2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Seba Gacemer görevine geri döndü..

15 Eylül 2015

Sinpaş Gayrimenkul GYO Genel Müdürü Seba Gacemer yaptığı röportaj yüzünden bir süredir zor günler geçiriyor. Ani bir kararla görevden alınan Gacemer için, ikinci bir karar var. İşte detaylar..



Emlak dünyası günlerdir yaptığı röportaj yüzünden işinden olan genel müdürü konuşuyordu, o konuda sıcak bir gelişme var..

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., geçtiğimiz günlerde basına yaptığı açıklamalar nedeniyle görevden alınan Genel Müdür Seba Gacemer’in görevine iade edildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Genel Müdürümüz Sn.Seba Gacemer iç denetim raporumuzun değerlendirilmesi sonucunda görevine iade edilmiştir.”

Şirket, Seba Gacemer’i “Yönetimde Söz Sahibi Olan Personel” olarak da KAP’a bildirdi.

Seba Gacemer, 31 Ağustos 2015 tarihinde basına yansıyan açıklamalarının ardından Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik tarafından “yanlış yorumlamalara yol açabilecek röportajı dolayısıyla” tedbiren görevden alınmıştı.

GACEMER NE DEMİŞTİ?

7 Haziran seçimleri sonrası beklenen koalisyon olmadığını, tekrar seçime gidilmesine karar verildiğini hatırlatan Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, uzun süren belirsizlik döneminin inşaat sektörünü etkilediğini belirterek “Önce yönetilen bir devlet lazım. Kim kurarsa kursun ama hükümet kurulsun. Bir parti kazanana kadar seçim yapmak yerine yeni formüller bulunmalı” demişti.

Hem vatandaşların hem de şirketlerin bir muhatabı olmadığını belirten Gacemer, konut alıcısının da belirsizlik döneminden olumsuz etkilendiğini dile getirdi. Ocak ayında inşaat sektörü ile hükümet arasında büyük bir zirve olduğunu hatırlatan Gacemer, “Sektör sorunlarını anlattı, çözüm yolları konuşuldu ama süreç tıkandı. Bizde ‘devlet baba’ denir ya, devlet baba babalığını yapsın. Parti bağımsız bunu söylüyorum” ifadelerini kullanmıştı.
‘Konut sektörü cengaver bir sektör’ diyen Gacemer, kamu desteği almadan yatırımlara devam ettiklerini belirtti. Yabancıya konut satışının ihracat sayılmamasını eleştiren Gacemer, şunları söyledi: “Yabancı Türkiye’den ev alırken ne onlara ne de bize avantaj yok. Biz geçen yıl yabancıya 100 milyon TL’lik konut sattık. Biz malı burada teslim ediyoruz ihracat değil, yurtdışında teslim eden için ihracat. Bu doğru değil.”


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır