2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kuzey Kıbrıs Emlak Sektörü İçin Şok Dolandırıcılık İddiası

22 Temmuz 2022

Selçuk Yöntem’den sonra, şimdi de ünlü bir televizyoncu dolandırıcılık iddiasıyla polislik oldu. Detaylar Kıbrıs Emlak Merkezi’nde.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti son yıllarda yatırım düşünenler için oldukça kazançlı bir yer. Fakat doğru yerde, doğru zamanda ve özellikle doğru kişilerle yapılan yatırım kazandırıyor. Aksi halde mağduriyet yaşayanlar da yok değil.

Birkaç yıl önce ünlü oyuncu Selçuk Yöntem’in bir emlakçı tarafından dolandırılmasıyla zor günler yaşayan, yatırımcı gözünde olumsuz etkilenen Kuzey Kıbrıs’ta benzer bir durum gündemde.

Türkiye’nin önde gelen portallarından Medyaradar, gündeme bomba gibi düşen bir haber yayınladı.

SAHTE SÖZLEŞME İDDİASI

Kuzey Kıbrıs’taki evinin satışı için Lefkoşa emlak piyasasında faaliyet gösteren E. K. isimli firmanın direktörü Ü. K. İle çalışan ve adını şimdilik paylaşmak istemeyen ünlü televizyoncu, polislik oldu.

İddiaya göre hem alıcıyı, hem de satıcıyı mağdur eden emlakçı Ü. K. yasal olmamasına rağmen yetkisiz ve sahte sözleşme hazırlayarak satışı tamamlamaya çalıştı. Fakat bu kez sert kayaya çarptı. Bu yapılanlar yüzünden uzun süredir maddi ve manevi zarara uğradığını söyleyen ünlü ekran yüzü, Kuzey Kıbrıs polisine suç duyurusunda bulundu.

EMLAKÇI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Avukatı ile birlikte Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne giden mağdur, çalıştığı Ü. K. isimli emlakçı ile geçen süreci tüm ayrıntıları ve belgeleri ile birlikte KKTC polisine teslim etti. E. K. isimli acenteyi Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği üyesi olduğu için seçtiğini, fakat hiç beklenmedik bir şekilde dolandırıldığını savunan mağdur, yasal süreci başlattı.

KUZEY KIBRIS’TA DOLANDIRICILIĞIN CEZASI

Daha önce benzer suçlamalarla karşı karşıya gelen emlakçı Y. T. ile inşaatçı M. E. polise yapılan şikayet ve davalar sonucunda tutuklanmıştı.

Emlak satış sürecinde sahte sözleşme ile dolandırıcılık suçlaması yapılan emlakçı Ü. K. hakkındaki süreç, polis ifadesinden sonra netleşecek.

MEDYARADAR


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır