2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Ve Yaşamak İçin 10 Güzel Neden!

8 Ocak 2024

Akdeniz’in güvenli adası Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak ister misiniz? Sizin için KKTC’de yaşamın güzelliklerini sıraladık!Akdeniz’in incisi Kuzey Kıbrıs, yatırımcıların da gözdesi. Kıbrıs emlak ilanları ve KKTC konut projelerine gösterilen ilgi artıyor. 

Peki Kuzey Kıbrıs neden bu kadar öne çıkıyor? 

Kıbrıs’ta emlak ve inşaat sektörünün en iyilerinin buluştuğu Kıbrıs Emlak Merkezi olarak, size 10 başlık sıraladık. 

Güvenli 

Kıbrıs adası dünyanın en güvenli ilk beş ülkesi arasında. Kuzey Kıbrıs da aynı şekilde, suç oranının minimumda olduğu bir ülke. KKTC’de alışveriş merkezi gibi yerlere girerken X-ray cihazı kullanılmıyor. Birçok kişi otomobilinin kapılarını kilitlemiyor. Birçok evin anahtarı üzerinde duruyor. O yüzden güvenli bir yaşam hayal edenler, Kıbrıs Emlak Merkezi üzerinden yatırım fırsatlarını araştırıyor. 

Huzurlu 

Güvenli ülke KKTC, aynı zamanda huzurun da adresi. Adada yaşayanlar genel olarak sakin ve stressiz bir yaşam sürüyor. Bu da hayatın her aşamasına yansıyor. Doğası, manzarası ve iklimiyle KKTC huzurlu bir yaşam sunuyor. 

Ucuz 

Türk Lirası kazanan için değil, fakat döviz geliri olan için KKTC ucuz bir ülke. Evler ve araçlar dövizle satılıyor. Marketlerde Türk Lirası fiyat var, fakat döviz yükseldikçe alım gücü de artıyor. O yüzden turistler KKTC’de yaşamı ve yatırımı çok seviyor. Güney Kıbrıs’ta yaşayanlar bile alışveriş ve benzin almak için Kuzey Kıbrıs’a geçiyor. 

Lezzetli 

Akdeniz’in lezzetli sofra kültürü var KKTC’de. Hafta sonu yanan mangallar, sınırsız meze çeşidiyle hazırlanan rakı sofraları eşsiz. Özellikle Şeftali Kebabı ve hellim bölgenin en popüler yiyecekleri arasında. Kıbrıs’ta yemek keşfine çıkarsanız, bol bol kilo alabilirsiniz. 

Yakın 

Kuzey Kıbrıs’ta trafik sorunu, Avrupa ile kıyaslarsanız yok diyebiliriz. Her yer birbirine çok yakın. Girne ile Lefkoşa arası ortalama 30 km. Tüm KKTC’yi iki saatte dolaşabilirsiniz. O yüzden KKTC’de araç kullanmak da oldukça keyifli. Kıbrıs’ta otomobillerin sağ direksiyon olduğunu da hatırlatalım. Trafik soldan ilerliyor. 

Samimi

Komşuluk ilişkileri Kıbrıs’ta devam ediyor. Adada yaşayanlar samimi bir şekilde yaklaşıyor gelenlere. Bu da eski günleri özleyenler için güzel bir nokta. Özellikle İngiltere’de yaşayan birçok Kıbrıslı Türk, sırf bu samimiyeti tekrar yaşayabilmek için ülkelerine geri dönüyor. 

Doğal Güzellikler ve Sosyal Aktiviteler

Kıbrıs’ta ev satın aldığınızda sizi uzun kumsallar, beş yıldızlı otellerin ağırlıkta olduğu turistik tesisler, eğlence mekânları, yürüyüş ve bisiklet parkurları karşılar.

Yıllık ortalama sıcaklığı 20 derece olan Kıbrıs, deniz tatili denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri. Ülkede plaj sezonu 8 aya kadar rahatlıkla uzuyor.

Kıbrıs’ın bozulmamış doğası özel düzenlemelerle koruma altına alınmıştır. Avrupa Çevre Ajansı’na göre Avrupa’nın en temiz denizi ve kumu Kıbrıs’ta bulunuyor.

Kazançlı

Yatırımcı için kazançlı bir yer. Yatırımın amortisman süresi 10 yılın altında. Yani yatırımınız ortalama 10 yıl gibi kısa bir sürede kendini ödüyor. Üstelik KKTC gayrimenkulleri her yıl yüzde 10 değer kazanıyor. 

Tarihi Dokusu ve Değerleri

Bulunduğu coğrafyanın da katkılarıyla Kıbrıs, tarihin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan ülkelerdendir. Bu durum köklü uygarlıklarının Kıbrıs’a pek çok tarihi doku ve miras bırakmasına sebep olmuştur. Yaşayan bir tarihi değere sahip olan Kıbrıs, tarihle iç içe bir yaşam olanağı sunar.

Özellikle kültürel gezi yapmak isteyenlerin tercih edebileceği pek çok noktası bulunan ülkede birçok önemli yapı mevcuttur. Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak için nedenlerden biri de aşağıdaki yapılardır:

  • Girne Kalesi,
  • St. Hilarion Kalesi
  • Selimiye Camii
  • Batık Gemi Müzesi
  • Salamis Antik Kenti
  • Bellabais Manastırı
  • St. Barnabas Arkeoloji ve İkon Müzesi

Potansiyel Vaat Ediyor

Bu kazançlı duruma ek, bir de Avrupa Birliği potansiyeli var. Eğer görüşmeler olumlu devam eder ve KKTC de Güney Kıbrıs gibi Avrupa Birliği’ne dahil olursa, gayrimenkul fiyatlarında yaklaşık üç kat artış olması tahmin ediliyor. Bu da yatırımcıyı cezbediyor. 

 


Etiketler: , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır