2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Dems Construction Direktörü Süleyman Can Yeni Konut Projelerini Anlattı

17 Şubat 2022

Dems Construction Direktörü Süleyman Can Kıbrıs Emlak Merkezi’ne konuk oldu. Hem mevcut projelerini hem de yeni yatırımlarını anlattığı röportajımızda, yatırımcılara da önemli mesajlar verdi. Detaylar haberimizde.

dems construction yeni projeler süleyman can

Gazimağusa’da inşa ettiği villa projesi Selvi Evleri ile tanıdık Dems Construction firmasını. Kuzey Kıbrıs inşaat sektörüne hızlı bir giriş yaptı ve farklı  tipten oluşan, konfor ve huzuru bir arada sunan Majestik projesiyle devam etti projelerine. Her projesinde ayrı bir satış başarısı yakaladı firma. Müşteri isteklerini ve piyasayı iyi analiz eden, ticari düşünceden ziyade yaşam alanlarındaki kaliteye odaklanan firma yakın zamanda birçok yeni konut projesine imza atacak.

Dems Construction Direktörü Süleyman Can ile hem mevcut projelerindeki başarılarını hem de yeni projelerini konuştuk. Yatırımcıya ve sektördeki diğer firmalara önemli mesajları var Süleyman Bey’in.

Keyifli okumalar..


“Pandemi Bizim İçin Güzel Bir Fırsat Oldu”

Pandemi dönemi sizi nasıl etkiledi? Nasıl geçirdiniz şirket olarak bu süreci?

Pandemi süreci başlamak üzereydi biz şirketi kurduğumuzda. Bu sürede keşfettik ki, insanlar apartmandan müstakil yaşama geçmek istiyor. Ve piyasa bu talebe hazırlıksızdı, çoğunlukla apartman daireleri üretiliyordu.

Selvi Evleri projesiyle müstakil yaşamı sunan ender firmalardan biri olduk. Bu pandemi bizim için güzel bir fırsat oldu. Kısa bir sürede Selvi Evleri’nin satışını tamamladık. Dolayısıyla pandemi bizi negatif değil aksine oldukça pozitif olarak etkiledi.

“Ticari Düşünceyle Konut İnşa Etmiyoruz”

Firmaların önünü görmekte zorlandığı bir dönemde yeni bir projeye imza attınız. Bu başarınızın sırrı nedir?

Firmalar önünü görse bile gördüklerini doğru yorumlayamıyor olabilirler.

Bizim yurt dışından buraya gelen emlakçılarla, aynı şekilde yurt dışından buraya gelmek isteyen yatırımcılarla ve yerel emlakçılarımızla devamlı görüşmelerimiz oluyor. Bu görüşmeler ile birlikte bizim piyasa ve talep analizlerimiz sonucu bir projeye başlıyoruz. Şimdiye kadar da yanılmadık.

Başarımızın temel sebebi ise, yaptığımız işe ticari olarak yaklaşmıyoruz, aksine kendi evimizi inşa eder gibi tüm konforu ve ergonomiyi kullanarak projelerimizi tasarlıyor ve bu vizyonla devam ediyoruz.

“Majestik Her Anlamda Özel ve Diğer Villa Projelerinden Ayrı”

Yeni villa projeniz hayırlı olsun. Çok kapsamlı çalışmaların sonucu ortaya çıkan, Majestik projesini siz nasıl anlatıyorsunuz?

Majestik projemizin hedef kitlesi olarak hem yerli halkımızı hem de yabancı yatırımcıları hedefledik. Bu pandemi sadece bizi değil tüm dünyayı etkiledi. Daha sakin bir hayata, toprak ile iletişim kurabildikleri bir hayata geçmek istedi herkes.

Projemizin en büyük özelliği, ticari olarak düşünülmedi, ev sahiplerinin konforlu ve huzurlu yaşamaların sağlayacak şekilde detaylı düşünüldü ve tasarlandı. Ev sahiplerinin içlerine sinsin ve mutlu yaşasınlar istedik.

Bizi diğer projelerden ayıran birçok özellik var. Birkaç tanesini sıralamak isterim.

Müşterilerimizin konforunu düşünerek evleri tasarladık. Kadınların bir evde en çok dikkat ettikleri noktalardan biri mutfak, biz mutfak konusunu özenle çalıştık. Kiler odasını ayırdık ve malzemeleri özenle seçtik.

Bunun yanında her evde giyinme odaları var hatta bazı tiplerde kadın ve erkek giyinme odalarını bile ayırdık.

Mesela her odada ebeveyn banyosu var. Sadece kullanıcıların değil misafirlerinizin rahatını bile düşündük.

“Majestik Villalarının Satış Başarısı ve Müşteri Yorumları Bizi Gururlandırıyor”

Bu kadar detaylı düşündüğünüz ve 5 farklı konut tipinden oluşan Majestik projenizde satış oranları nasıl? Ve aldığınız yorumlar nedir?

Projenin satışına yeni başladık ancak %30 oranında bir satış rakamını yakaladık. Müşteri yorumları bizi çok gururlandırıyor. En son satış yaptığımız ailenin yorumunu aktarayım size. İzmirli bir aile, “neredeyse tüm firmaların projelerini gezdim, çoğu firma ticari olarak bu işi yapıyor, ama siz gerçekten bir insanın yaşaması için gereken ne varsa hepsini düşünmüş ve uygulamışsınız” dedi. Bu bizim gerçekten güzel bir iş yaptığımızı gösteriyor.

Bizim vizyonumuz da bu, ticari olarak yaklaşmıyoruz konuya, bizden ev satın alan insanların yaşamdan keyif almasını sağlamak, evlerinde mutlu olmasını sağlamayı hedefliyoruz.

“Özel Yaşam Alanları Sunan Projelere İmza Atacağız”

Dems Construction olarak hedefleriniz neler bu yıl için?

Biz villa projesi olarak Yeniboğaziçi’ni seçtik. Majestik projesini hayata geçirdik yakın zamanda.

Yatırım amaçlı düşünürsek de, Long Beach’de yaklaşık 810 konutluk bir projeye başlayacağız. Bizim vizyonumuza göre hareket edeceğiz. Yapılanları taklit etmek değil hedefimiz, yapmaktan keyif alacağımız ve insanların yaşamaktan keyif alacağı bir proje.

Yeni bir projemiz daha var, orada biraz daha üst segmenti hedefleyeceğiz. Rus, Kazak ve yerli müşterilerimizin alabileceği bir proje. Ancak normal standartlardan ziyade ultra lüks standartların kullanılacağı bir proje olacak. Huzuru bulacağınız, yaşamdan zevk alabileceğiniz bir yaşam alanı oluşturacağız. Aklımdaki küçük bir detayı paylaşayım, evinizin bodrum katını da yaşam alanı olarak düşünün, havuzunuzla odayı camla böleceğiz, orada oturup dinlenirken camınızdan havuzunuzu görebileceksiniz. Bunun gibi birçok farklı mimari çalışma yapacağız.

Bunun yanı sıra Majestik projesinin devamı olarak 2. etap açmayı planlıyoruz, tek katlı olacak konutlar. Majestik projemizde projenin temelini atmadan, tek katlı konseptlerimiz tükendi bile. Bu yüzden alternatif olarak tek katlı 3+1 ve 2+1 müstakil yaşamlar planlıyoruz.

Yani tüm bunlardan da rahatlıkla anlayacağınız gibi standart bir yap-sat firması olmaktan ziyade daha özel yaşam alanları oluşturuyoruz.

Ben 22 yıldır profesyonel olarak bu sektörün içindeyim, tabi daha öncesi de var onları da sayarsak 37 yıl diyebiliriz. 10 yaşındayken başladım bu işlere, inşaatlarda çalışmışlığım var. Bir şeyi yaparken sırf yapmak için değil, tasarımından bile keyif almalıyım. Bu şirketi kurarken bile belli bir standart ve kaliteyi koruyarak, müşterilerin iyi ki almışım diyeceği konutlar tasarlamak ve inşa etmeyi hedefledim. Ve hedefim doğrultusunda ilerliyorum.

“Firmalar Dünya Standartlarına Uyum Sağlamazlarsa Sektörde Tutunamayacaklar”

Yerli ve yabancı yatırımcıya mesajınız var mı?

Genelde baktığınız zaman bir insan hayatı boyunca 2, maksimum 3 ev satın alır. Muhtemelen bir villa projesi alıyorsanız bu sizin son aldığınız ev olur ve hayatınızın geri kalanını o evde geçirirsiniz. Öyle bir mülkü de satın alırken o evde ne kadar rahat ve konforlu yaşayabileceğinizi planlamalısınız. Mutfağınızda, salonunuzda, yatak odanızda ne kadar konforlu vakit geçiriyorsunuz? Genişlik ve ferahlık çok önemli.

Evin fonksiyonelliği ve alt yapısı çok önemli. Konfor ve tasarrufa dikkat etmeleri gerekir.

Sadece yatırımcılar değil, sektör paydaşlarımın da dikkatini çekmek istediğim bir konu var. Yaklaşık 4-5 sene sonra yerli firmalarımız kendini geliştirip, dünya standartlarına uyum sağlamazlarsa yurt dışından gelen yatırımcıların karşısında tutunamayacaklar. O yüzden bu dönem çok değerli. Bu dönemde kendimiz geliştirmeliyiz ve rekabet edebilir olmalıyız. Azerbaycan, Almanya ve Rusya’dan büyük yatırımcılar gelecek yatırım yapmak için.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır