2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Tarih Kokan Sokaklarıyla, İş Dünyasının Merkezi Lefkoşa

12 Haziran 2023

Tarihi dokusu, kültürel mirasıyla Kuzey Kıbrıs iş dünyasının merkezi Lefkoşa.
Dünyada ikiye bölünmüş tek başkent.
Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Tarihsel evrimiyle Lefkoşa, Kıbrıs’ın başkenti ve en büyük şehri olarak, Kıbrıs adasının merkezinde yer alıyor.

Tarih boyunca Lüzinyanlar, Venedikliler, Osmanlılar ve İngilizlerin yönetimine giren Lefkoşa önemli bir başkent olarak uzun ve köklü bir tarihi yapıya sahip.

Lefkoşa’da tarihin en etkili kalıntısı günümüze gelen savunma amacıyla 1567 yılında güçlendirilen “Venedik” surları da Lefkoş’nın en önemli sembollerinden.

Tüm tarihsel doku bir yana, Lefkoşa’yı en çok tanımlayan, şehrin ortasından geçen ve “Yeşil Hat” olarak bilinen, “ateşkes bölgesi” olması.

 

Lefkoşa konut projeleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa, tarihi dokusu ve kültürel mirasıyla turistlerin ilgisini çeken bir şehir olmasının yanı sıra son yıllarda konut projeleriyle de dikkat çekiyor.

Lefkoşa’da son yıllarda birçok konut projesi hayata geçirildi. Bu projeler arasında, apartmanlar, lüks villalar ve siteler yer alıyor. Konut projeleri genellikle modern mimariye sahip, yüksek standartlarıyla öne çıkıyor.

 

Kuzey Kıbrıs’ta konut sahibi olmak

Kuzey Kıbrıs’ta konut sahibi olmak, Türkiye’de de olduğu gibi yabancı yatırımcılar için de oldukça popüler bir seçenek haline geldi. Kuzey Kıbrıs’ta konut sahibi olmak için yabancı yatırımcıların herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmamaları ve kolay bir şekilde işlem yapabilmeleri de bu tercihlerinde etkili oldu.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır