2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kuzey Kıbrıs’ta Şirket Kurmak İsteyenlerin Sayısı Artıyor

7 Ocak 2022

Güney Kıbrıs’tan akın akın gelenlerin sayısı, Kuzey Kıbrıs’ta şirket kurmak isteyenleri heyecanlandırıyor. Peki süreç nasıl işliyor? Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Her kriz, kendi fırsatını beraberinde getiriyor. Türk Lirası’nın hızlı değer kaybı ve belirsizliği, döviz geliri olanların alım gücünü arttırdı. Buna en net örnek olarak siyasi sebeplerle Kuzey Kıbrıs’ı her defasında yok sayan Güney Kıbrıs vatandaşlarının, akın akın Kuzey’e geçip alışveriş yapmasını gösterebiliriz. Akaryakıt istasyonları, marketler, mağazalar… Hiç olmadığı kadar Rum vatandaşlarla dolu.

Aynı şekilde Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan diğer ülke vatandaşları için de TL’nin değer kaybı büyük bir fırsat oldu. Bozdurdukları döviz, artık çok daha fazla TL’ye karşılık geliyor. Ürünler her ne kadar zamlansa da, onların kazancı büyük.

İşte bu durum birçok kişi için yeni iş fikri oluşturuyor. Özellikle de Türkiye’de iş yapanlar için…

Bulgaristan, Gürcistan, hatta Azerbaycan ve Irak’tan Türkiye’ye gelerek alışveriş çılgınlığına katılanları görenler, talep gören hizmetleri Kuzey Kıbrıs’a da taşıma düşüncesinde.

Son haftalarda Kıbrıs Emlak Merkezi’nin Kıbrıs’ta Yatırım kategorisindeki Kıbrıs’ta Şirket Kurmak içeriği en popüler aramalar arasında.

Gelen taleplerden bazıları yerinde üretip satma düşüncesinde, kimileri ise ilgi çeken ve piyasada olmayan ürünleri ithal edip satmayı planlıyor. Yetişmiş personel bulma zorluğu sebebi ile hizmet sektöründe girişim düşünen yok denecek kadar az.

KKTC şirket çeşitlerini ve kuruluş sürecini inceleyenler, özellikle de Güney Kıbrıs’a direkt ticaret yapmak adına yeşil hat tüzüğünün detaylarını soruyor.

Kuzey Kıbrıs’ta şirket kurmak isteyenler için önerimiz, mutlaka çalışacağınız mali müşaviri iyi araştırın, karşı taraf ile sözleşmenizi imzalayın, yarı yolda kalmayın.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır