2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Latifoğlu Development Direktörü Taşkın Ağaoğlu’ndan Babalar Günü Mesajı

16 Haziran 2023

Latifoğlu Development Direktörü Taşkın Ağaoğlu ile Babalar Günü’ne özel bir röportaj gerçekleştirdik.
Kıbrıs Emlak Merkezi sordu, Latifoğlu Development Direktörü Taşkın Ağaoğlu tüm içtenliğiyle yanıtladı.
Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Bugün, birçok ülkede kutlanan Babalar Günü, babaların sevgi, saygı ve takdir edilmesi için ayrılmış özel bir gün olarak biliniyor. Babalar, ailelerin temel taşları olarak çocuklarının hayatlarına yön veren, onlara öğütler veren ve destek olan kişiler.

Biz de Kıbrıs Emlak Merkezi olarak Kuzey Kıbrıs İnşaat sektöründe hem başarılı konut projeleri geliştiren hem de bir baba olan Latifoğlu Development Direktörü Taşkın Ağaoğlu’yla günün anlam ve önemine ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik.

Kıbrıs Emlak Merkezi sordu, Latifoğlu Development Direktörü Taşkın Ağaoğlu tüm içtenliğiyle yanıtladı.

Keyifli okumalar dileriz.

 

Nasıl anlatırsınız baba olmayı, babalık duygusunu?

‘Baba olmak çok eşsiz bir duygu’

Böyle şeylerin tarifinde çok iyi değilim. Baba olmak çok eşsiz bir duygu. Anneler için bu belki daha kolay. Çünkü anne bir hamilelik süreci yaşıyor ve psikolojik olarak bu duruma daha çabuk hazırlanıyor. Bu konuda daha erken bilinçleniyor.

Ancak baba çocuğu doğana, hatta kucağına alana kadar farkında olmıuyor. Ve fark ettiği anda üzerine çok büyük sorumluluklar ekleniyor. Kendi sorumlulukları hali hazırda olsun, çok daha fazlası ekleniyor. Dediğim gibi anneler bu konuda daha erken ve farklı bir bilince sahip olduğu için baba duruma çok daha farklı bakıyor. Çocuğu her şeyinde öncelik haline geliyor. Baba hep daha korumacı daha sahiplenici oluyor.

Hatta bazı durumlarda anne gayet cooldur ama baba hep koşturuyor. Çünkü anne o durumu o kadar çok yaşıyordur ki babaya göre o durumun olmaması lazım.

Baba olmak çok farklı bir sorumluluk, çok güzel bir duygu. Buna örnek verecek olursam sabah okul günü de olsa iş günü de olsa hep bir arada olup ‘Günaydın baba’ demesi ya da yaşı küçükse böyle yanına gelip onun da seninle uyumaya çalışması çok güzel bir duygu. Ya da bir hediye aldığınızda yüzündeki gülümseme. O insana çok büyük bir haz veriyor.

Kız-erkek fark etmeksizin her çocuk için annesi ve babası çok özeldir.

 

Yaptığınız iş yoğun ve stresli. Çocuklarınıza yeterli zamanı ayırabiliyor musunuz?

‘Her anın tadını çıkarmak önemli’

 

Çocuklar için hiçbir şekilde yeterli zaman diye bir şey yok. Ne kadar çocuklarla vakit geçirirseniz o kadar daha geçirmeniz lazım. Çünkü çocuğun dünyada suçu, günahı yok. Hiçbir şeyden haberi yok. Sizden öğreniyor, sizden görüyor. Ne kadar sizinle olursa ya da siz ne kadar onunla olursanız olun. Hiç bir zaman yeterli zaman olmayacaktır. İlerde bir de ne var biliyor musunuz? Zaman geçmiş, çocuk büyümüş. ‘Vay be biz de neler kaçırmışız bu yaşa kadar’ durumu oluyor. O yüzden ne kadar zaman harcarsanız çocuklarla yetmez. Her anın tadını çıkarmak önemli.

 

Çocuğunuzun da bu sektörde devam etmesini ister misiniz?

‘Mutlu olacağı işi yapması önemli’

Çocuğumun kendine göre, kendine en uygun olan sektöre devam etmesini isterim. İnşaat sektörü istiyorsa, inşaat sektöründe devam etsin. Başka bir şey yapmak istiyorsa eğer o gün yapılabilecek imkânı ve ortamı varsa onu yapmasını isterim. Mutlu olacağı işi yapması önemli.

 

Kıbrıs emlak merkezi okurlarına babalar günü mesajınız nedir?

‘Çocuklarınızı sevin’

Çocuklarınızı sevin. Çocuklarınızla geçirdiğiniz her anın kıymetini bilin, zevkini çıkarın. Zaman kısa ve hızla geçiyor.

 

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır