2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Koşanlar sterlin kurunu 3 lira 70 kuruşa sabitledi!

24 Ağustos 2015

Döviz krizine karşı, Kıbrıs inşaat sektörü de tedbirler üretiyor. Koşanlar İnşaat Ciklos Çamlık Villaları için sterlin kurunu sabitleme kararı aldı. İşte hem sabit kur, hem de şirketten vade kampanyasının detayları..Dövizin yükselen ateşi, emlak sektöründe alım satımları bıçak gibi kesti. Özellikle de yerli yatırımcı için gözler döviz kurunda.. Fakat Amerika’nın faiz artırım süreci, Türkiye’nin ise siyasi belirsizliği yakın vade için kurlarda düşüş adına umut vermiyor. O yüzden vatandaş planlarını erteliyor..

Tüm çağrılara rağmen henüz hükümetten döviz krizine karşı bir tedbir yok. Böyle olunca firmalar kendi başının çaresine bakıyor. Kıbrıs inşaat dünyası da acil durum ilan eden sektörlerden biri..

Günün dikkat çeken kampanyası Koşanlar İnşaat’tan geldi. Girne’de yükselecek Ciklos Çamlık Villaları için kur sabitleme kararı aldılar. 4 buçuk liranın üzerindeki sterlin kurunu, tek kalemde 3 lira 70 kuruşa çektiler..

Sterlin sabitlemenin yanına, bir de şirketten vade fırsatı eklendi bu kampanyada. 99 bin sterlinden başlayan proje için yatırımcıya iki ayrı ödeme seçeneği sunuluyor.

İlkinde 25 bin sterlin peşinat, 15 bin sterlin ara ödeme ve koçan tesliminde 64 bin sterlin banka kredisi kullanma imkanı var.

İkinci ödeme planında ise peşinat 49 bin sterlin, geri kalan 50 bin sterlin ise aylık bin sterlin taksitlerle 50 ayda şirkete ödeniyor..

Bankasız, kefilsiz ve faizsiz bu kampanyanın Kıbrıs emlak sektörüne nasıl etki edeceğini hep birlikte izleyip göreceğiz..

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır