2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Konut alacak gençlerin tercihi 1+1 daireler!

24 Mart 2016

İnşaat ve emlak sektöründe değişime yön veren genç kuşakla ilgili yeni bir araştırma sonuçlandı. Eğitimli gençler, tercihlerini 1+1 konut tipinden yana kullanıyor. İşte dikkat çeken o rapor..Son dönemde emlak ve inşaat firmalarına yön veren, tasarımları ve pazarlama startejilerini değiştiren genç kuşak ile ilgili yeni bir detay ortataya çıktı..
Keten Grup’un bağımsız araştırma şirketi Ponera’ya yaptırdığı kamuoyu araştırmasında ortaya çıkan sonuçlar, eğitimli gençlerin gayrimenkul tercihinin 1+1 daireler olduğunu ortaya koydu. İstanbul kent nüfusunun büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu göz önüne alındığında 1+1 dairelerin ağırlığı önem kazanıyor.
Keten Grup tarafından yaptırılan 24-40 yaş arası, A, B ve B+, beyaz yakalı, çalışan şehirli gençlerin emlak tercihlerinin araştırıldığı araştırmada çarpıcı sonuçlar çıktı. Genç nüfusun, şehrin merkezinde, sosyal hayata, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçlarına yakın, kullanışlı 1+1 daireleri tercih ettiği ortaya çıktı.
Araştırmadan çıkan bir diğer sonuç ise emlak alımında prestij algısının ön planda olduğu… Söz konusu hedef kitle ev satın alırken en çok güvenilir, ayrıcalıklı projeler tasarlayan, saygın inşaat firmalarını tercih ederken, ev alırken bilgi almak için en çok internete başvuruyorlar.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır