2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Taşınma Sırasında Yapmayı Unutmamanız Gereken 11 Şey

29 Ağustos 2016

Hem mutlu hem de hüzünlü günlerinizi geçirdiğiniz evinizden taşınma vakti geldi çattı.



Hem mutlu hem de hüzünlü günlerinizi geçirdiğiniz evinizden taşınma vakti geldi çattı. Kim bilir, yeni taşınacağınız evde daha nice güzel olaya şahit olacaksınız… Ancak taşınmadan önce kendinize bir liste hazırlamanız ve taşınma sürecinizi bu listeye göre yönlendirmeniz iyi bir fikir olabilir.
Eşyaların toplanmasından nakliyat firmalarının eşyalarınızı yeni evinize bırakmasına kadar geçen zaman içerisinde göz önünde bulunduracağınız taşınma ipuçları ile sorunsuz ve zahmetsiz bir taşınma süreci geçirebilirsiniz. Gelin şimdi taşınırken dikkat edilmesi gerekenler nelermiş, hep birlikte göz atalım.
1. Taşınacağınız evdeki boya, badana, tadilat işlemlerinin tamamlandığından ve yeni evinizin taşınmaya uygun hale getirildiğinden emin olun.
2. Paket yapmak için yeterli miktarda koli bandı, balon kabarcıklı naylon, gazete ya da kağıt havlu, geniş boyutlu poşet ve karton edinin.
3. Paketleme ve paket açma sırasında ellerinizin kartonlardan olumsuz şekilde etkilenmemesi için yanınızda muayene eldiveni olarak adlandırılan lateks eldivenlerden bulundurun.
4. Artık nakliyat firmalarının hemen hepsi, eşyalarınızı paketleyerek taşısa da özel eşyalarınızı ve kırılmasından korktuğunuz değerli parçaları önceden kendiniz paketleyin.
5. Hazırladığınız koli ve benzeri paketlerin üzerlerine, içlerinde neler olduğunu ve hangi odalara ait olduklarını mutlaka yazın.
6. Kolilere yerleştirdiğiniz eşyaların çok ağır olmamasına dikkat edin. Zira gerek taşımada kolaylık sağlanması gerekse kolinin taşıma esnasında patlamaması açısından bu çok önemli.
7. Yeterli miktarda karton bulamadıysanız, mutfakta kullandığınız geniş boyutlu tencerelerin içine, uygun bulduğunuz eşyaları yerleştirin. Elbette bu eşyaları sabitlemeyi ve gazete, kağıt havlu veya balon kabarcıklı naylonla desteklemeyi ihmal etmeyin.
8. Ayrılacağınız evde size ait olan ve yeni evinizde de değerlendirebileceğiniz aksesuarları almaktan çekinmeyin. İlgili aksesuarlar ayrılabilir parçalardan oluşuyorlarsa kolileyin. Yekpare yapıdalarsa çevrelerini balon kabarcıklı naylonla sararak sıkıca bantlayın.
9. Nakliyat firması çalışanlarını yönlendirerek eşyalarınızın yeni evinizde hangi odalara yerleştirilmesi gerektiğini belirtin.
10. Taşınma sonrasında eşyalarınızı paketlerinden çıkarırken acele etmeyin ve öncelikli olarak kullanacağınız odaların eşyalarından işe başlayın.
11. Koli, poşet ve bant artıklarını daha sonra değerlendirilebilmeleri için mümkün olduğunca büyük çöp poşetlerine doldurun.
Bunlara ek olarak, taşınma konusunda deneyimli akrabalarınızdan ve arkadaşlarınızdan yardım istemeyi de unutmayın. Ayrıca çeşitli kas veya eklem rahatsızlıklarınız varsa, ağır eşyaları kesinlikle kaldırmayın ve çevrenizden yardım isteyin.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır