2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Taşeronlar Birliği’ne şok soruşturma!

4 Şubat 2016

Kıbrıs emlak ve Kıbrıs inşaat sektörü bir süre önce sterlin kuruna sabitlenen kalıp haberini aldı. Fakat bu karara tepki gecikmedi. Rekabet Kurulu yeni bir soruşturma için düğmeye bastı. İşte detaylar..Rekabet Kurulu, Kıbrıs Türk Taşeronları Birliği hakkında Rekabet Yasası’nın 4’üncü maddesini ihlal ettiği iddiasıyla 1 Şubat Pazartesi günü soruşturma başlattı.
Kıbrıs Türk Taşeronları Birliği’nin inşaat kalıp kurma fiyatlarının belirlenmesinin Rekabet Yasası’nın 4’üncü maddesi çerçevesinde yasaklanmış olan “alış veya satış fiyatlarının teşebbüs birliği kararlarıyla belirlenmesi” hükmünü ihlal ettiği öne sürülüyor.
Yasa’nın 23’üncü maddesi tahtında Birlik hakkında re’sen soruşturma başlatan Rekabet Kurulu’nun soruşturma sürecini ilgili yasaya bağlı olarak 90 gün içinde tamamlaması gerekiyor.
İhtiyaç duyması halinde Kurul, ek olarak 60 günlük süreyi de kullanabiliyor.
Gerek duyulursa her türlü evrak ve belge incelenebilir
Ayrıca, soruşturma kapsamında gerek duyulması halinde Kurul raportörlerinin birliğe ait veya kullandığı büro, işyeri, arazi ve araçlarda inceleme yapabilir, gerekli gördüğü her türlü evrak, defter, belge ve diğer veri ve bilgi içeren cihazları incelemeye, belirli konularda yazılı ve sözlü açıklama isteme yetkisi de bulunuyor.
İleri götürülürse, önce yazılı sonra sözlü savunma…
Soruşturmanın ileriye götürülerek, devam etmesi halinde ihlal tespit edilen hususlar hakkında ilgili tarafların önce yazılı savunmaları, ardından da talep edilmesi halinde sözlü savunmaları alınıyor.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır