2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kuzey Kıbrıs’ta ev almak güvenli midir?

6 Temmuz 2016

En çok sorulan sorualardan biri de Kuzey Kıbrıs’ta ev almak güvenli midir? Tek ve basit bir cevabı var aslında: “Kesinlikle evet…!!!”.Günümüzde Kuzey Kıbrıs emlak sektörü en hareketli dönemlerini yaşamaktadır. İngiliz ve Avrupalı alıcılar hızla adamıza yatırım yapmakta bu sayede geniş bir seçim şansı ve potansiyel yaratmaktadırlar.

Şu anda bu hareketli dönemden kaynaklanan uygun rakamlar yatırım yapmak için en iyi dönemi temsil etmektedir. Hızla yükselen satış grafikleri ve yabancı alıcıların adaya yatırım yapması Kuzey Kıbrıs’a olan ilgiyi büyük oranla artırmıştır.

Önemli lokasyonlarda hızla yükselen değerli projeler sayesinde alıcılar Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapmayı oldukça çekici buluyorlar. Kuzey Kıbrıs’ın doğal ortamı, güzellikleri ve kısa zamanda sıcak kanlı Kıbrıs toplumuna ayak uydurmaları yatırımcılara kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlamaktadır.

300.000’den fazla nüfusu ile kendi içinde huzur barındıran Kuzey Kıbrıs suç oranının düşük olduğu bil ülkedir. Kalabalık ve kaostan uzak bu cennet mekanda yaşamaya değer…

Medya’nın Kıbrıs Meselesi hakkında eksik bilgi vermelerine karşın her iki taraf arasındaki ilişkiler son dönemlerde bir gelişim gösterdi. Yıllar önce sınır kapılarının açılması ile birlikte başlayan serbest geçiş imkanı, Kuzey ve Güney Kıbrıs’taki ziyaretçi sayısını artırdı. Güney Kıbrıs hava limanlarına iniş yapan turistler rahatlıkla Kuzey Kıbrıs’a geçiş yapabilmektedirler.

Kuzey Kıbrıs’taki politik durumu anlamak için biraz zaman ayırmanız yeterli. Böylece buradan güvenilir bir şekilde mülk ve tapu almanın mümkün olabileceğini görürsünüz. Size rehberlik edecek uzman ve bağımsız bir avukat ile de alacağınız mülklerle ilgili araştırma yaptırmanız da sizin için önemli bir adım olacaktır.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır