2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

KKTC’de yabancılar gayrimenkul alabilir mi?

6 Mayıs 2016

Kıbrıs’ta emlak en çok kazandıranlar arasında. Peki yabancılar KKTC’de konut veya arazi alabilir mi? Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber portalı Kıbrıs Emlak Merkezi, Kıbrıs Emlak Rehberi ile sizleri bilgilendiriyor. İşte Kıbrıs’ta yabancıların gayrimenkul alma konusundaki ve sınırları hakları..Kıbrıs emlak dünyasında en çok sorulan ve Kıbrıs emlakçılarının en çok duyduğu sorulardan biri bu. KKTC’ye gelen yabancılar hemen “Kıbrıs’ta yapancılar gayrimenkul alabilir mi” diye soruyor.
Aslında alabilir. Ama KKTC’de yapancıların konut veya arsa alabilmesi için bazı prosedürler var. Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber portalı Kıbrıs Emlak Merkezi’nde, bu başlıkları sizler için derledik..

KIBRIS EMLAK REHBERİ – YABANCILARIN KKTC’DE MÜLK EDİNME HAKKI

· Yabancı kişiler KKTC’de ev veya arsa alabilir. Fakat yabancıların Kıbrıs’ta mülk edinmesinin bir sınırı var. Bir yabancı kendi üzerine bir dönüm arsa ve/veya bir evden fazla taşınmaz mal satın alamaz..
· Peki KKTC’de birden fazla taşınmaz mal satın almak isteyenler için çare yok mu, elbette var. Arazide bir dönümden fazla büyük mal almak isteyen, yediemin kullanmak zorunda, ya da KKTC’de bir şirket kurmalı.
· Söz konusu taşınmaz mal üzerinde bulunan inşaat ve/veya ev için inşaat izin ruhsatı alınması gerekir.
· Satın alınacak taşınmaz mal üzerinde herhangi bir ipotek ve/veya engel olmamalı.
· Satıcı bir aracı değil, gerçek mal sahibi olmalı.
· Satış sözleşmesi imzalandıktan 21 gün içerisinde tapu dairesinde kaydedilmeli.
· Taşınmaz malın yabancı adına kaydı için de unutulmaması gereken bir detay var. Yatırımcılar KKTC’de Bakanlar Kurulu’na başvurarak Bakanlar Kurulu tarafından satın alma izni alınması gerekir.

Eğer bu konuda aklınıza takılan bir nokta olursa, www.www.kibrisemlakmerkezi.com üzerinden detayları inceleyebilir, haber@www.kibrisemlakmerkezi.com’dan da bizlere ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız size en kısa sürede yanıt verecek..


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır