2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

ODTÜ’nin Raporunda Çarpıcı Kuzey Kıbrıs Detayı

27 Şubat 2023

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öncülüğünde hazırlanan ön raporun sonuçlarına göre, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki ilk deprem, Gazimağusa, Arsuz , Erdemli ve Girne’de küçük tsunamiye neden oldu.
Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öncülüğünde hazırlanan ön raporun sonuçlarına göre, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki ilk deprem, Gazimağusa’da 17, Arsuz ve Erdemli’de 14, Girne’de ise 10 santimetre yükseklikte küçük tsunamiye neden oldu.

ODTÜ öncülüğünde, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Atina Akademisi ve Güney Kaliforniya Üniversitesi destekleriyle hazırlanan “İskenderun Körfezi Kıyı Yapıları ve Doğu Akdeniz’deki Tsunami Değerlendirmeleri” ön raporunun sonuçları açıklandı.

Rapora göre, merkez üssü deniz kıyısından yaklaşık 90 kilometre içeride olmasına ve fayın doğrultu atılımlı karakteristik göstermesine rağmen 7,7 büyüklüğündeki deprem, Hatay’ın Arsuz ve Mersin’in Erdemli ilçeleri ile Kuzey Kıbrıs’ın Gazimağusa ve Girne bölge sahillerinde küçük genlikli tsunami olayına neden oldu.

KIBRIS MERKEZİ


Etiketler: , , , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır