2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Uluslararası yatırımcıların fırsat haritasında Kıbrıs şehirleri yok!

4 Mart 2016

Çözüm sürecini izliyoruz, emlak fiyatlarında patlamalar bekliyoruz. Peki yabancı yatırımcı nasıl görüyor Kıbrıs’ı. Kıbrıs Emlak Merkezi’nde, Avrupa için önerilen kazançlı yatırım listesini paylaşıyoruz sizinle. Detaylara dikkat.Müzakere sürecinde hızlanan trafik, çözüm için artan umutlar Kıbrıs emlak dünyasını da yakından ilgilendiriyor. Kronikleşen sorunun olası çözümü, adayı tekrar eski günlerine çevirebilir.
Özellikle de ambargo ile kısıtlanan ve ihmal edilen altyapı ve planlama eksiğiyle pazarda hak ettiği değeri bulamayan Kuzey Kıbrıs emlak dünyası için yeni bir değerlenme süreci açılabilir. Beklenti bu.
Ülkeye gelen yatırımcıya ya da uluslararası yatırım fuarlarında bu beklenti paylaşılıyor yatırımcılarla. Tüm olumsuzluk ve belirsizliklere rağmen, o yatırımcıları Kıbrıs’a çekmek için çaba sarf ediyor emlak profesyonelleri.
Bölge için evet, olası bir çözümde Kıbrıs değerlenecek. Peki bir de fotoğrafın tamamına bakarsak, Kıbrıs adası yatırım listesinin neresinde?
Era Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu sosyal medya hesabından bir liste, bir harita paylaştı. Avrupa’nın kazançlı bölgelerini sıralayan bir paylaşımdı bu.
Yatırım Beklentilerine Göre 2016 Sıralaması başlığı taşıyor rapor. Tam 28 şehir var listede. İlk üçde Berlin, Hamburg ve Dublin’in yer aldığı araştırmada İstanbul 14’üncü sırada.
Birçok Avrupa ülkesinin yer aldığı o yatırım haritasında, ‘yatırım patlaması’ beklenmesine rağmen bir Kıbrıs şehri yok. Ne Güney’den, ne de Kuzey’den..
İşte bu durum yabancı yatırımcıların beklentiyi satın almak yerine, netleşecek sonucu görme niyetini bir kez daha ortaya koyuyor.. O yüzden Kıbrıs emlak dünyasını yabancı yatırımcıya açmak isteyen profesyonellerin işi biraz daha zorlaşıyor..
KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır