2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Yıkım davası bayramdan sonra!

8 Eylül 2016

Boğaz Hotel’in kaçak olduğu iddiasıyla yıkılan yapılarıyla ilgili alınan ara emri duruşması 23 Eylül’e ertelendi.İskele Belediyesi’nin kaçak olduğu gerekçesiyle pazartesi günün ilk saatlerinde yıkımını gerçekleştirdiği Boğaz Hotel’in yan binalarıyla ilgili aynı gün hotelin işletmecisi Mehmet Erülkü tarafından alınan ara emriyle ilgili düne tayinli duruşma ertelendi.
Davalı tarafın avukatları Hakkı Önen ve Ratibe Altunç, beyanları ve dosyayı incelemek için duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesini talep etti.
İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı ise icra memurunun alanda yaptığı inceleme ile ilgili raporu mahkemeye sunmasının ardından davayı 23 Eylül 2016 tarihine erteledi.
Duruşmada, İskele Kaza Mahkemesi İcra Memuru Onur Ser, mahkeme emri gereği, söz konusu alanda gerçekleştirdikleri incelemeyi içeren raporu mahkemeye sundu.
İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı huzurunda görüşülen istida duruşmasında, davacı taraf adına avukat Menteş Aziz, davalı taraf adına da avukat Hakkı Önen ve Ratibe Altunç hazır bulundu.
Davalı avukatı Hakkı Önen mahkemeye yaptığı konuşmada, beyanları inceleme fırsatı bulamadıklarını, mesele ile ilgili dosyayı incelemek istediğini belirtirken, bu nedenle de bu oturumda kabul veya itiraz beyanının olmayacağını söyledi.
Avukat Hakkı Önen ayrıca, kendilerinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mahkeme emrine uyacaklarını söylerken, ancak tespit ettikleri kadarıyla davacının bölgede telleme yaptığını kaydetti.
Önen, emri okuduğunda herhangi bir müdahale için davacının muaf olmadığını gördüğünü belirtti.
Menteş Aziz, Başkan Melek Esendağlı’nın sorusu üzerine de davalının yaptığı çirkin görüntüyü önlemek için tedbir aldıklarını öne sürdü. Melek Esendağlı, alanda herhangi bir müdahalenin olmaması gerektiğinin altını çizdi.
İskele Kaza Mahkemesi İcra memuru Onur Ser ise bölgede yaptıkları çalışmalarla ilgili mahkemeye bilgi verdi. Onur Ser, restoranın yan kesiminde eşyaların mevcut olduğunu, bu bölümde ciddi hasar tespit ettiklerini, atıl durumda eşyalar bulunduğunu, dış bölümdeki set duvarın yıkılmış durumda olduğunu dile getirdi.
Onur Ser, söz konusu alanda duvarın yıkılmasıyla birlikte yıkılan alanın görünmemesi için mavi perdeden set
çekildiğini, havuz bölümünde herhangi bir hasar olmadığını, havuz bölümünün yanında yıkılan oda olduğunu, kurtarılmaya çalışılan bir takım eşyalar tespit ettiklerini, kışlık restoran bölümünde herhangi bir hasar bulunmadığını, ancak içerisindeki diğer restorana ait eşyaların sayılamaz durumda olduğunu açıkladı.
Bu eşyaların ciddi hasarları olduğunu anlatan Ser, birtakım sayabildikleri malzemeler olduğunu ve dışarıdaki tüm eşyalarda hasar tespit ettiklerini söyledi.

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, huzurundaki beyanlardan ve mahkeme memurunun sunduğu raporla ilgili istidayı dinlemek üzere davayı 23 Eylül 2016 tarihine tayin ettiğini açıkladı.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır