2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Projeden Ev Almanın Avantajları

4 Mayıs 2023

Projeden konut sahibi olmanın avantajlarını biliyor musunuz?
Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Ortada henüz bir ev yokken, topraktan yani bir diğer deyişle off plan seçeneği ile daha ucuza ev sahibi olmak mümkün.

Nasıl mı?

Kuzey Kıbrıs inşaat firmaları tarafından hayata geçirilen konut projeleri ile.

Halk arasında “topraktan satış” da denilen proje üzerinden pazarlama, henüz yapımı başlamamış, maket üzerinde satın alınan ev anlamına geliyor. Bu tür satışlarda proje detaylı bir şekilde alıcıya aktarılıyor. Yüzde 25 ya da 30 ön peşinatla, satış sözleşmesi imzalanarak satış resmiyete dökülüyor.

Daha sonra da inşaat bitimine kadar taksitler halinde ödemenizi bitiriyorsunuz.

İnşaatı başlamamış ya da devam eden projelerden ev satın alırken ilk dikkat etmeniz gereken projeyi gerçekleştirecek olan firmanın daha önceki işleri olmalıdır. Yarım kalan ya da iptal olan planlarının olup olmadığını araştırmak alıcılar için güven bağının kurulmasında çok önemli bir role sahip.

Genel olarak bakıldığında ise projeden ev almak her zaman daha avantajlı. Düşük fiyatla sıfır konut sahibi oluyorsunuz ve proje bitiminde aldığınız konut değer artışına gidiyor.

Üstelik ödemelerde firma tarafından yapılan esnek ödeme planları ile avantajlı bir şekilde konut sahibi olabiliyorsunuz.

Kuzey Kıbrıs inşaat firmaları ister vadeli ister peşin projelerde çeşitli kampanyalar düzenliyor.

Temelden satışın bir diğer artısı da dilediğiniz kat ve daireyi seçebilme hakkına sahip oluyorsunuz. Bitmiş bir projede kalan daireler satılırken, bu tür bir alım satımda daha erken davrandığınız için istediğiniz konutu seçebiliyorsunuz.

Projeler genel olarak site şeklinde tasarlandığı için de çevre düzenlemesi ile birlikte geliyor. Yani havuz, otopark, SPA, spor salonu, çocuk oyun alanları gibi sosyal olanaklar da alacağınız evin değerini yükseltecek özellikler arasında geliyor.

Siz de projeden ev sahibi olmak isteyenlerdenseniz geç kalmadan Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal inşaat firması üyelerinin konut projelerine göz atabilirsiniz.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , , , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır