2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Island Green Construction Direktörü Aykut Satvet Yalusa Homes Projesinin Avantajlarını Anlattı

1 Şubat 2022

Yalusa Homes, Karpaz yarım adasının öne çıkan projesi olarak Kuzey Kıbrıs konut projeleri arasına çok iddialı bir giriş yaptı. Pandemi sürecinde değişen yatırımcı ihtiyaçlarına göre tasarlanan, doğa ile iç içe ve konforlu bir yaşam sunan projeye hayat veren, Island Green Construction Direktörü Aykut Satvet ile konuştuk. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi röportajında.

aykut-satvet-kibris-emlak-merkezi-yalusa-homes-island-green-construction-karpaz-erenköy-konut-projesi

Yalusa Homes pandemi sürecinde tasarlanan, değişen alıcı ihtiyaçlarına cevap veren, hem kalitesi ve konumu hem de özellikleriyle öne çıkan bir proje. Projeye hayat veren Island Green Construction Direktörü Aykut Satvet proje detaylarını ve yeni projelerini Kıbrıs Emlak Merkezi okurları için anlattı.

Doğa ile bütünleşen proje aynı zamanda konfordan taviz vermeden planladı. Yatırımcının da oldukça dikkatini çekmeyi başaran Yalusa Homes, yaşanan pandemi ve döviz krizine rağmen oldukça güzel bir satış grafiği yakaladı. Doğanın içinde olup tüm sosyal imkanlara olan yakınlığı tercih sebeplerinin başında geliyor.

Yüksek kazanç ve hızlı amortisman sağlayan Yalusa Homes’un daha bir çok avantajı var. Projenin detaylarını ve nasıl ortaya çıktığını firmanın direktörü Aykut Bey anlatıyor.

Keyifli okumalar.


“Yalusa Homes Yeni Trend ve Koşullara Göre Tasarlandı”

2021 yılını pandemi ve döviz krizinin yaşandığı bir yıl olarak geride bıraktık. Island Green Construction için nasıl geçti bu süreç?

2021 yılında şirketimizin kuruluşunu yaptık. Hızlı bir şekilde inşaat sektöründe ilerledik. Yılın ikinci yarısında konut projemize başladık ve 6 ay gibi kısa bir sürede %65 satış oranı yakaladık.

Dolayısıyla 2021 yılı evet hem pandeminin yarattığı olumsuzlukları içeren hem de döviz kurlarının dengede olamadığı bir yıldı ama bizim hızımızı kesmedi. Hedeflerimizin hepsini yakaladık diyebilirim. Pandemi döneminin bütün fırsat ve olumsuzluklarını iyi analiz ettik, ona uygun hazırlandık ve duruma uygun plan yaptık. Proje pandeminin değiştirdiği insan alışkanlıklarını göz önüne alarak hazırlandı, bu da bizim en büyük avantajlarımızdan biri oldu. Covid döneminde tasarlanmış bir projedir Yalusa Homes. Değişen koşullara ve yapıya ayak uydurduk.

“2022 Yılında da Doğa İle İç İçe Projelerimiz Olacak”

2022 yılı için hedeflerinizde neler var? Yeni projeler gelecek mi?

Birden çok yeni projeye imza atacağız. Yine Yalusa Homes da olduğu gibi kaliteli, doğaya ve çevreye uyumlu projelere hayat vereceğiz. Projeleri inşa ederken doğa ile bütünleşmesini, alıcısına değer kazandırmasını, alıcının hayatına huzur ve ferah getirmesini hedefliyoruz, yeni projelerde de bu bakış açımızı koruyacağız.

“Doğanın İçinde Konforlu Bir Yaşam: Yalusa Homes

Yenierenköy’de çok güzel bir projeye imza attınız, peki siz Aykut Satvet olarak Yalusa Homes projesini nasıl anlatıyorsunuz?

İlk projemiz ve çok sevdiğim bir bölgede olmasından dolayı benim için çok özel bir proje, göz bebeğim diyebilirim Yalusa Homes için.

Bu projeye başlamadan önce farklı lokasyonlarda ve farklı büyüklüklerde çok fazla arazi gördük. Çünkü arazinin konumu bizim için çok önemliydi.

Seçtiğimiz bu konumda evlerin yapı karakteristiğinden taş kaplamalarına kadar, doğa ile bir bütün olmasını istedik. Hem doğa ile iç içe, kaliteli  hem de konforlu bir yaşam planladık. Evlerin dış tasarımını doğa ile bütünleştirirken iç tasarımlarında da tüm ihtiyaçları plandık. Şöminesinden, barbeküsüne, barbekü için ayrı alandan depolama alanlarına kadar insanların ihtiyacı olduğu tüm detayları düşündük ve tasarladık.

Bu arada, benim Yenierenköy’de tatil evim var. Bölgenin doğasını, neye ihtiyacımız olduğunu her şeyi kendim de bu bölgede yaşadığım için biliyorum ve tüm projeyi bu ihtiyaçlara ve bu konfora göre tasarladık.

Köyün eski ismi Yalusa olmasından dolayı projenin adını Yalusa Homes koyduk.

Proje ile ilgili aldığımız geri dönüşler çok iyi. Bu kadar beğenilmesi ve ilgi görmesi beni çok mutlu ediyor.

Peki projenin avantajları neler?

Her şeyden önce bölgenin muhteşem bir doğası var, siz de bu doğa ile iç içe yaşayabilirsiniz. İsterseniz doğa yürüyüşlerine çıkabilir isterseniz de Akdeniz’in muhteşem mavi sularında yüzebilirsiniz.

Organik bir yaşam da sunuyor projemiz. Doğanın bize sunduğu bütün yiyecekler bölgede oldukça fazla ve natürel. Doğa yürüyüşleri sırasında mantar da toplayabilirsiniz ya da Kıbrıs’a özgü daha birçok farklı lezzet karşınıza çıkabilir.

Az önce de söyledim çok güzel ve doğal bir kumsalımız var. Akdeniz’in güzelliğini hem evinizden görebilir hem de yürüyerek denize gidebilirsiniz.

Sosyal imkanlara da oldukça yakın konumda Yalusa Homes. Bölgede çok iyi bir sağlık kuruluşu var. Süpermarketler, eczane, banka vb. ihtiyaç duyulacak tüm üniteler mevcut. Bunun yanı sıra Karpaz Gate Marina’ya olan yakınlığı da önemli bir unsur.

Tabi böyle bir bölgede olup da güneşin batışını izleyememek olmaz. Tüm evlerimizi güneşi izleyebilecek şekilde konumlandırdık. Güneşin Akdeniz üzerinden batışını izlemek tanımlanamayacak bir lüks ve huzur. Ülkemizde insanların ailesiyle kaliteli vakit geçirebilecekleri, aktivite yapabilecekleri doğa ile iç içe kaç tane alanımız var. Bizim projemiz de bunu sağlıyor işte.

İnsanlar pandemi sebebiyle kalabalıktan uzak ve ailesiyle dolu dolu vakit geçirebileceği mekanları tercih ediyorlar. Sağlıklı besinler, temiz bir deniz, hava ve doğa bu projenin temellerini oluşturuyor. O yüzden insanlar buradan ev almak istiyor. Kalabalık değil ve natürel bir yaşam sunuyor proje.

“Projenin Amortisman Süresi 5-6 Yıl”

Bölgede arazi fiyatları da konut fiyatları da oldukça hızlı yükseliyor.

Bizim de yatırımlarımızın odak noktası olan Karpaz yarım adası yükselen bir değer oldu. Son 10 yılda bölge %100 değerlendi. Ben kendi evimden biliyorum ve çok yakından takip ediyorum bölgeyi. Arazi fiyatları 10-15 bin sterlin bazından 50 bin sterline çıktı. Daire fiyatları da aynı şekilde hızlar artıyor.

Kira getirisi de otomatik garantili bir bölge oldu. Karpaz yarım adasında, kiralık bir ev, otel ve buna benzer üniteleri bulabilmek zor. Sayıları çok az çünkü. 1+1 bir ev 50 GBP, 2+1 100-120 GBP, 3+1 250 sterlin günlük kiralama bedelleri. Rakamlar çok çok iyi. Ada genelinde ev fiyatlarına baktığınızda aylık ev kiraları ile yarışıyor hatta geçiyor. Neredeyse 5-6 yılda projeden konut alanlar yatırımını geri kazanmış olacak. Böyle bir güvenli yatırım imkanı değerlendirilmez mi?

“Hem Yerli Hem de Yabancı Yatırımcılar İçin Fırsat”

Yalusa Homes projesinin hedef pazarı neresi?

Hem yerli hem de yabancı yatırımcılar hedef pazarımız. Esentepe tarafında olan satışların yabancı yatırımcılara olduğunu biliyoruz. Yenierenköy’de yabancı yatırımcılar için çok uygun bir bölge. Böyle bir projeye, böyle bir konuma ve böyle bir denize ilgi göstereceklerine inanıyorum.

Biz projemizin satış fiyatlarını da çok uygun tuttuk. Biliyorsunuz Esentepe’de böyle bir ev 250 bin pound civarında, bizde 115 bin pound. Aslında kendi vatandaşımızın da erişebileceği rakamlar bunlar.

Yalusa Homes projemizde 49,900 GBP’den başlayan fiyatlarla satışa çıkmıştık. Şu anda elimizde olan konutlara bakarsak ev fiyatımız 69,000 GBP.

“Alıcısına Hızla Kazandıracak Bir Proje”

Projeden konut satın alanlar için sonrasında nasıl bir hizmet planlıyorsunuz?

Sonrasında mülk yönetim hizmeti de vereceğiz. Zaten site bakımları, aydınlatması, peyzajı, havuz bakımları vs. için çok düşük bir aidatımız olacak ve site her zaman bakımlı olacak. Siz evinize geldiğinizde bakımlı bir ev bulacaksınız. Ancak kısa dönem ya da uzun dönem konutunu kiralamak isteyenler için de kiralama hizmeti vereceğiz. Tüm sorumluluk bize ait olacak ve konut sahibi buraya gelmeden de bizden aldığı konuttan para kazanabilecek.

Az önce de bahsettiğim gibi evler 5-6 sene içerisinde kendini ödeyecektir. Basit bir evin size geri dönüşümü 10 yılsa kazançlıdır değil mi hem de tüm dünyada. Bizim projemizde 49,000 GBP’ye bir ev satın aldınız. 50 GBP günlük, %50 doluluk oranıyla gidelim, 180 gün kiralansın. 9 bin GBP yılda getiriyor, 5-6 yılda kendini öder. Bölge değer artışını da hesapladığınızda süreç daha da kısalır. Yatırımcısına hızlı geri dönüş sağlayacak bir proje.

“Gelecekte Sağlıklı ve Doğa İle Birlikte Yaşamın Önemini Daha İyi Anlayacağız”

Ben geleceğin, insanların doğada yaşayabilecekleri, doğal ortamlar isteyecekleri bir yaşam biçimi getireceğine inanıyorum. Bundan sonraki süreçte hayatımızın değişeceğine inanıyorum. Bugün yüksek yapılar insanları çekiyor ancak ilerleyen dönemde Yalusa Homes gibi kalabalık olmayan projelerin daha sağlıklı ve yaşanılabilir olduğuna inanıyorum.

Pandemi dönemine kadar insanlar iç içe yaşamı tercih ederken, pandemi bize sağlıklı yaşamın doğada olduğunu öğretti. Kalabalık olmayan doğa ile iç içe olan yaşam alanlarına ihtiyacın artacağını düşünüyorum. Yalusa Homes tüm bu imkanları yaşayabileceğiniz eşsiz bir proje.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır