2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Loft Daire Ne Demek?

18 Mayıs 2023

Mimarisi ile dikkat çeken lbir konut tipi özelliğinde olan loft daire ne demek, avantajları ve dezavantajları neler? Hepsi ve daha fazlası Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Loft daire, genellikle endüstriyel binaların, fabrikaların, depoların veya atölyelerin yeniden tasarlanarak konut olarak kullanıldığı dairelere söyleniyor.

Bu tipte olan yapılar genellikle iş yeri olarak kullanıldığında asma kat, yaşam alanı olarak da kullanıldığında loft daire adını alıyor.

Bu daireler yüksek tavanlı, geniş ve açık bir plana sahipler. Loft dairelerde yüksek tavanlar ve büyük pencereler genellikle doğal ışık sağlıyor ve ferah bir his yaratıyor. Ayrıca açık plan düzeni, yaşam alanları arasındaki sınırları kaldırarak daha geniş bir kullanım alanı da kazandırıyor.

Loft dairelerin yüksek tavanları ve açık plan düzeni ile alana geniş ve ferah bir his veriyor. Geniş pencereler sayesinde loft dairelerde doğal ışık bol miktarda alınıyor.Loft daireler genellikle endüstriyel binaların yeniden kullanımı olarak tasarlandığından, endüstriyel tarzı yansıtan tasarımları oluyor.

Sıradan dairelerden farklı bir tasarıma sahip oldukları için özgünlük sağlıyorlar. Açık plan düzeni sayesinde loft dairelerde alan maksimum şekilde kullanılıyor. Loft daireler genellikle şehir merkezinde yer aldığından, restoranlar, barlar ve diğer eğlence mekanlarına kolayca erişilebiliyor.

Tüm bu avantajların yanı sıra loft dairelerin dezavantajları da bulunuyor. Özellikle, yüksek tavanlar ve büyük pencerelerin ısı kaybına neden olabileceği, ayrıca ses yalıtımının yetersiz olabileceği detayı unutulmamalı.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır