2022 © Kıbrısemlakmerkezi.com

Euro–Mediterranean Investment Company (EMIC)

Adres: DOGA Park AVM, 5.Kat No: 8 Mehmet Akif Caddesi
Yetkili: Manolya Hansoy
Telefon 903922286969
KEM Üyeliğinde 4 Yıl
Bize Ulaşın
Gelişmiş Arama

Hakkımızda

Euro-Mediterranean Investment Company Ltd. (EMIC), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulmuş uluşlararası bir yatırım şirketidir. Faaliyetlerine başladığı 2015 yılı ortalarından bugüne kadar geçen süre içerisinde KKTC’nin dörtbir yanında gayrimenkul, altyapı, turizm ve benzeri alanlarda çeşitli yatırımlar gerçekleştirmektedir. Yatırımlarını yaparken ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi de göz önünde bulundurmakta ve yüksek kaliteyi uygun fiyatlar ile müşterilerine sunma amacındadır. Ayrıca EMIC, oluşturduğu uzun vadeli ortaklıklar ve işbirlikleri sayesinde hem piyasaya destek oluyor hem de ortak sinerjiler oluşturarak kurumsal işbirlikleri  yaratmaktadır.

Hali hazırda bir şirketler grubu olmakla beraber Kuzey Kıbrıs’ın en hızlı büyüyen firmalarından biri olan EMIC’in benzersiz bir yatırım stratejisi mevcuttur. Bu yatırım stratejisi, ülke imkanlarının detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ile yatırım portföyünü kısa, orta ve uzun vadeli olarak üç ana başlık altında toplamaktadır şeklinde özetlenebilir.

Kısa vadeli projelere örnek olarak Kıbrıs’ın güzide yerlerinde gerçekleştirdiği parselasyon çalışmaları ve çeşitli konut projeleri gösterilebilir. Akıllı tasarlanmış projeleri cazip ödeme kolaylıkları ile müşterileri ile buluşturan EMIC, hem ilgili bölgelere değer katmakta hem de müşterilere gayrimenkül edinme olanakları sunmaktadır.

Orta vadeli projeler ise göreceli olarak daha büyük gayrimenkul geliştirme projelerini kapsamaktadır. Bugüne kadar yerel ortaklar ile birlikte başkent Lefkoşa dahil üç büyük şehirde çeşitli projeler gerçekleştirmekte ve bu konuda ciddi başarılar elde etmektedir. Yerel ortaklıklar yolu ile yaratılan kurumsal işbirliği modeli, kazancı ve riski paylaşma prensibine dayalı olması sebebiyle KKTC’de rol modeli olarak benimsenmekte ve diğer projelere de örnek teşkil etmektedir.

Uzun vadeli projeler ise ekonominin trendlerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan, katma değeri yüksek ve  sürdürülebilir yatırımları kapsamaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse turizm, gıda güvenliği, sağlık ve enerji gibi  çeşitli sektörlerde yapılan markalaşma çalışmaları gösterilebilir.

Yorum yap

Soru Sor

Kullanıcı hesabınızdaki "Gelen Kutusu" sayfasından özel mesajlara cevap verebilirsiniz.

Listeleri Karşılaştır