2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Konsantrasyonunuzu Toplayacak dekorasyonlar

10 Ağustos 2016

Konsantrasyon kadar kolay dağılan bir şey var hayatımızda, bu duruma dur demenin vakti geldi de geçiyor bile. Peki konsantrasyonunuzu Toplayıp Daha Kolay Çalışmanızı Sağlayacak Dekorasyon Önerileri nelerdir? İşte detaylar…Özellikle ofiste çalışanlar konsantrasyon bozukluğunun ne demek olduğunu ve etkilerini oldukça iyi bilirler. Bu nedenle ofiste kendi masamızı nasıl toparladığımız dahi önemli bir hal alır. Bunun yanı sıra home-office yani evde çalışanlar ise bambaşka bir zorlukla karşılaşırlar.

Öncelikle mutlaka masanızın toplu olmasına özen gösterin
Bu şekilde sizi dağıtacak ve konsantrasyonunuzun sekteye uğramasını sağlayacak etkenlerden arınmış olursunuz. Aynı zamanda temiz bir ortamda çalışacağınız için daha ferah hissedeceksiniz.
Eğer bir pano ya da duvara karşı çalışıyorsanız sizi motive eden görseller asın
Ancak bu görsellerin çok karmaşık olmamasına, size huzur verecek renklerde olmasına özen gösterin. Örneğin mavi ya da yeşil rengin yoğunlukta olduğu görselleri, gitmek istediğiniz o tatil yerinin fotoğrafı gibi görsellerle süsleyin. Böylece renk sizi dinginleştirecek ve motivasyonunuzu artıracaktır.
Mutlaka içeceğiniz olsun, özellikle de suyunuz
Susuzluk ya da klimalı çalışma ortamı dolayısıyla boğazınızın kuruması da konsantrasyon kaybına neden olacaktır. Kendinizi asla susuz bırakmayın, aksi halde vücudunuz sıkılmaya ve sıkışmaya başlar, kendinizi rahatsız hissedersiniz.
Çiçek ya da farklı bir bitki ile daha yaşanılabilir bir çalışma alanı oluşturun
Tabii ki çalışma masanızın genişliğine bağlı olarak değişiklik gösterecektir yerleştirebileceğiniz çiçeğin ya da bitkinin türü ancak bitkiler her zaman için olumlu düşünmenizi ve konsantrasyonunuzu güçlendirmenizi sağlar. Örneğin sukulentleri deneyin.
Sevdiğiniz not defteriniz her zaman yanınızda olsun ve onu aynı zamanda dekoratif bir obje olarak kullanabilin
Yani şöyle düşünün, gerçekten görünüm ve kullanış olarak güzel bir not defteri hem masanızı güzel gösterecek hem de not almak istediğiniz an yanınızda olacaktır.
Masanızın karışıklığına dosyalık kullanarak son verin
Dağınıklık en büyük konsantrasyon düşmanı. Bu yüzden renkli ya da seçtiğiniz renkte bir dosyalık kullanarak özellikle dergi gibi eşyaları derli toplu hale getirin ve bu şekilde kullanın.
Mutlaka bir keson kullanın ve bu kesonu dilediğiniz şekilde derleyin
Ofis hayatında keson gerçek bir hayat kurtarıcıdır. Dağınıklık toplamanın yanı sıra konsantrasyonunuzu toplamanıza yardımcı olacak kulaklık, kahve bardağı gibi pek çok eşyaya yer verebileceğiniz bir alan.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır