2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com
yakınlaştırmayı etkinleştirmek için tıklayın
aranıyor
Hiç sonuç bulamadık
haritayı aç
Görüntüle Yol haritası Uydu Hibrit Arazi Lokasyonum Tam ekran Önceki Sonraki
Gelişmiş Arama
Arama sonuçlarınız

İşte kendi kendine yetebilen Earthship konutlar!

20 Temmuz 2016

Mimar Michael Reynolds, ‘Earthship’ adını verdiği kendi kendine yetebilen konutları geliştirdi. Geri dönüşüm malzemeleriyle inşa edilen bu konutlar kendi elektriğini üretiyor, kendi suyunu topluyor, ısıtma ve soğutmayı yalıtımla sağlıyor ve içerisinde gıda üretilebiliyor.ABD’li mimar Michael Reynolds, sürdürülebilir bir yaşam için ‘Earthship’ adını verdiği kendi kendine yetebilen konutları geliştirir.

Kendi elektriğini ve suyunu üreten, ısıtmasını sağlayan ve gıda üretebilen Earthship’lerin temelinde geri dönüşüm malzemeleri var.
Earthship’ler atık araba lastikleri, cam şişeler ve alüminyum kutularla inşa ediliyor.
Evler kendi elektriğini üretiyor, kendi suyunu topluyor, ısıtma ve soğutmayı yalıtımla sağlıyor ve içerisinde gıda üretilebiliyor.
İç duvarlarda tuğla işlevi gören şişeler, içinden ışık geçen rengarenk duvarların inşasını sağlıyor.
Earthship’lerin dış duvarları atık hurda lastiklerden inşa ediliyor. İçi toprakla doldurularak balyozla dövülen lastikler, yan yana diziliyor ve bir dış duvar oluşturuluyor.

750 lastikle yükselen dış duvarın sıvası yapıldıktan sonra oksijele bağlantı kesiliyor ve bu da herhangi bir yangına karşı güvenlik sağlıyor. Earthship’lerde kullanılan bir diğer geri dönüşümlü materyal ise cam şişeler.
Bir diğer geri dönüşümlü malzeme ise alüminyum kutular oluyor. Kutularla yük taşımayan iç bölme duvarları inşa ediliyor. Hurdalıklardaki metal paneller de evin dış tasarımında kullanılabiliyor.
Bir diğer geri dönüşümlü malzeme ise alüminyum kutular oluyor. Kutularla yük taşımayan iç bölme duvarları inşa ediliyor. Hurdalıklardaki metal paneller de evin dış tasarımında kullanılabiliyor.
İlk kez mutfak veya banyoda kullanılan suyun ikinci kullanımı, bitkiler tarafından gerçekleştiriliyor. Bitkilerin arındırdığı su, tuvalet sifonuna gönderiliyor ve bu da 3’ncü kullanımı gerçekleştiriyor.


En güncel haberlere erişmek için mail listemize abone olun

Listeleri Karşılaştır