2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Northernland Constructin Satış Bölge Müdürü Mehmet Sonat: “Vizyonumuz ile daha önce yapılmamış projeleri hayata geçiriyoruz.”

21 Şubat 2020

Kuzey Kıbrıs Gazimağusa ve İskele konut projeleri olan Northernland Construction Satış Bölge Müdürü Mehmet Sonat ülkeye gelen yatırımcıların artması için çözüm önerilerini anlattı. Detaylar röportajımızda..Son dönemde özellikle Grand Sapphire Resort projesi ile Kuzey Kıbrıs inşaat sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırdı Northernland Construction. Gazimağusa ve İskele bölgesine inşa ettiği daire ve villa projeleri 32 farklı ülkeden yatırımcı çekiyor. Üç binin üzerinde konut inşa ettiler ve etmeye devam ediyorlar. Northernland Construction Satış Bölge Müdürü Mehmet Sonat projelerini, yatırımcılara sağladıkları desteği, ülkemize gelecek yatırımcıların nelere ihtiyacı olduğunu Kıbrıs Emlak Merkezi okurları için anlattı.

Mehmet Sonat Kimdir?

1983 Gazimağusa doğumluyum.2006 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Enformatik mezunuyum.

2011 yılında Northernland Construction’da satış temsilciği görevi ile emlak ve inşaat sektörüne giriş yaptım. 2016 yılından itibaren Northernland Construction’da Türkiye, İsrail, Filistin ve İskandinav ülkeleri bölge müdürlüğü görevini yürütüyorum. Ayrıca 5 yaşından beri ilgi duyduğum tenis sporunda KKTC’de tüm yaş kategorilerinde şampiyonluklarım bulunuyor. Lisanslı tenis Antrenörüyüm ve halen aktif olarak Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü’nde hem takım kaptanı hem de Sporcu Sorumluluğu görevi yapıyorum.

Yatırımcılara sunduğunuz portföyünüzde neler var?

Gazimağusa ve İskele bölgesinde villa ve apartman projelerimiz var. Mağusa merkezde 3 projemiz var. 22 katlı 314 adet daire ve 18 adet dükkandan oluşan Türk koçanlı Northernland Premier projesi, 44 daireden oluşan Türk koçanlı NorthernPark projesi ve 2+1, 3+1 ve villalardan oluşan Kentplus projesi. İskele bölgesinde PearlVillage adlı villa projemiz bulunuyor. Satışına 6 ay önce başladığımız adanın en büyük ve en gösterişli projesi olan Grand Sapphire Resort ile İskele Long Beach bölgesinde içerisinde 5 yıldızlı Hotel, 27-29-31 katlı adanın en yüksek binalarında stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunan 1605 dairelik projemiz bulunuyor.

Sizi diğerlerinden ayıran özellikler neler?

Vizyonumuz ile daha önce yapılmamış projeleri hayata geçiriyoruz bu da her geçen gün inşaat kalitemizi arttırmamıza sebep oluyor. Dürüstlük ve güven olmazsa olmazımız. Hiçbir zaman tutamayacağımız bir sözü müşterilerimize vermiyoruz. Sadece satış aşamasında değil satış sonrası hizmetlerimiz ile de müşterilerimizin mutluluğunu hedefliyor ve bu yöntem ile 3000’in üzerinde mutlu yuva kurduğumuza inanıyoruz.

Hedef kitlenizde kimler var?

Mağusa’daki projelerimizde başta KKTC vatandaşları olmak üzere 18 farklı ülkeye satışlar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İskele Long Beach bölgesinde ise şuan KKTC, Türkiye, Rusya, İskandinav ülkeleri, İsrail, İran başta olmak üzere 32 farklı ülkeden müşterilerimiz var. İskele Long Beach bölgesindeki fiyatların ve inşaat maliyetlerimizin Mağusa’daki projelerimize göre daha yüksek olması sebebiyle şuan yüksek gelir grubuna hitap etmektedir.

Yatırımcılara ne tür hizmetler veriyorsunuz?

Onlara ülkemizi, şehrimizi ve şirketimizi tanıtıp buraya yatırım yapmalarını teşvik ediyoruz. Bunu yaparken adaya gelişlerinden itibaren adada kalış süreleri boyunca onlarla yakından ilgileniyoruz. Tüm alım satım prosedürlerini en ince ayrıntısına kadar kafalarında hiçbir soru işareti bırakmadan anlatıyoruz. Eğer kendilerinin çalıştığı bir avukat yoksa çalışabilecekleri bir avukat önerisinde bulunuyoruz. Onların yapacağı yatırımı aslında kendimiz yapıyormuşçasına doğru yönlendirmeye çalışıyoruz. Ev teslimlerinden sonra ise başarılı kira ekibimizle yatırımcılarımızın dairelerini hem kısa dönem hem de uzun dönem kiralama hizmeti veriyoruz. Satış sonrası ekibimiz ile de yatırımcılarımızın dairelerinde oluşabilecek tüm problemleri anında çözebiliyoruz.

Son dönemde Türkiyeli yatırımcıların KKTC emlaklarına bakışını nasıl yorumluyorsunuz?

Son 3 yıl içerisinde Türkiyeli yatırımcı sayısı arttı. Ülkemize yapacakları yatırımın döviz üzerinden değer artışı olacağından, yüksek kira getirisi ile de amortisman süresinin 10-14 yıl arasında olması sebebiyle ülkemize yatırım yapmaya sıcak bakıyorlar. Bir de ülkemizin güzel havası, rahatlığı, kolay ulaşım sağlanması, ayni dili konuşmamız ve tatil imkanları ile buraya yatırım yapmaları onlara çok cazip geliyor.

Sizce ne değişirse/iyileşirse ülkeye yatırımcı çekmek daha da kolaylaşır?

En önemlisi direk uçuş diye düşünüyorum. Bu sadece inşaat sektörünü değil tüm sektörleri geliştirecek bir adım olur. Bunun dışında devletimizin yatırımcının önünü açması, yabancı yatırımcının birden çok ev alabilmesi ve tapu işlemlerinin daha pratik olması gerekiyor. Çünkü yabancı yatırımcı tapu almadığında devletimiz de vergi kaybına uğruyor. Ayrıca ülke tanıtımının da yapıldığı emlak fuarlarına katılımın devlet tarafından desteklenmesi için çalışma yapılması, ülkemizdeki inşaat firmalarının daha sıkı denetlenmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

İnşaat firmalarına mesajınız nedir?

Özellikle inşaat kalitesine önem verilmesi gerek. Sağlamlık ve kalite adına hiçbir masraftan kaçınılmaması lazım çünkü insan sağlığı en önemlisi. Ayrıca dünyadaki projeleri takip edip daha yenilikçi daha modern projeler yapılması rekabeti arttıracağı gibi tüm firmaların çıtasını daha da yukarıya taşıyacaktır.

Yatırımcılara mesajınız nedir?

Yatırımcılara mesajım KKTC bir ada ülkesi ve ada ülkelerinde yatırım her zaman kazandırıyor. Bu yüzden yatırım yapmaktan kaçınmasınlar. Bir mal alırken araştırmalarını iyi yapsınlar, doğru güvenilir şirketler ile çalışsınlar.

Kıbrıs Emlak Merkezi hakkındaki düşünceleriniz neler?

Kıbrıs emlak merkezi ile sektördeki tüm haberlere ve projelere ulaşılabiliyor. Devamlı güncellenen proje haberleri ile sektördeki tüm projeleri takip etme şansımız var. Sektördeki profesyonellerden alınabilecek tavsiyeler, proje önerileri gibi sektör ile ilgili hemen hemen her şeyin bulunduğu böylesi profesyonel çalışan bir emlak haber portalını ülkemizi kazandırdığınız ve benim de buradan sektör ile buluşmamı sağladığınız için ayrıca teşekkür etmek isterim.


Etiketler: , , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır