2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Yatırım yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

27 Nisan 2016

Yatırım yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Kıbrıs Emlak Merkezi olarak sizler için 7 maddelik bir liste hazırladık. İşte gayrimenkul yatırımında size yol gösterecek 7 tavsiye..Gayrimenkul yatırımı, eskiden bu yana en güvenli ve kazançlı yatırımlar arasında. Gün geçtikçe de önemi artmaya devam ediyor. Özellikle dövizde yaşanan dalgalanmalar ve belirsizliklerden dolayı kişiler gayrimenkule daha fazla yönlendiriyor.
Bu yatırım şekli uzun vadeli ve büyük maddi birikimlerle yapıldığından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Gayrimenkul yatırımında zarar etmezsiniz fakat küçük yatırımlarla büyük kazançlar elde edebilmek için bu noktalara önem vermeniz gerekir.
İşte bu noktada gayrimenkul yatırımcılarının oldukça işine yarayacak olan tavsiyeleri sizlerle paylaşıyoruz..

1-) Lokasyon
Gayrimenkul seçimi yaparken bulunduğu lokasyona bakılmalı. Gelişme potansiyeli yüksek olan bölgelere yatırım yapmanız daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.
2-)Ulaşım
Satın alacağınız gayrimenkulün ulaşımın noktalarına yakınlığı oldukça önemli. Kişilerin gitmek istedikleri lokasyonlara kolaylıkla ulaşmasını sağlar. Bu noktada yeni yol çalışmalarının yapıldığı yerler de tercih edilebilir. Çünkü yapım tamamlandıktan sonra mülkünüzün değeri daha da artacaktır.
3-) Merkezi Konum
Gayrimenkulün eğitim kurumları, sağlık merkezi, alışveriş merkezleri gibi kamusal ve sosyal alanlara yakın olması büyük önem taşır. Kişisel ve sosyal ihtiyaçların rahat bir şekilde karşılanabilmesi buna bağlı.
4-) Sağlamlık
Almak istediğiniz gayrimenkulün sağlamlığı en önemli kriterlerden biri. İnşa edildiği zemin ve deprem gibi afetlere dayanıklı olup olmadığı bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlar arasında.
5-) Getiri Potansiyeli
Yatırım yapacağınız gayrimenkulün çabuk satılabilecek özellikte olmasına önem verilmeli. Yüksek giderleri bulunan bir gayrimenkulü almak bu doğrultuda iyi bir seçim olmayacak. Yüksek giderler yerine yüksek kazanç potansiyeli olan gayrimenkuller tercih edilmeli.
6-) Tapu Durumu
Alacağınız gayrimenkulün tapu kayıtlarını detaylı bir şekilde araştırmanız gerekir. Ayrıca özellikle kat mülkiyeti tapusuna sahip olan gayrimenkulleri satın almaya özen gösterilmeli.
7-) Profesyonel Destek
Yüzde yüz kazançlı ve sıfır hatasız yatırım yapmak isteyenlerin profesyonel bir destek alması gerekir. Uzun yılların verdiği bilgi birikimi ve deneyimi ile köklü ve güvenli şirketlerden destek alınmalı.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır