2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Three Brothers Asansör Direktörü Yıldız Avcı Asansör Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Detayları Anlattı

5 Eylül 2022

Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üyeleri arasında yer alan Three Brothers Asansör Direktörü Yıldız Avcı asansör kurulumunda dikkat edilmesi gereken detayları anlattı.

three brothers asansör

Asansör yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz, hangi detaylar asansör kurulumunu ve süresini etkiliyor. Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üyeleri arasında yer alan, Three Brothers Asansör Direktörü Yıldız Avcı inşaatlarda da asansör montajında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı ve asansör yaptıracakları uyardı.


“Asansör Kuyuları Yapılırken Dikkatli Olmak Gerek”

Yıldız Hanım yıllardır asansör işindesiniz. Asansör yapımında inşaat firmalarının dikkat etmesi gereken maddeler neler?

En çok karşımıza çıkan sorunlarla başlamak istiyorum. Özellikle asansör kuyularında çalışan ekiplerin kalıpları çakarken, ortalara doğru kalıpların şişmesiyle ilgili ciddi sıkıntılar var. Bunların minimuma düşmesi ya da müteahhit firmaların bunun önüne geçmesi çok önemli.

Peki ne yapmak gerekiyor?

Daha disiplinli bir çalışma ya da şantiye kontrolü ile de gözle görebilirler. Bu çok net görülebilir ve takip edilebilir bir konu. Çoğu asansör kuyularında 10 santime yakın şişme görülür. Bu asansör kurarken bizim için ciddi bir problem.

Aşılabilir ancak hilti ile kırmamız ve dengeye getirmemiz gerekiyor. Bu hata minimize edilirse çok verimli olur.

Asansör butonları da çok önemli. Adamızda 2 türlü buton kullanılıyor. Biri tuşlu buton diğeri dokunmatik olan camlı buton. Tuşlu butonlar, Braille alfabesine de sahip, görme engelliler için çok daha kullanışlı, dokunmatik butonlar görme engelliler için uygun değil.

Bizim ürün yelpazemizde iki türlü de var ancak önce uyarıyoruz müteahhitlerimizi. Çünkü dokunmatik olanlar artık dünya standartlarına uygun değil ve en önemlisi görme engelliler için de uygun değil.

“Asansör takan firmaların teknik servisine de dikkat etmeliler”

Biz ada genelinde teknik servis hizmeti de veriyoruz. En iyi teknik servisi verdiğimizi söyleyebilirim. Hem kendi markalarımızın hem de diğer markaların servis hizmetini verebiliyoruz. Arıza ya da teknik bir hatayı çözme hızımız 0-4 saat arasında. Teknik servis hizmeti sağladığımız binalarda ada genelinde oldukça hızlı davranıyoruz. Apartman yetkilisinin doğrudan araması ve bilgilendirmesi gerekiyor.

“Bir diğer önemli konu mühendislik”

Asansör konusunda mühendislik hizmeti de sunuyoruz. Bize ulaştıklarında tüm çözümleri sağlıyoruz.


Yıldız Avcı kimdir?

1975 yılında İstanbul’da doğdum. Peki bu mesleğe nasıl girdim?

Mekanik yönümün çok ağır olmasından kaynaklı bu mesleğe atıldım. 2009 yılında Three Brother Trading Ltd’yi kurdum, yani Three Brothers Asansör. 2009 yılından beri adada fiilen hizmet veriyoruz. Şu an elimizde yaklaşık 250 binamız var aktif hizmet verdiğimiz. Apartman, otel, hastane, belediye binaları gibi yapılarda asansörlerimiz var. Müteahhit firmalarımız olduğu gibi bireysel müşterilerimiz de var.

Bu arada bizim şirketimizin marka tescili Bruder, tamamıyla kendimize ait ve tüm asansörlerimizde bu markayı kullanıyoruz. Türkiye’de üretiliyor ve tüm dünyaya sadece biz satıyoruz.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır