2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Yılın Hangi Zamanı Ev Kiralamak Mantıklıdır?

6 Ağustos 2016

Yeni bir ev kiralamak istiyorsunuz ve aklınızdaki soru “yılın hangi zamanı ev kiralamak mantıklıdır?”.Yeni bir ev kiralamak istiyorsanız ve bunun için aciliyetiniz yoksa, “yılın hangi zamanı ev kiralamak mantıklıdır?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Her ne kadar bu konuya verilecek tek bir yanıt olmasa da, istatistikler ev kiralamak için mart -eylül arasının tercih edildiğini gösteriyor.
İstatistikleri bir kenara bırakıp kiralayacağınız evde istediğiniz öncelikleri belirlediğinizde, sizin için en uygun zamanın çok farklı olacağını görebilirsiniz. Önceliğiniz evin lokasyonu mu, fiyatı mı, çok alternatiften birini seçmek mi, ya da daha farklı bir kriteriniz mi var? Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar, ne zaman ev kiralamanız gerektiği konusunda size çok önemli ipuçları verecektir.
Önceliğiniz lokasyon ise, işiniz pek kolay olmayabilir!
Eğer herkes tarafından çok beğenilen bir muhitte oturmak istiyorsanız, kiralık ev bulmak için asla “en iyi zamanın” olmadığını göze almalısınız! Çünkü yüksek talep olan yerlerde kiralık ev bulmak hem zordur, hem de bu tür yerlerde “kelepir” bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer. Bu tür yerler kimi zaman ulaşımı kolay olan yerlerdir, kimi zaman şehir merkezleridir, kimi zaman sosyal yapısı gereği özeldir, kimi zaman da muhteşem manzaralı yerlerdir. Nedeni ne olursa olsun, çok talep gören bir yerden kiralık ev bakıyorsanız ve bütçeniz belliyse, yılın her mevsimi gözünüz www.www.kibrisemlakmerkezi.com ‘da olmalıdır.
Önceliğiniz en beğendiğinizi seçmekse, bahar ve yaz aylarını bekleyin!
Emlak sezonunun en hareketli olduğu mart-eylül arasındaki zaman diliminde bir çok kiralık ev arasından seçim yapma şansınız daha yüksek olur. Çünkü öğrenciler, ya da başka bir yere taşınmak için sizin gibi yaz aylarını bekleyenler sayesinde bu dönemde bir çok ev boşalır. Eğer kendinizi garantiye almak istiyorsanız, emlak sezonunu kaçırmamalısınız. Ama bu sezon boyunca rekabetin de fazla olduğunu ve sizin gibi yüzlerce kişinin ev aradığını da aklınızdan çıkarmamalısınız.
Önceliğiniz fiyatsa; ölü sezonu tercih edin!
Ekim-mart arasındaki ölü sezonda kiralayacağınız ev fiyatı, bahar ve yaz aylarına göre çok daha hesaplı olabilir. Bu sezonda gerçekten ihtiyaçtan kiralık olan evleri bulabilir, hem de fazla rekabet olmadığı için indirim şansınızı zorlayabilirsiniz.
Önceliğiniz bütün olasılıklarsa, iyi şanslar!


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır