2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Hedef Estate Direktörlerinden Gülizar Örs Kıbrıs Emlak Merkezi’ne Konuk Oldu

13 Nisan 2022

Kuzey Kıbrıs emlak acenteleri arasında yer alan Hedef Estate Direktörlerinden Gülizar Örs, Kuzey Kıbrıs’a yatırımın hem bugün hem de yarın için önemini anlattı. Detaylar röportajımızda.

hedef estate gazimağusa

Gazimağusa ve İskele bölgesi hem yerli hem de yabancı yatırımcıların yatırım rotasında uzun zamandır. Peki neden bu bölgeleri tercih ediyorlar, Kuzey Kıbrıs’ın avantajları neler? En çok hangi ülkelerden Kuzey Kıbrıs konutlarına talep var. Bu soruların cevaplarını Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üyelerinden Hedef Estate Direktörlerinden Gülizar Örs cevaplıyor.

Keyifli okumalar. 

“Sahillerimiz ve İklim Şartlarımız Yatırımcıları Çekiyor”

Yabancı yatırımcılar neden Kuzey Kıbrıs’ı tercih ediyor?

Öncelikle denizi ve hava şartları diyebiliriz. 4 mevsim güneş alan bir ülkede yaşıyoruz. Muhteşem sahillerimiz ve denizimiz var.

Tabi bunun yanında birçok etken de var. Örneğin fiyatlarımız. Kendi ülkelerinde daire alabilecekleri bütçelere burada villa alabiliyorlar.

Ayrıca bakir bir ada olmamızdan kaynaklanan adadaki yaşam koşulları, sokakların güvenliği ve nüfusumuzun diğer ülkelere kıyasla daha az olması yatırımcının dikkatini çekiyor ve tercih etme sebepleri arasına giriyor.

Ayrıca bizim bölgemiz için Maraş gibi bir faktör var. Maraş açılacak diye konuşulurken bizde ciddi bir telefon trafiği başladı. Hala daha çok merak edilen bir durumda.

Tüm bunları toparlarsak, bugün yatırım yapan herkes tüm bu şartları masaya yatırıyor ve öyle yatırım yapıyor. Hem bugün yaşamak için hem de geleceğe bir yatırım için Kuzey Kıbrıs vazgeçilmez bir konumda.

“Son Dönemde İngiltere’de Yaşayan Kıbrıslı Tükler Atakta”

Peki hangi ülkelerden ilgi var, özellikle hangi bölgeler tercih ediyorlar.

Londralılar ve Türkiyeliler çok. Bana en çok gelen talepler arasında İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkler de var.

En çok tercih edilen bölge ise İskele Long Beach.

Yatırım düşünenler için kuzey Kıbrıs kazançlı bir bölge mi? Neden?

Kuzey Kıbrıs kesinlikle kazançlı bir bölge.

Kira getirisi çok yüksek. Çünkü talep yoğunluğundan dolayı değer kazanmaya devam ediyor. Üniversite öğrencilerimizin ve yabancıların da lüks konut ihtiyaçları buna sebep diyebiliriz ve bu kadar konut yapılmasına rağmen bölgede ciddi bir kiralık konut sıkıntısı yaşanıyor halen.

Kira ile bir evin geri dönüşümü bu döviz kurlarının artmasından önce 14-15 yıldı. Ancak şimdi neredeyse 20 yıl oldu. Ancak bölge bölge bu değişebiliyor tabi ki.

İskele başka, Mağusa Merkez başka. Ortalama yine 10-15 yılda kendini ödeyen evler var.

“Mutlaka Güvenilir Acentelerle Çalışın”

Peki yatırımcıya tavsiyeniz nedir? Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapacak neye dikkat etmeli?

Güvenilir bir acente bulmalılar.

Yatırım yaptığı yerin lokasyonu, kira getirisi, denize yakınlığına dikkat etmeliler.

Doğru acente bu bilgilerin hepsini sağlar.

Zaten müşteriyle yüz yüze gelmeden ne istediğini anlamadan onu yönlendiremezsiniz. İlk önce yatırımcı ne istiyor kendi mi kalacak, kiraya mı verecek, tatil için mi yer istiyor? Ona göre yola çıkıyoruz.

Yani acente aslında karşı tarafın ne istediğini bilecek ondan sonra konutu sunacak. İhtiyaç analizi şart. Biz de ihtiyaç analizi yaparak müşteriye uygun portföyler sunuyoruz.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır