2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

“Kıbrıs’ta geçen yıl 8 bin konut satıldı!”

27 Kasım 2015

Hem Kıbrıs emlak sektörü, hem de Kıbrıs turizm sektörü dikkatini çözüm sürecine odakladı. Büyük gruplar, şimdiden beklentiyi satın alıp, dev yatırımlara imza atıyor. İşte öne çıkanlar..Yaklaşık 35 yıldır izolasyona maruz kalan Kıbrıs’ta çözüm yaklaştı. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Rum lider Anastasiadis’in karşılıklı attıkları olumlu adımlarla Türk tarafı vize uygulamasını kaldırmış, Rumlar ise mayınlı arazilerinin haritasını Türk tarafına vermişti. Barış süreciyle Bafra bölgesindeki 7 otel yatırımının tamamlanacağını ifade eden Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Murat Ersoy, “KKTC, izolasyon yüzünden yatırıma kapalıydı. 2016’da direkt uçuşlar başlıyor” müjdesini verdi.
HEDEF ZENGİN TURİST
Ada’da ekonomik değerin arttığını söyleyen Ersoy, sırf bunun için bile iki tarafın barış sağlayacağına vurgu yaptı. Atlasglobal olarak, 2016 itibarıyla uçuş izni almak üzere olduklarını belirten Ersoy, “Buraya en çok turist götüren tur operatörüyüz. Şimdi Kıbrıs’tan AB ve Rusya’ya uçuş izni aldık. Süreç sona erdiğinde bölgede müthiş bir potansiyele ulaşacağız” dedi. ETS olarak KKTC’de Elexus adıyla otel zinciri açacaklarını anlatan Ersoy, “2010’da 140 milyon dolar hedefle başladığımız yatırım 200 milyonu bulacak” dedi
LİMAK 2016’DA AÇIYOR
Kıbrıs’taki barış sürecini yakından takip ettiklerini ifade eden Limak Turizm Koordinatörü Kaan Kavaloğlu ise bölgede 120 milyon dolar yatırımla bir oteli hayata geçireceklerini söyledi. Kaan Kavaloğlu otelin 2016 yılında açılacağını belirtti. Barış sürecinin yatırımları olumlu etkileyeceğine vurgu yapan Kavaloğlu, “Buradaki fırsatları da değerlendirmeye hazırız” diye konuştu.
Geçen yıl 8 bin konut satıldı
Emlak piyasasıyla ilgili araştırma yaptıklarını anlatan ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan “Baktık ki Türkler ve Ortadoğu ve AB ülkelerinden Kıbrıs’ta mülk edinme konusunda ciddi bir potansiyel var. Kıbrıs’ta geçen yıl 8 bin konut satılmış. Kuzey Kıbrıs’ta 5 Güney Kıbrıs’ta 10 ofis açarak bu potansiyeli değerlendireceğiz. Zaman içerisinde bölgede konut fiyatlarını ciddi artış göstereceğine inanıyoruz” dedi.
ZENGiN TURiST ÇEKECEK
Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar “İzolasyonun kalkmasıyla ekonomik canlanma gelecek. Bu da, KKTC’nin en önemli sektörü olan turizmin uçmasına neden olacak. Çünkü, Akdeniz çanağında, kaliteli hizmet veren oteller ve pahalı turisti çekebilecek başka bir turizm lokasyonu yok” dedi.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır