2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Sosyal Konutlarda Oturanlar Kentsel Dönüşüm İçin İmza Topluyor

9 Mart 2023

Taşkınköy Devlet Sosyal konutlarına yapılan deprem raporu sonrasında 2007 Deprem Yönetmeliği’ne göre göçme tehlikesi çıkması üzerine, Devlet Sosyal Konutlarında oturanlar kentsel dönüşüm için imza kampanyası başlattı.
Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Taşkınköy Devlet Sosyal Konutlarında oturan Mimar Onur Olguner, geçtiğimiz günlerde oturduğu ev için deprem testi yaptırmış ve sonuç; 2007 Deprem Yönetmeliği’ne göre en kötü sınıf olan göçme tehlikesi çıkmıştı.

Çıkan sonuç sonrası Devletin yaptığı sosyal konutların deprem anında göçme tehlikesi ile karşı karşıya kalan birçok insan da evini terk etmek zorunda kaldı.

Gidecek yeri olmayanlar ise geceleri korku içinde yaşamaya devam ediyor.

Ancak sosyal konut sakinleri bu duruma bir çözüm bulmak adına, kentsel dönüşüm için imza toplamaya başladılar.

Taşkınköy Sosyal Konut apartmanlarının ve aynı koşuldaki diğer Sosyal Konutların can güvenliği tehlikeye girmeden bir an önce kentsel dönüşümün başlaması için imza kampanyası başlatan sakinler, tüm Sosyal Konut Apartmanlarından imza kabul ediyor.

Sorunu çözmek için Kızılbaş Eczanesi’nde imza toplayan Sosyal Konut Sakinleri, geç kalınmadan bir an önce kentsel dönüşümün başlamasını istiyorlar.

Sosyal Konut Sakinleri, olası bir deprem anında eğer gerekli önlemler alınmazsa şu anda devlet etkinin başında olan Cumhurbaşkanlığı, Hükümet ve Cumhuriyet Meclisinin farklı oranlarda da olsa sorumlu tutulacağına vurgu yaptılar.

İmza kampanyası baştan Sosyal Konut oturanları Devletin yapı stoğunun yenilemek için gecikmeden kentsel dönüşüm adımının çerçevesini belirlemesini, bir an önce devlet eliyle yapılan ve can güvenliğini tehlikeye atan bu yapıları yenileyecek adımın bir an önce atılmasını istiyorlar.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır