2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kuzey Kıbrıs İnşaat Sektörünün Başarılı Annelerinden Pervin Abohorlu Doğramacı

13 Mayıs 2023

Kuzey Kıbrıs inşaat sektörünün başarılı annelerinden Aderans Construction Satış Direktörü Pervin Abohorlu Doğramacı ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.
Başarı sırrını ve çalışan anneleri konuştuk.
Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.İnşaat sektörü, geleneksel olarak erkeklerin hâkim olduğu bir sektör olarak bilinse de, günümüzde kadınların da inşaat sektöründe başarılı kariyerler yaparak hem annelik görevini hem de iş hayatını başarılı bir şekilde dengeledikleri birçok örnek var.

Bu örneklerden biri de Aderans Construction Satış Direktörü Pervin Abohorlu Doğramacı.

Kıbrıs Emlak Merkezi kurumsal üyelerinden, sektörün başarılı annelerinden Aderans Construction Satış Direktörü Pervin Abohorlu Doğramacı ile ve günün anlam ve önemine ilişkin çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Başarı sırrını ve çalışan anneleri konuştuk.

Kıbrıs Emlak Merkezi sordu, Pervin Abohorlu Doğramacı yanıtladı.

 

Kıbrıs Emlak Merkezi okurları için bize kendinizden bahseder misiniz?

 

1984 yılında Dış İşleri Bakanlığında çalışan bir memur annenin ve İnşaat Mühendisi-müteahhit bir babanın evladı olarak dünyaya geldim. Ben öncelikle çevreci bir mimar, idealist bir akademisyen ve son 1 yıldır şirketimiz Aderans Contruction’da etkili bir satış direktörü olarak yoluma devam ediyorum. Bunun yanı sıra yoğun iş hayatı ile aile hayatını dengede tutmaya çalışan 3 küçük çocuk annesiyim.

Çocukluk ve gençlik dönemlerimde hayata bakış açımı ve yaşantımı planlamada; kazandığım öğretiler ve benimsediğim modeller belirleyici olmuşlardır. Mimarlık, tasarım ve yapılı çevre konusunda her zaman tutkulu oluşum bunun diğer bir dışa vurumudur.

Lisans ve yüksek lisans eğitimimin ardından Araştırma Görevlisi, İngiltere’deki Nottingham Üniversitesi’nce Sürdürülebilir Enerji Teknolojisi alanında tamamladığım doktora tezimin ardından Doktor unvanını almaya Hak kazandım. Ardından Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nce “Yardımcı Doçent” unvanına sahip oldum. Bu süre zarfında idari ve akademik birçok çalışmamın yansıra; makale, kitap, ulusal-uluslararası bildirilerim de bulunmaktadır. Şu an yarı zamanlı olarak uzmanlık alanımla ilgili olan derslerimi geleceğin mimar-iç mimarlarına tutkuyla aktarmaya devam ediyorum.

Şu an; öğretim ve araştırma konusunda yılların vermiş olduğu bilgi birikimimi, deneyimimi, eğitimci rolümün kazandırdığı iletişim becerimi, şirketimizin satış departmanını ve stratejilerini geliştirerek, rekabetçi pazarda daha başarılı bir şekilde yer almak hedefiyle iş hayatıma devam ediyorum.

 

Hem anne hem başarılı bir iş kadınısınız. Başarınızın sırrını neye borçlusunuz?

Başarının sırrı kesinlikle çok çeşitli faktörlere bağlı olabilir ve kişiden kişiye değişebilir. Ancak, genel olarak başarıya ulaşmak için hedef belirlemek önemlidir. Bu hedef ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamana dayalı olmalıdır. Başarıya ulaşmak için kişinin kendini doğru bir şekilde motive etmesi önemlidir. Disiplinli, düzenli ve sistematik bir çalışma programı izlemek gerekiyor. Kişinin çok çalışması ve azimli olmasının yanı sıra, sağlıklı bir iletişim ve iş birliği ortamı yaratarak, etkin bir ekip oluşturulmalıdır. Sürekli kendini geliştirerek, yeniliklere ayak uydurulmalıdır. Ve sabırlı olmalıdır tabii. Çünkü kişinin hedefine ulaşabilmesi için zamana ihtiyacı olacaktır.

 

Çalışan annelere önerileriniz neler?

Üç çocuk annesi olmak, güçlü organizasyon becerimi, esneklik ve birçok sorumluluğu dengeleme yeteneğimi geliştirdi. Aile ve iş hayatı arasında denge kurmak zor olsa da kendinize ve ailenize öncelik vermeniz önem teşkil etmektedir. Bu süreçte benim en büyük destekçilerimden biri eşim. Bu sebepten dolayı aile faktörü önemli bir etken. İş ve aile hayatınıza zaman ayırırken, kendinize de zaman ayırmayı göz ardı etmemelisiniz. Son olarak eklemek gerekirse çocukların okul aktivitelerini ve etkinliklerini önceden planlayarak işleri daha kolay yönetebileceğiniz gerçeği.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


Etiketler: , , , En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır