2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kuzey Kıbrıs’ta Vatandaşlık Vaadiyle Satışa Dikkat

25 Temmuz 2022

Ev satabilmek için hem KKTC, hem de Güney Kıbrıs vatandaşlığı vaat ediyorlar. Yabancı yatırımcıyı mağdur eden vatandaşlık oyunu nasıl işliyor? Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Deniz, kum, güneş, huzurlu yaşam, kazançlı fırsatlar…

Aslında bakınca o kadar çok avantajı var ki… Fakat bazıları için bunlar yetmiyor. Elindeki gayrimenkulü satabilmek için, mutlaka içine yalan serpiştirmek ihtiyacı duyanların sayısı az değil.

Son dönemde sıkça konuşulanlardan biri, vatandaşlık vaadiyle konut satma çabası… Eskiden de vardı böyleleri, KKTC vatandaşlığı vaat ediyordu müşterilerine. Şimdikiler daha yüksekten atıyor, Kuzey Kıbrıs’tan ev alanların, Güney Kıbrıs vatandaşı olacağını söylüyor. Hattta şöyle düşünün, satış sunumlarında vatandaşlık üzerinden konut satılıyor bile diyebiliriz.

Özellikle İskele bölgesinde faaliyet gösteren bazı inşaat firmaları ve yabancı acentelerin vaadin ötesine geçen bu vatandaşlık yalanını sıkça kullandığı, konunun defalarca polise taşındığı biliniyor. Fakat bir tedbir alınamıyor.

Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul almak için gelen yabancı yatırımcılar, büyük bir umutla bu yalana sarılıyor ve yatırımını yapıyor. Fakat günü geldiğinde, aldatıldığını anlıyor.

Yerli inşaat firmaları ve acenteler de ortaya çıkan mağduriyetin ve güven kaybının rahatsızlığını yaşamaya başladı. O yüzden müşterilerine sık sık ‘vatandaşlık’ uyarısı yapıyorlar. Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul alarak bahsedildiği gibi vatandaş olamayacaklarını, hele ki Güney Kıbrıs vatandaşlığı ile konunun hiçbir alakası olmadığını anlatıyorlar.

Bu konuda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Polis Genel Müdürlüğü’nün de birkaç ayrı dilde genel bir uyarı ve bilgilendirme yapması büyük önem taşıyor.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır