2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

RE/MAX ekonomik gerilemeye rağmen acente ve danışman sayısını arttırıyor

10 Ağustos 2016

Emlak sektöründe bir dünya markası haline gelmiş olan RE/MAX yaşanan ekonomik gerilemelere rağmen acente ve danışman sayısını artırıyor. İşte detaylar…Dünya ekonomisinde başlayan tekelleşme süreci, bazı sektörlerde olumsuz etkiler gösterse de emlak piyasasında hizmet veren dev şirketler kendileri kazanırken açılmasına izin verdikleri acenteler sayesinde tüm dünyada sektörün ilerlemesine ciddi katkılar sağlıyor. Emlak piyasasının en saygın firmalarının başında gelen Re/Max, yakaladığı üst düzey standartları kendini geliştirmeye devam ederken, tüm yeryüzüne yayılan acentelerine de işler hale getirmek için ciddi şekilde çalışıyor.
Re/Max 2016’nın ikinci çeyreğindeki büyüme oranları ile heyecan yaratmaya devam ediyor. Şirket açtığı hem yeni acenteler hem de yeni göreve başlattığı danışmanlar ile piyasadaki gücünü arttırmayı başarıyor. İkinci çeyrek raporunda öne çıkan önemli detaylardan biri ise geçen yılın aynı dönemine göre çalışan danışman sayısı yüzde sekizlik bir artış göstererek 110 bine yaklaştı.
İlgili: ULVİ KOCAİLİK; HER BİR TUĞLA AZİM VE İSTİKRARLA ÖRÜLÜ
Re/Max’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Dave Liniger yayımladığı basın bülteninde yaşanan bu gelişmeler ile ilgili şu ifadelerde bulundu:
“İkinci çeyrekteki sonuçlar güçlü acente sayısında bir büyüme çizgisi olduğunu gösteriyor. Acente başına düşen gelirler küresel çapta en yüksek değerlerine ulaşırken, özellikle Amerika ve Kanada bölgesinden yoğun talep alıyoruz. Açıkçası bu değerler beklentilerimizin üstünde seyrediyor ve uluslararası acente sayımız bizim tahminlerimizi aşmış durumda.”
Re/Max gelirleri genel anlamda 43 milyon dolarlık bir düşüş gösterse de satış ofislerinin her biri üzerinden yüzde 5.3 oranında artış yakaladığı da görülüyor. Bu sayede işleri dengeleyen Re/Max aynı zamanda giderlerini de yüzde 1 oranında azaltmayı başardı. Bu yılın başına kadar 16 milyon dolar olan giderler 14 milyon dolara geriledi.
Re/Max’ın gelir kaynaklarındaki değişim ise şöyle sıralanıyor:
– Franchise gelirleri, bir önceki yıla kıyasla 1.7 milyon dolar artış göstererek 19.84 milyon dolara ulaştı.
– Yıllık aidat gelirleri, bir önceki yıla göre 200 bin dolar azalarak 8 milyon dolara geriledi.
– Komisyon gelirleri, bir önceki yıla kıyasla 1 milyon dolar artış göstererek 10 milyon dolara dayandı.
– Franchising satışlarından elde edilen gelirler, bir önceki yıla göre 300 bin dolar azalarak 5 milyon dolara geriledi.
Dave Liniger Re/Max’ın yılın ilk yarısında gösterdiği bu başarıları geri kalan zamanda da devam ettireceğinin altını çizerek sözlerine şu satırları da ekliyor:
“Acenteleri, bayileri ve merkez personelleri ile Re/Max ekibi, dünyadaki gayrimenkul ağında en üst noktasına ulaşan kalitesini arttırmak için bu alana odaklanmaya devam ediyor. Güçlü bir markayla geniş üretim ağımız sayesinde istikrarlı bir şekilde Amerika’daki emlak piyasasında varlığımızı daha etkin hale getiriyoruz. Ayrıca uyguladığımız tutarlı stratejik planlarımız ile içinde bulunduğumuz yılın ikinci yarısında da başarılarımızı arttırarak devam ettireceğiz.”


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır