2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Lefkosa ve Gazimağusa’da Deprem Testleri Başlıyor

31 Mart 2023

Lefkoşa Türk Belediyesi ve Gazimağusa Belediyesi ile Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB)’ne bağlı İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) arasında Hızlı Deprem Tarama İş Birliği Protokolü imzalandı.Lefkoşa Türk Belediyesi ve Gazimağusa Belediyesi ile Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB)’ne bağlı İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) arasında Hızlı Deprem Tarama İş Birliği Protokolü imzalandı.

Hızlı Deprem Tarama Projesi ile belediye sınırlarındaki mevcut yapı envanterinin hızlı deprem tarama metodu kullanılarak, en hızlı şekilde, olası bir depremden önce risk durumlarını tespit ederek gerekli önlemlerin alınması amaçlanıyor.

Protokol kapsamında vatandaşların başvurusu üzerine veya belediyenin riskli olarak gördüğü bölge ve binalarda Hızlı Deprem Tarama Yöntemi ile binalar değerlendirilerek, risk durumu sahiplerine iletilecek.

İlgili belediye bünyesinde inşaat mühendisleri tarafından binalardan toplanan veriler Bina Bilgi Formuna girilecek, hazırlanan algoritma vasıtasıyla bilgisayar ortamında hesaplama yapılacak ve binalar için Deprem Risk Puanı belirlenecek.

Binalarını Hızlı Deprem Tarama ile inceletmek isteyen yurttaşlar ilgili belediyelerin internet sitelerinden online başvuru yapabiliyor.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , , , , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır