yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Cyprus Construction CEO’su Ali Güler’den koronavirüs sonrası Esentepe’de yeni proje müjdesi!

21 Haziran 2020

KKTC inşaat ve emlak sektörünü derinden sarsan koronavirüs sürecini başarıyla yönetenler de var. Özellikle son aylarda birçok inşaat firması için maddi zorluklar, hatta iflas iddialarının ortaya atıldığı Esentepe’de hızla yükselen bir Cyprus Constructions var. Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üye inşaat firmalarından Cyprus Constructions CEO’su Ali Güler ile süreci değerlendirdik. Cyprus Construction Esentepe’ye yeni bir lüks proje daha sunmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…Denize sıfır yaşam hayali kuranlara çok özel fırsatlar sunuyor Cyprus Constructions. Hem konut projeleri için seçtiği bölgeler, yüksek inşaat kalitesi ve uluslararası pazarlama ağıyla satış hacmi çok yüksek bir şirket.

Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber-ilan portalı Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üyelerinden Cyprus Constructions ile yaptığımız işbirliklerinin, hem yerel pazarda, hem de globalde verdiği pozitif sonuçları her gün bir kez daha görmek pozitif bir duygu.

Peki KKTC ekonomisine sekte vuran, inşaat ve emlak sektörünü belirsizliğe sokan koronavirüs süreci Cyprus Constructions için nasıl geçti? Rusya’dan İskandinav ülkelerine kadar geniş bir yurtdışı pazarına ve yatırımcısına sahip şirket süreci nasıl yönetti?

Özellikle faaliyet gösterdiği Esentepe’de rakip olarak sıralanan bazı inşaat firmalarının yaşadığı maddi zorluklar ve yatırımcılarının endişesi piyasada sıkça konuşulurken, arka arkaya ultra lüks projelere hayat veren Cyprus Constructions, bölgesinde nasıl bir konuma geçti?

Tüm bu merak edilenleri gerçek anlamda Esentepe bölge uzmanı, Cyprus Constructions CEO’su Ali Güler ile konuştuk…

Haftalar sonra iş dünyası yeni dönemde çalışmaya başladı, siz şirketiniz adına nasıl bir başlangıç yaptınız?

Ocak ayının ilk günlerinde Çin’de olup bitenlerle ilgili haberleri duyduğumuzda pek önemsemedik.

Daha önce olan salgınlar gibi orada olur biter, orada kalır diye düşündük. Fakat salgın vaka sayısı arttıkça ve Çin’de 60 milyonluk bir bölge karantina nedeni ile kapatılınca olayın sandığımızdan daha ciddi olduğunu anladık.

Covi19’un dünyaya yayılması ve bu farkındalıkla ülkemizin dış dünyaya kapılarını zamanında kapatması çok yerinde bir karardı. Dünyanın en büyük ve en güçlü ülkelerinin dahi kabusu olan koronavirüsü ülkemizde korkulanı yaşamadan en az kayıpla atlatmış olduk.

Fakat rehavete kapılmadan tedbirlerimize devam ediyoruz. İki aylık izole karantina döneminde şirket olarak hiçbir zaman sağ duyuyu elden bırakmadık. Devamlı suretle müşterilerimiz ile iletişim halinde olduk ve olmaya devam ediyoruz.

“ÜLKEMİZDE PANDEMİ VAKASI YOK DENECEK KADAR AZ”

Oldukça tempolu ve başarılı sonuçlar getiren sunum / satış organizasyonlarınız vardı pandemi öncesi. Bu dönemde neler yaptınız bu anlamda?

Ülkemizin pandemi dönemindeki vaka sayısının yok denecek kadar az olması müşterilerimiz için de umut ışığı oldu. Kendilerini güvende hissetmelerini, bu zor dönemi atlattıklarında cennet adamızdaki evlerinde yaşadıkları güzel hayata tekrar döneceklerini devamlı yineledik.

Bizler Cyprus Constructions ailesi olarak karantina sürecindeki enerjimizi tamamen online alt yapı sistemimizi geliştirmek için harcadık ve bunu başardık.

Online video konferanslar, sunumlar ve workshoplar düzenleyerek hem projelerimizi ve ürünlerimizi tanıtmaya hem de satışlarımıza devam ettik.

Dünyanın dört bir tarafına ulaşarak ülkemizin ne kadar güvenli olduğunu, yatırımlar için Avrupa sınırları içerisindeki en güvenli ülke olduğunun altını ısrarla çizdik.

“KRİZİ ÇOK İYİ YÖNETTİK”

Pandemi öncesi zamana göre iş hayatında değişenleri nasıl sıralarsınız?

Açıkcası pandemi sonrasında normal hayata çok hızlı bir adaptasyon sürecine girdik.

İş hayatının en önemli gereksinimi kriz yönetimidir. Şirket olarak biz bu süreci çok iyi yönettik.

Pandemi öncesi dış pazar satışlarımızda potansiyel müşterileri önceden belirlediğimiz ülkelerde fuar, seminer, workshop ve roadshow gibi etkinliklere katılarak ülkemize keşif turlarına getiriyorduk.

Pandemi sonrası bu faliyetler yerine online zoom meeting ve live video konferanslar düzenleyerek 4 farklı kıtada onlarca ülkede yüzlerce potansiyel müşteri ve yatırımcılara ulaşarak yolumuza başarlı bir şekilde devam ettik.

Ayrıca bu süreçte ülkemizin durağan ekonomisine katkı koymak ve de yerel ekonomiyi canlandırmak için aldığımız hızlı kararla kısa dönem tatil evi kiralama hizmetini bu anlamda ilk başlatan firma olduk ve bu konuda muazzam bir başarı elde ettik.

“BİZ BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR İNŞAAT ŞİRKETİYİZ”

Kısa ve uzun vadeli hedeflerinizde değişiklikler oldu mu?

Hedeflerimizde değişiklikten ziyade zamana yayma sürecine girmiş durumdayız. Küçük bir şirket olmuş olsaydık hedeflerde değişikliğe gidebilirdik belki fakat biz büyük ve güçlü bir inşaat şirketiyiz.

Anlık ve durumsal bir değişikliğe gidemeyiz.

Hedeflerimize odaklanmış durumdayız ve durmadan çalışarak devam ediyoruz. Ancak dünya ülkelerinin pandemi sürecini atlatması ile beraber hedeflerimize ulaşmada hız kazanacağımıza inanıyorum.

“ESENTEPE BÖLGESİNDE LİDER İNŞAAT FİRMASIYIZ”

Yol haritanızda öncelik sırasında neler var?

Hali hazırda devam eden dört projemiz Maldives Homes, Mykonos Homes, Idyll Homes ve Pearl Island bizi mutlu eden bir noktada.

Açtığımız tüm konsept projelerimizin çok beğenilmesi ve muazzam talep görmesi bizleri fazlası ile motive ediyor. Özellikle son bir yıl içerisinde atmış olduğumuz doğru adımlarla ve ürettiğimiz nitelikli projelerle Esentepe bölgesinde lider inşaat firması durumuna geldik.

Bu da bizlere büyük bir sorumluluk yükledi. Pandemi sürecinin bitmesi ve uluslararası uçuşların başlamasıyla çok farklı ve ses getirecek yeni bir konsept projeyi daha müşterilerimize sunmaya hazırlanıyoruz.

“MÜŞTERİLERİMİZ KARANTİNA DÖNEMİNDE ADADA OLMADIKLARI İÇİN ÜZGÜN”

Yatırımcılarınız bu süreci nasıl değerlendiriyor?

Pandemi döneminde yatırımcılarımızla iletişimimizi hiç kesmedik. Özellikle saat farkından dolayı günün her saatinde yatırımcılarımızın bana ve şirketimize ulaşmalarını sağladık.

Pandemi sürecinde ülkemiz Avrupa sınırları içerisinde bu durumu atlatmayı başaran ilk ülke olduğundan yatırımcılarımız karantina dönemini ülkemizde geçiremedikleri için çok üzgün olduklarını bizlere ilettiler.

Bu ülkemiz adına bizleri gururlandıran bir durum. Yatırımcılarımızın Kıbrıs’ta yaşama ve yatırım yapma arzu ve istekleri halen devam ediyor. Uçuşların açılmasını sabırsızlıkla beklediklerini bizlere sürekli olarak söylüyorlar.

“10 YILA VARAN VADE İMKANI”

Yerel pazar için özel fırsatlarınız olacak mı?

Dış pazar için geçerli olan tüm imkanlarımızı vatandaşlarımıza da sağlıyoruz.

Yerel pazara yönelik 10 yıla kadar vade imkanı başlattık.

Her bütçeye uygun projelerimizin olması ve bankalarımızın faiz oranlarını düşürmesi yatırım için büyük bir fırsat sağlıyor.

Yurt dışı uçuşların kapalı olduğu dönemde yurt dışı yatırımcıları için nasıl bir planınız var?

Bu dönemde yurt dışından gelemeyen yatırımcılara daha cazip ödeme kolaylıkları sağlayarak onların bu durumu bir fırsat olarak görmelerini sağlıyoruz.

Bir çok kriz yatırım için büyük bir fırsattır. Bu doğrultuda hareket ediyoruz.

Yatırımcılarımıza yönelik projelerimizde sunduğumuz ROI ve Capital Gain oranları yatırım şartlarını daha cazip ve sıcak tutmaktadır. Akdenize sınır ülkeler içerisine en büyük piyasayı tutan İspanya başı çekmekte. Ülkemiz şartları ve hazırladığımız kaliteli konsept projelerle akdeniz emlak lideri ülke konumundaki İspanya müşterilerini almayı, yatırımcıların dikkatlerini ülkemize çekmeyi başarmak için çok çalışıyoruz ve bunun meyvelerini de toplamaya başladık.


Etiketler: ,

Yorum yap

Listeleri Karşılaştır