2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Yıkılma Tehlikesindeki Laguna Apartmanları Turistlere Günlük Kiralanıyor!

14 Mart 2023

Kuzey Kıbrıs Mağusa bölgesinde bulunan ve yıkılma tehlikesi olduğu gerekçesiyle tahliyesi istenen Laguna Denizyıldızı Apartmanlarının bir internet sitesi üzerinden günlüğü 1000 TL’ye turistlere kiralandığı ortaya çıktı.
Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Kuzey Kıbrıs Mağusa bölgesinde bulunan ve yıkılma tehlikesi olduğu gerekçesiyle tahliyesi istenen Laguna Denizyıldızı Apartmanlarının bir internet sitesi üzerinden günlüğü 1000 TL’ye turistlere kiralandığı ortaya çıktı.

Bağımsız Gazetesi’nin haberine göre, Mağusa’da yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan ve mal sahibi Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin can güvenliği olmadığı gerekçesiyle 1 yıldan fazla bir süredir sözleşmelerini yenilemediği ve kiracılardan boşaltılmasını istenilen dairelerin bazıları bir internet sitesi üzerinden günlüğü 1000 TL’ye turistlere kiralandığı ortaya çıktı.

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin raporu sonucu riskli bina tespit edilen ve Gazimağusa Belediyesi’nin de tahliye edilmesi için ihbar gönderdiği onlarca dairenin günlük kiraya verildiği iddia ediliyor.

Mal sahibinin izni olmadan internet sitesi üzerinden daireyi turistlere kiralayarak hem suç işleniyor hem de turistlerin can güvenliğini tehlikeye atılıyor.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır