2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

Kıbrıs emlak pazarında Rus mafyası..

9 Temmuz 2015

KKTC konut sektörü büyük bir dolandırıcılığı konuşuyor. Yurt dışında ev satan bir Rus mafyası, yüzlerce kişiyi mağdur etti. İşte Kıbrıs’tan emlak satışı yaptığı web sitesi ve dolandırıcılık yöntemi..Kıbrıs emlak dünyası yeni bir dolandırıcılık vakasıyla karşı karşıya. Yıllarca İngiliz müşterilerin düştüğü tuzak, bu kez Rus yatırımcıya kuruldu. Havadis Gazetesi’nin manşetinden verilen haber, bir anda tüm sektörün dikkatini çekti.

Tuzağı kuran ise bir başka Rus, İgor Korşinof.. Korşinof isimli şahıs http://pereezdnakipr.ru/ internet adresinde paylaştığı videoda kendini Kıbrıs’ta emlakçılar başkanı olarak tanıtıp, KKTCde 75 bin sterline ev satıyor. İgor, kandırdığı her Rustan sözde birliğe kayıt için bin sterlin alırken 5 bin sterlin de sattığı ev için kaparo alıyor.

1.600 Rus’u dolandırdı

İgor Korşinof, KKTC’de ev satın almak isteyen Ruslarla İlya Şestakov adına kayıtlı bir mailden iletişim kurarken, sözde ev satış işlemlerini İvan Krilov ismi ile yapıyor. Sahte emlakçı bu taktikle bilinen kadarıyla daha şimdiden tam bin 600 Rus’u oyuna getirdi.

Ölümle tehdit ediyor
Dahası da var. İddiaya göre hem kandırıldılar, hem de ölüm korkusu yaşıyorlar. İgor Korşinof tarafından 35 bin sterlin dolandırıldığını öne süren bir Rus aile, kendini Korşinof’un avukatı olarak tanıtan Aleksey Denisov tarafından ölümle tehdit edildiğini iddia etti. Mağdur olduğunu iddia eden Rus aile, “Bizim gibi daha yüzlerce aile hem mağdur hem tehdit altında” dedi.

Ev alırken dikkat
Kıbrıs emlak dünyası için büyük bir imaj zedelenmesine sebep olacak bu gelişme için Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği kırmızı alarm verdi. Birlik son dönemlerde en önemli alıcı grubu olan Rus pazarının kaybedilmemesi için harekete geçti. Güven ortamını sarsan sahte Rus emlakçıya savaş açılırken, Rus alıcılar da sahte emlakçıların eline düşmemeleri için uyarılıyor.

KIBRIS EMLAK MERKEZİ


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır