2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Tam 540 yatırımcıyı dolandırdı!

31 Ağustos 2015

Maketten konut vurgunları sürüyor. Bu kez mağdur sayısı tam 540.. Ev sahibi olmak isteyen aileleri ve Arap yatırımcıyı dolandırdığı iddia edilen inşaat firmasının mağdurları dikkat çekici..Maketten konut krizi Türkiye’de yatırımcıyı yarı yolda bırakmaya devam ediyor. Makrom İnşaat ve Lütfü Bakırcı’nın Esenyurt bölgesinde verdiği büyük zararın izleri kurumadan yeni bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Yine Esenyurt bölgesinde faaliyet gösteren Şafak İnşaat projesi Wish İstanbul’da 540 aile ve çok sayıda arap yatırımcı dolandırıldı iddiaları şoke etti.

Makrom İnşaat patronu Lütfü Bakırcı Petek Dinçöz’ü reklam yüzü yaparak konut vaadiyle 800 kişiyi mağdur ettiği iddialarının hemen ardından bu kez de, Şafak İnşaat Wish İstanbul projesinde yaklaşık 540 aile ve araplar mağdur edildiği iddia edildi.

Vatan Gazetesi’nin haberine göre; İstanbul Tuzla ve Esenyurt’ta, Petek Dinçöz’lü Reklam filmleriyle bilinen Makrom İnşaat’ın, konut vaadiyle 800 kişiyi mağdur ettiği iddialarının ardından, inşaat sektöründe bir skandal iddia daha ortaya çıktığı kaydedildi.

Buna göre, Şafak İnşaat’a ait Wish İstanbul adlı konut projesinde, 540 aile ve Arap müşterilere mükerrer satış yapıldığı ileri sürüldü. 21 milyon lirayı aşkın para toplanan ve yaklaşık 150 pilotun, hakim ve polisin de bulunduğu mağdurlar şirket hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca ortaklardan Ö.K. da, diğer ortağı V.Ş. hakkında suç duyurusunda bulunarak, V.Ş.’nin kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü. “Kandil’e kaldıracağım” Ö.K., suç duyurusunda şunları söyledi:

“7 Ocak 2014’te V.Ş. , benim ve şirket ortaklarının bilgisi ve izni olmadan imza sahteciliği yaparak karar alıp sonradan ise para hareketleri, çek alıp verme, cironto gibi işlemler yapmış ve menfaat temin etmiştir. Şikayet edeceğimi söyleyince, bana hem kendisi hem de eniştesi E.K. tarafından evime adam göndereceği, bin 500 PKK’lı yollayacağı, Kandil’e kaldıracağı ve evinden aldıracağı şeklinde tehditler etmiştir.”

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır