs Emlak Merkezi hakkındaki düşünceleriniz neler?

Kıbrıs Emlak Merkezi’nde satış odaklı sürekli geri dönüşüm alıyoruz. Daha önce kiralama yapıyor satış yapmıyorduk. Ve satış konusunda nasıl bir yol izleyelim diye araştırırken ilk karşımıza çıkan Kıbrıs Emlak Merkezi oldu.

İyi ki sizi bulmuşuz. Kıbrıs’ta yatırım yapmak için internette araştırma yaptığımda da ilk karşıma çıkan sizsiniz. Rakiplerimle de çalışıyorsunuz ancak herkes eşit ve adil bir şekilde yarışıyor sizin sitenizde. Yatırımcının bütçesine ve düşüncelerine yönelik yönlendirme yapıyorsunuz.

E biz daha ne isteyelim.

Son olarak ne eklemek istersiniz?

Şirketimizin sahibi Daniel Bey, kendisi yıllardır Kıbrıs’ta. Farklı sektörlerde yatırımlar yapan, son olarak da inşaat sektörüne yatırım yapan, çok eskiden gelme, iyi bir iş adamıdır. Bilmeyenler için söylüyorum Daniel Bey görme engellidir. Ve engellerine rağmen bu projeyi önce kafasında tasarlandı sonra hayata geçirdi. Engeli olmayan birçok kişiden daha iyi işler çıkardı.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır