2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birlik Çatısı Altında Toplanıyor

20 Aralık 2021

İşin uzmanları, artık tek çatı altında. Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birliği kuruldu. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birlik Çatısı Altında Toplanıyor

Gayrimenkul değerleme uzmanlığı, emlak ve inşaat sektörünün aktif olduğu her ülkede önem gösterilen bir meslek kolu.

Son yıllarda KKTC’de uzman sayısı artan, araştırılan bir meslek oldu gayrimenkul değerleme uzmanlığı.

Özellikle Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber portalı Kıbrıs Emlak Merkezi olarak, bu mesleğin ve yapılan işin aktarılması konusunda birçok içerik hazırladığımızı da belirtmek isteriz.

Özellikle Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Burcu Ergin ile hazırladığımız yazı dizileri, mesleğin tanıtımında büyük rol oyladı.

Ve bugün yeni bir gelişme var.

KKTC’deki gayrimenkul değerleme uzmanları, artık tek çatı altında buluşuyor.

Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birliği (KKGDUB) kuruldu. Yönetim Kurulu adına Kutay Ramiz tarafından yapılan yazılı açıklamada, Lefkoşa Kaymakamlığında tescil edilen ve dernek olarak Kaymakamlık siciline kaydedilen “Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birliği” derneğinin kurulduğu belirtildi.

Birliğin 18 Aralık Cumartesi günü yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Başkanlığına Kutay Ramiz, Asbaşkanlığa Burcu Ergin, Yazmanlığa Gizlem Sakallı Öke ve Saymanlığa ise Çağla Sönmezler Kurucuoğlu ile Mustafa Süzal seçildi.

Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Birliğin öncelikli hedefinin; Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul değerleme konularında uluslararası standartlarca kabul görmüş yöntem, veri analizi ve piyasa koşullarını temel alan, profesyonel, bağımsız ve tarafsız raporlama yapılması için öncü olmak, mesleği yayıp bu alanda profesyonel olarak hizmet verilmesine teşvik etmek ve meslek hakkında farkındalık yaratmak olduğu belirtildi.

Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul değerleme standartlarının oluşturulmasına katkı koyulması, gayrimenkul değerleme raporlarının asgari içeriklerinin ve standartlarının belirlenmesi de Birliğin hedefleri arasında yer aldı.

Açıklamada, “Gelişen ve değişen ekonomik, politik ve teknolojik koşullar Dünya’yı etkilediği gibi ülkemizi de etkilerken Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı mesleğinin birçok kurum, kuruluş, kişi ve profesyonel tarafından ihtiyaç duyulduğuna” vurgu yapılarak, Birliğin dernek statüsünde kurulumunun gerçekleştirildiği kaydedildi.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır