2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Northernland Şirketler Grubu Reklam ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Feriha Yiğittürk Kıbrıs Emlak Merkezi’ne Konuk Oldu

28 Şubat 2022

Dijital marketing yani çevrimiçi pazarlama son dönemde tüm şirketlerin yatırım yaptığı bir başlık. Özellikle yurt dışı yatırımcısına ulaşmak için kullanılan önemli bir kanal. Peki çevrimiçi pazarlamada nelere dikkat etmeliyiz, nasıl hareket etmeliyiz? Northernland Şirketler Grubu Reklam ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Feriha Yiğittürk sorularımızı cevapladı. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.

northernland reklam ve pazarlama müdürü feriha yiğittürk

Pandemi, dijital pazarlama konusunda herkesi bir adım yukarıya taşıdı. İnsanların evlerinden çıkamadığı bir dönemde anladı çoğu firma ne kadar kıymetli olduğunu ve yatırım yapılması gereken bir kanal olduğunu.

Biz Kıbrıs Emlak Merkezi olarak yıllardır bu konunun önemini vurguladık ve kurumsal üyelerimize dijital marka değeri oluşturduk ve bu marka değerini korumaları konusunda destek verdik.

Hem yurt içi hem de yurt dışı müşterisinin artık dijital ortamlarda araştırma yaptığı ve hatta karar verdiği bir dönemdeyiz. Böyle bir dönemde dijital ortamda varsanız varsınız, yoksanız fiilen de yok sayılıyorsunuz.

Dolayısıyla bu süreç firmalar için oldukça hayati bir konumda.  2021 yılının ikinci çeyreğinde, dijital tanıtıma yaptığı yatırımla satış rekoru kıran, Northernland Şirketler Grubu nasıl kendini bu kadar geliştirdi? Northernland Şirketler Grubu Reklam ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Feriha Yiğittürk’e sorduk.

Keyifli okumalar..


“İmza Attığımız Her Projede Fark Yaratıyoruz”

Pazarlama konusunda uzman bir bakış açınız var, nasıl şekillendiriyorsunuz Northernland’ın pazarlama ağını?

Öncelikle işimizi severek, sahiplenerek, adanmışlıkla ve profesyonel bir anlayışla yapıyoruz.

Kolektif çalışmaya inanıyoruz ve takım ruhuyla hareket ediyoruz.

Kendimizi sürekli yenilemek için sektördeki tüm gelişmeleri takip ediyor, uzmanlarla bilgi paylaşımı yapıyor, ülkemizi sahiplenirken yüzümüzü aynı zamanda dünyaya çeviriyoruz.

Piyasayı yakından izlerken, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini sürekli ölçüyoruz. Kaliteye odaklanıyoruz. İmzamızı attığımız her projede fark yaratmak gibi bir iddiamız var. Kendimiz kazanırken yatırımcımıza kazandırmanın da mutlak olduğunu biliyoruz.

Hem profesyonellerle çalışmak, hem de inandığımız projelerle ilerlemek önemlidir.

 “Online Pazarlamada En Büyük Gücümüz: Tanıttığımız Projeye Güveniyoruz”

Farklı konseptlerde ve farklı hedef kitlelere hitap eden projeleriniz var. Tüm bu projelerin tanıtım çalışmalarını nasıl planlıyorsunuz?

Northernland ayrıcalıklı yaşam tarzlarının yaratıcısı olarak öne çıkıyor. Yenilikçi işler yapıyoruz.

Tanıtım çalışmalarımızı yürütürken de bunun avantajını kullanıyoruz. Çünkü tanıttığımız projeye güveniyoruz. En önemli gücümüz bu!

Dosyanız güçlüyse, işiniz çok daha kolaydır. Yeni medyayı, en yeni tanıtım teknolojilerini, özellikle de dijital pazarlamanın tüm enstrümanlarını etkin, yaratıcı ve estetik bir duyarlılıkla kullanmak için çok çalışıyoruz.

Bir de şu sırrımızı paylaşmak istiyorum. Biz, tanıtım ve pazarlamayı bir iş gibi görmüyoruz, hayal satmıyoruz, samimiyiz ve sahiciyiz.

“Kriz Zamanlarında Reklam Bütçenizi Stabil Tutarsanız Kazanan Siz Olursunuz”

Northernland olarak dijital pazarlamayı etkin kullandığınız için 2021 yılında satış rekoru kırdınız. Kaç kişilik bir erişim ağına ulaştınız?

Pandemi herkesi yoran zor bir dönemdi. Tüm dünyada şirketler ve bireyler bundan etkilendi. Biz bu dönemde bile dijital tanıtımlarımızı devam ettirdik, hiç ara vermedik diyebilirim.

Pandemi döneminin nefes aldırmasıyla da 2021 yılının ikinci yarısında satış rekoru kırdık.

Bunun sebebi ise her zaman bu konuya ekstra önem vermemiz ve dijital tanıtımlarımıza asla ara vermememiz. Çünkü kriz olduğunda herkes reklam bütçelerini kısar ve geri çekilir, eğer siz stabil devam ederseniz kriz bittiğinde kazanan siz olursunuz.

2021 yılında yaklaşık 60 milyona yakın gösterim, 15 milyona yakın da erişim sağladık dijital pazarlamada. Sadece projelerimizi değil Kuzey Kıbrıs’ı da anlattık ve sonucunda da böyle bir rekora imza attık.

“Çevrimiçi Pazarlama Yurt Dışı Çalışmalarımıza Öncülük Ediyor”

Çevrimiçi pazarlama mı yoksa çevrimdışı pazarlamamı size daha çok erişim sağlıyor? Hangisi daha avantajlı?

Çevrimiçi pazarlama (online marketing), elbette öne çıkıyor. Özellikle de potansiyel müşterilerimiz ve hedef kitlemizin önemli oranda yurt dışında olduğunu düşündüğümüz zaman web tabanlı kanalları çok daha yoğun kullanıyoruz.

Örneğin Kıbrıs’ın sıra dışı rezidans ve lüks resort otel projesi Grand Sapphire Resort & Residence’ı dünyaya açtık.

İngiltere ve özelikle de Orta Avrupa pazarına yöneldik. Böylesi bir ortamda online marketing son derece önemli. Ayrıca yeni medya ve dijital pazarlama hepimize çok daha geniş imkanlar sağlıyor, uçsuz bucaksız bir dünyadan söz ediyoruz, müşterilerimize nerede olurlarsa olsun projelerimizi birebir yaşamak, tanımak, anlamak fırsatı sunabiliyoruz.

Elbette çevrim dışı yani geleneksel pazarlama alanlarını da terk etmiyoruz. Farklı kitlelere, en etkin ve doğru yöntemle ulaşmanın önemli olduğuna inanıyoruz.

“KKTC’de Dijital Pazarlama Etkin Kullanılmaya Başlandı Ancak İnternet Teknolojimiz Hala Çok Geride”

KKTC’de dijital pazarlama sektörünü nasıl yorumluyorsunuz? Dijital pazarlamanın geleceğini nasıl görüyorsunuz? Yükseliş devam edecek mi?

Ülkemizde dijital pazarlama çok daha etkin kullanılmaya başladı,  elbette en önemli sorumuz halen internet teknolojisinin çok gerisinde kalmamızdır. Bir de bu alanda iyi yetişmiş, nitelikli insan kaynağı ihtiyacı önemlidir.

İnternet altyapısının gelişimi, üniversitelerimizin bu alanda çok daha yüksek nitelikli insan kaynaklarını sektöre kazandırmasının da önünü açacaktır.

Dijital pazarlamada iyi ve yaratıcı fikirlerin, ciddi yatırımlara, güçlü bir teknoloji altyapısına ihtiyaç duyduğunu unutmayalım.

Elbette daha iyisini yapabiliriz, biz kendi şirketimizde sürekli yatırım yapıyor, kendimizi yeniliyoruz.

3 ana dilde yayın yapan ve dijital marka değeri oluşturmayı hedefleyen Kıbrıs Emlak Merkezi hakkında görüşleriniz nedir?

Kıbrıs Emlak Merkezi gibi kurumsal iletişim alanları sektörümüze hem pazarlama hem de tanıtım anlamında ciddi bir katkı sağlamaktadır; özellikle farklı dillerde yapılan yayınlarla, ülkemize ve sektörümüz çok daha geniş kitlelere ulaşırken, pazar payı da genişlemektedir.

Başarılarınızın devamını dilerken, işbirliğimizden de mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır