2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kıbrıs emlak sektörü Türk Lirası’na mı geçiyor?

2 Temmuz 2015

Hızla yükselen döviz kurları; alıcıyı, satıcıyı, kiracıyı gafil avladı. Kıbrıs emlak dünyası yeni bir çözüm arayışına girdi. İşte emlak alımı, satımı ve kiralamada öne çıkan yeni gelişmeler..Dövizdeki sert hareketler ve belirsizliğin sürdüren gidişat Kıbrıs emlak dünyasını da yakından etkiliyor. Konut alım, satım ve kiralamada genellikle tercih edilen Sterlin, yavaş yavaş yerini Türk Lirası’na bırakıyor.

Döviz kurlarındaki hızlı yükselişle mevcut kiralar da arttı. Birçok ev sahibi sözleşme tutarı üzerinden indirime gitti. Evini kiraya verenler ise ilanlarını Türk Lirası üzerinden çıkıyor. Çünkü kurlardaki dalgalanmayla birlikte kiracılar sabit kirayı tercih ediyor artık.

Gelelim konut satışlarına. Orta direk ve yerli yatırımcı için alım adına hareket yavaşladı, ‘kur geriler” beklentisi sürüyor. İşte bu belirsiz süreçte hareketlilik hedefleyen inşaat firmaları yeni formüller arıyor.

Bunlardan biri kur sabitleme. Makul bir rakamda döviz kuru sabitleniyor. Bir diğeri ise Türk Lirası üzerinden satış. Kiralamalarda olduğu gibi, son dönemde TL üzerinden verilen ilanlar daha çok öne çıkıyor.

Kıbrıs emlak dünyasının B planı olarak attığı bu adım kalıcı olur mu, olmaz mı? Şimdi tüketiciler bu süreci yakından izliyor..


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır