2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Meba Construction Direktörü Mehmet Kaya Kıbrıs Emlak Merkezi’ne Konuk Oldu

1 Aralık 2021

Kıbrıs Emlak Merkezi Lefkoşa konut projeleri arasına katıldığı günden itibaren oldukça dikkat çeken Meba Platinium Life projesini, Meba Construction Direktörü Mehmet Kaya ile konuştuk. Projenin avantajları ve diğer detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.

mehmet-kaya-meba-platinium life- yenikent-daire

Lefkoşa Yenikent bölgesi insanların yaşamaktan keyif aldığı nezih bölgelerden biri. Özellikle lüks villa projelerinin inşa edildiği bölgede yatırım ve yaşam fırsatları devam ediyor.

Kıbrıs Emlak Merkezi projeleri arasına katılan Meba Platinium Life, oldukça dikkat çeken ve araştırılan bir proje oldu. 

Biz de detayları Meba Construction Direktörü Mehmet Kaya ile konuştuk.

Projenin konumunu, yaşam kalitesini artıran detaylarını ve daha bir çok özelliği anlattı Mehmet Bey. Detaylar röportajımızda.

Keyifli okumalar.

“Yenikent’te İhtiyaca Yönelik Eşsiz Bir Proje”
Lefkoşa Yenikent’te tam da ihtiyaca yönelik bir projeye başladınız. Bize Meba Platinium Life’ı anlatır mısınız?

Gerçekten özenle tasarladığımız bir proje Meba Platinium Life.

Her detayı dikkatle çalıştık, şimdiye kadar olan müşterilerimizin görüşlerini alarak, tam da ihtiyaca yönelik bir proje oluşturduk.

Yenikent villalar bölgesi biliyorsunuz, villa tadında bir yaşam herkesin hakkı. Hem villaya göre daha uygun bütçeli bir yaşam tasarlamak mümkün hem de villa konforu diye düşündük ve yola çıktık.

Bunun üzerinde aylarca çalıştık ve ortaya Meba Platinium Life çıktı. Gururla tanıtıyoruz projemizi. Ve gelen yorumlar gerçekten doğru bir proje çıkardığımızı gösteriyor.

Proje 4150 metrekare arsa alanına sahip, Yüzde kırkı yani 1650 metrekare peyzaj alanı olarak ayrıldı. 2650 metrekare de kapalı alana sahip. Her blok 496 metrekare kapalı alana sahip. Zemin katların hem daire hem de bahçe büyüklükleri oldukça kullanışlı. Üst katların da yine daire büyüklükleri ve teras kullanım alanları oldukça geniş ve güzel.

Yenikent villalar bölgesinde inşa ettiğimiz projemiz 5 blok ve toplam 20 daireden oluşuyor. Her dairemiz 3+1.

meba-platinium-life

“Villa Konforunda Daireler”

Zemin katlar 155 metrekare kapalı alan ve 165 metrekare bahçe kullanımı ile benzersiz bir genişlik sunuyor. Birinci katta bulunan penthouse dairelerimiz ise 135 metrekare ve 40 metrekare teras ile 175 metrekare yaşam alanı sunuyor.

Projede birçok detayı özenle tasarladık ve inşa ediyoruz. Dolayısıyla insanların konforu için aradıkları her şey dairelerimizde mevcut. Merkezi ısıtma alt yapısı, akrilik fren sistemli mutfak dolapları, salon ve mutfakta seramik, yatak odalarında İtalyan lamine parke, birbirinden bağımsız daire girişleri gibi sayısız özelliği var projemizin. Her dairede Fransız şömine ve barbekü de var. Ayrıca 2 otopark alanı mevcut.

Villa tadında bir daire satın alıyorsunuz. Ve niş detayları var projede. İhtiyaç olduğu tüm noktalarda niş uygulaması yapıyoruz.

Bu arada inşaat halinde satın alan müşterilerimize parke, iç boya rengi ve dolap kapaklarının rengini seçme imkanı sunuyoruz.

“Projenin Lokasyonu Her Gün Değerlenen Bir Bölgede”
Projenin lokasyonundan bahseder misiniz?

Projenin lokasyonu çok güzel. Yenikent’te villalar bölgesinde. Zaten gün geçtikçe değerlenen bir bölge burası. Bizim projemizde Yenikent’in en güzel noktalarından birinde. 4 farklı yol geliyor projeye. Amortismanı çok hızlı olacak. Proje bitince fiyatları %10 değerlenecek, pandemi krizi olmasaydı zaten çoktan bu rakamlara ulaşırdı. Sonrasında da değerlenmeye devam edecek tabi ki.

meba-platinium-life

“Villalarda Olmayan Bahçe Meba Platinium Life’ta”
Villa konforunda daireler inşa ediyorsunuz, böyle bir ihtiyacı nasıl tespit ettiniz?

İnsanlar için Yenikent’te oturmak bir prestij, bu bölgede yaşamayı seviyorlar. Ancak herkesin bütçesi villa almaya yeterli değil. Aslında buna bir çözüm bulmak için yola çıktık. Villadan daha düşük bütçeli daireler inşa edebiliriz dedik ve bu daireler villa konforunda olabilir. O yüzden Fransız şömine, barbekü alanları, dairelere ayrı girişler planladık.

Ayrıca villalarda olmayan bahçe bizde var.

Ayrıca blok araları çok geniş olduğu için gün ışığından mahrum kalmadan keyifli bir yaşamı mümkün kılıyoruz.

Evet bir site projesi, ancak müstakil bir villada gibi hissedeceksiniz kendinizi.

Çocuklarımızın büyümesi için de çok uygun bir ortam, hem etrafının sakinliği hem de okullara yakınlığı bu projeyi benzersiz kılan noktalardan.

“Müşterilerimize Sorduk, Onların İsteklerine Göre Bir Yuva Tasarladık”
Peki müşterilerinizin görüşleri neler?

Biz projeye başlamadan önce müşterilerimize sorduk, nasıl bir yuva isterdiniz diye. Onların isteklerine ve ihtiyaçlarına göre tasarladık projeyi. Mutlulukları, kendilerini huzurlu ve güvende hissetmeleri için her detayı düşündük.

Pandemi bize kalabalık olmayan apartmanlarda yaşamanın daha güvenli olduğunu gösterdi. Biz de bu konuda ilerledik.

Meba Platinium Life Ağustos 2022’de Teslim”
Projenin satışları ve inşaatı ne durumda?

İnşaatta %35 seviyesindeyiz, seneye Ağustos ayında teslim edeceğiz projeyi.

Toplam 20 dairemiz var, %20’si satıldı.

Bu ay içerisinde showhouse çalışmamız bitecek. Showhouse etkisini biliyorsunuz, nasıl bir hayatın sizi beklediğini daha somut bir şekilde anlatacağız.

“Bizi Bizden Ev Alan Müşterilerimize Sorun”
Referans olarak hangi projelerinizi örnek gösterirsiniz?

Referans olarak şunu çok net söyleyebilirim bizi bizden ev alan müşterilerimize sorun. Ev aldıklarında sorunla karşılaştılar mı, karşılaştılarsa ne kadar zaman içerisinde çözüldü? Belirli bir noktada insan gücüyle çalışıyoruz, dolayısıyla hatasız ev teslim etmek tabi ki herkesin olduğu gibi bizimde amacımız ancak bazı ufak tefek hatalar olmuyor mu, oluyor. Ancak biz maksimum 1 hafta içerisinde bu konuda destek veriyoruz müşterilerimize. Çözümünü sağlıyoruz. Kıbrıs’ta tüketici haklarına saygı yok maalesef ama biz tüketicinin haklarına çok saygılıyız.

Mesela bizden daha önce ev alan bir müşterimiz geçen gün aradı beni, yeni bir işletme açacakmış, açacağı işletmenin binasını bizim yapmamızı istedi. Bu çok gurur verici bir durum. Bu güveni sağlayabilmek çok önemli. Memnun kalmış demek ki bizimle devam etmek istiyor.

Biz inşaatta 1 yıl garanti diyoruz ama sonrasında çıkan sıkıntılar ile de ilgileniyoruz. Müşterilerimiz çekinmeden bizi arıyorlar ve biz de yardımcı oluyoruz.

“İnsanlara Hayal Satmıyoruz”
Yatırımcılar neden Meba’yı tercih ediyorlar?

Biz insanlara hayal satmıyoruz.

Müteahhitlerimizin bir sıkıntısı var, tüm dairelere lüks projeler diyorlar. Bu mantıktan çıkmamız gerekiyor, standart dairelere de lüks diyorlar. Lüksün tanımını ayırmamız gerekiyor.

Her daire lüks değildir. Beklentiyi artırıp, karşılayamamak sıkıntılı bir durum.

Biz bunu yapmıyoruz, neyse onu söylüyoruz, ne dediysek de inşa ediyoruz.

Ayrıca artık firmaları araştırmaları için dijital platformlar var. Kıbrıs Emlak Merkezi buna örnek. Girsinler okusunlar, araştırsınlar hem müteahhidi hem de projeyi. Araştırmadan yatırım yapmasınlar.

Bilinç düzeyi arttıkça biz de yaptığımız işten keyif alıyoruz. Çünkü bu işi kaliteli yaptığımızı anlıyorlar.

Yatırımcıları uyarmak istediğiniz konular neler?

Birincisi projeye yatırım yapılırken müteahhit araştırılır. Zamanında teslim ediyor mu, inşaat kalitesi nasıl?

İmkan varsa projenin mimar ve mühendisine sormak gerekir, siz böyle bir proje çizdiniz ancak kontrollerini yapıyor musunuz?

Etrafınızda inşaattan gerçekten anlayan tanıdığınız varsa inşaata birlikte gidin, gezin.

Bu gördüm hemen aldım gibi bir konu değil, bu sakız değil ki hemen alasın. İyi araştırma çok önemli.

Biz yenilikçi bir firmayız, klasik mimariden daha çok özgün projeler inşa etmeyi seviyoruz. Önemli olan müşterilerimiz evlerine yerleştiklerinde mutlu olmaları.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır